Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért kereszteltetik meg...

Miért kereszteltetik meg sokan a gyereküket, főleg, akik nem is vallásgyakorlók?

Figyelt kérdés

A mai napi vegán anyukás kérdés kapcsán jutott eszembe, ott sokan azt írták neki, hogy a húsmentes èletmóddal rákényszeríti a gyerekére az akaratát és elítélendő, hogy nem hagyja meg a gyereknek a döntési lehetőséget, akarja-e?


Na de ilyen alapon, egy csomó ember meg rákényszerítí a gyerekére a keresztelést, miért nem hagyják meg, hogy eldöntse felnőve, meg akar-e keresztelkedni? És aki maga nem is jár templomba, nem is vallásgyakorló, az minek keresztelteti meg egyàltalán, divatból?



2020. jún. 25. 18:21
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
7%

Én azért lettem megkeresztelve, hogy lehessen gond nélkül templomi esküvőm!

És a gyerekem is ezért lesz megkeresztelve.

Én sose jártam templomba, és a családom sem.

2020. jún. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
93%
Akkor aztán baxottfontos a templomi esküvő, ha amúgy soha be se tetted a lábad. A templom nem díszlet. (Mondom ezt hithű ateistaként)
2020. jún. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
86%
22vel teljesen egyetértek. Meg amúgy már rég nem feltétel a templomi esküvőhöz hogy mrg legyél keresztelte. De ha az is lenne, megcsinálják felnőttnek is
2020. jún. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem sincs sok értelme egyébként, ha valaki nem vallásos.

Nálunk a családban mindenki hívő, bár templomba nem járunk. Én is babaként lettem megkeresztelve, konfirmáltam is 14 évesen (református vagyok).

A gyerekeim még nincsenek megkeresztelve ennek ellenére (10 és 6 évesek). Így is úgy gondolom, hogy majd eldöntik mit szeretnének. Ugyanezt gondolom a füllyukasztásról, egyiknek sincs (lehet megkövezni).

2020. jún. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
0%

Vegán étkezés, vallás, füllyukasztás... Mi jön még? Adjunk unisex nevet a gyereknek, hogy majd eldönthesse milyen neműnek érzi magát?😂


A gyerek beleszületik egy családba, ahol vannak szokások, hagyományok, meggyőződések. Szerencsére nem kell, hogy mindenki egyformán gondolkodjon az életről. Nem robotok vagyunk.

Nyilván a szélsőséges gondolkodás semmiben sem jó, de az, hogy ki hogy táplálja a gyereket, vagy megkereszteli-e (vallási okokból, divatból, bármi miatt) amíg nem okoz egészségügyi vagy lelki problémát, miért foglalkoztat bárkit is? Semmivel sem károsabb a vegán életmód, mint a chips, csoki és társaival tömni a gyereket.

Sok templomba járó vallásosnak nevelt ember van, aki nem adja ezt tovább a gyerekeinek. De olyan is van, aki felnőttként tér meg. Tehát, amikor tudatára ébred az ember, akkor úgyis ő dönt. Addig is mindenki a saját elképzelése szerint neveli a gyerekét és ha más nézeteket vall a gyerek, akkor hagyja. Nálam ez jelenti azt, hogy önmaga lehet és ő dönt. De alapok és ismeretek nélkül nehéz eldönteni hisz-e benne vagy sem. Ezt az alapot viszont gyerekként kell átadni.

2020. jún. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
60%

16-os vagyok, mielőtt még félreértelmezik a válaszom:


A vallást úgy kevertem bele a nevelésbe, hogy ha te magad hívő vagy, akkor a hittel is megismerteted a gyermekedet. Miért van karácsony, húsvét, miért járunk templomba stb.

Ha ateista vagy, akkor meg úgy neveled, hogy karácsonykor a családot, a szeretet ünnepeljük, húsvétkor pedig, hogy jön a tavasz, nyuszi, és ha majd jön a nagy kérdés, mert az ovis társa valami Isten nevű emberről beszélt, akkor szülőként elmagyarázod, hogy ezt minden ember másként gondolja, te speciel így.


De épp ezért szerintem nem dönti el előre a szülő a keresztséggel, hogy márpedig fiam te hívő leszel.

2020. jún. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
37%

25

Ha bizonyos allergének nincsenek bevezetve a babának, az később problémát okozhat. Ha pl ő úgy döntene, nem akar vega lenni, mindenféle baja lehet tőlük mert sosem találkozott vele a szervezete. Szóval egy életre megpecsételik a gyerek sorsát.

Az meg ha valaki nem vegán, nem jelenti azt hogy mocskot eszik, ahogy a vegán sem egyenlő az egészséggel

2020. jún. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
37%

#27 tudom, hogy nem egyenlő. De a húsevés sem egyenlő az egészséges étkezéssel.

De a cukros vackos karosabbak, mint az, ha nem eszik állati eredetű élelmet. Egy vegán (akik semmilyen állati eredetű ételt nem esznek) is taplalkozhat egészségtelenül vagy egészségesen. Mint ahogy az is, aki mindenevő.



"Ha pl ő úgy döntene, nem akar vega lenni, mindenféle baja lehet tőlük mert sosem találkozott vele a szervezete. Szóval egy életre megpecsételik a gyerek sorsát."


Ha hozzátáplálod is mindenféle baja lehet. Sokszor később jelentkezik az étel allergia. Ha a hajlam nincs meg, akkor mindegy mikor táplálták hozzá, nem lesz baja.


Az elhízott, cukorbeteg emberek sorsa vajon hol pecsételődött meg? És ott az egészsége veszelyében van. Ha nem ehet tejtermékeket, attól még élhet egészségesen.


De mint írtam, ahány ház annyi szokás.


De vissza a valláshoz. Nincs jelentősége a neveltetésnek, hogy felnőtt korában miben fog hinni. Valamilyen szinten mindenki tanul valamennyit a vallásról.

2020. jún. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
66%

"De a cukros vackos karosabbak, mint az, ha nem eszik állati eredetű élelmet."


Ez nettó hazugság. Egyrészt azt lehet ésszel csinálni. Ha teljesen tiltod a gyereknek, akkor nem is tudja megtanulni a mértéket, az pedig nagy baj. Egy értelmes mennyiségű cukortól pedig semmi baja nem lesz. #atúrórudinemkapudrog


De ha valaki vegánnak neveli a gyerekét, annak bizony nagyon súlyos hiánybetegségei lesznek. És nem a modern kor meg az allergiák meg ilyenek. Hanem mert sok ezer éve ki..tt ragadozók vagyunk, a leghatékonyabbak a földön. A szervezetünknek pedig kell az állati fehérje, akármilyen cuki is a disznó. #nemcukiegyáltalán

2020. jún. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
67%

#29 ki így ki úgy. 😉

Odafigyelve nem lesz hiány betegség. Nem vagyok vegán, de a gondolkodásom sem egysíkú.

Mértékletességet meg nem csak a chipsel és túró rudival lehet tanítani. Vannak egészséges nasik is.


"Hanem mert sok ezer éve ki..tt ragadozók vagyunk, a leghatékonyabbak a földön."


Jajj ez fájt. 😂 Mindenevők vagyunk. Vagyis mindent meg tudunk emészteni, de nélküle is tudunk létezni.

Egy oroszlán (ragadozó) elpusztulna hús nélkül, mint ahogy egy nyúl (növényevő) sem élné túl növények nélkül.

De mi emberek ezzel is azzal is élnénk.

2020. jún. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!