Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért kereszteltetik meg...

Miért kereszteltetik meg sokan a gyereküket, főleg, akik nem is vallásgyakorlók?

Figyelt kérdés

A mai napi vegán anyukás kérdés kapcsán jutott eszembe, ott sokan azt írták neki, hogy a húsmentes èletmóddal rákényszeríti a gyerekére az akaratát és elítélendő, hogy nem hagyja meg a gyereknek a döntési lehetőséget, akarja-e?


Na de ilyen alapon, egy csomó ember meg rákényszerítí a gyerekére a keresztelést, miért nem hagyják meg, hogy eldöntse felnőve, meg akar-e keresztelkedni? És aki maga nem is jár templomba, nem is vallásgyakorló, az minek keresztelteti meg egyàltalán, divatból?



2020. jún. 25. 18:21
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
79%
A keresztelkedéshez hogy jött ide az etkezés? 🤣🤣🤣
2020. jún. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
81%

Én nem akartam, a férjem akarta és a család is nagyon erőltetette, ezért megtörtént, de nagyon nem örültem neki.

Nekem a keresztelő egy olyan esemény, ami a felnőtteknek egy újabb lehetőséget ad, hogy nyugodt körülmények között, valamire hivatkozva alkoholizáljanak.

Legszívesebben el se mentem volna rá, de mint anyuka kénytelen voltam elmenni az eseményre és az utána lévő "bulit" is végig kellett ülnöm.

2020. jún. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
83%
Hogy összegyűljön a család piálni, zabálni, puccos ajándékokat venni, puccos ruhában a templomi oltár előtt frissíteni a facebook történetet és létrehozni a "Mancimanó babácska keresztelője" albumot 58 új fényképpel és mert a faluban, ahonnan származnak, a Piri nagymama háza előtti kispadon összegyűlő "térfigyelő kamerák" megszólnák a hazalátogató családot, ha nincs megkeresztelve a gyerek. Röviden ezért.
2020. jún. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
88%
Mert primitívek
2020. júl. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem divatból, bár értelmét én nem látom, ha valaki tudja kérem, hogy írja meg :)
2020. júl. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!