Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nyúlszája lesz a babámnak....

Nyúlszája lesz a babámnak. Tényleg meg tudják úgy műteni, hogy ne látszódjon? És szülés után mikor fogják megműteni neki?

Figyelt kérdés

Azt tudni kell rólam, hogy nem bírom elviselni a nem egészséges emberek látványát. Csúnya dolog, de ez van. Nem bírom azok látványát, akinek csak egy karja van. Volt egy osztálytársam, aki kancsal volt, sajnos tőle is féltem. El fog az ilyen emberek láttán valami félelem.

Gondolom nem szülés után rögtön fogják megműteni, de addig én mégis mit csinálhatok? Mi van, ha nem merek majd hozzáérni? Mi van, ha nem fogom majd akarni a mellem beletenni a szájába?


Most majd jön a savazás, hogy milyen anya az ilyen, akiben ez felmerül, de ezt csak az értheti, aki olyan kis nyomi, mint én.


2021. ápr. 30. 15:17
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
86%

Sajnálom 10-es, hogy ilyenekkel találkoztál. Én akárhány fogyatekossal találkoztam (eddig) mind normális volt.

Siketekkel is tartom a kapcsolatot, ők is csupa életvidám emberek.

Kerekesszekesekkel akikkel találkoztam mind inkább introvertált volt, de egyik sem volt bunkó.

2021. ápr. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baja nem lesz, rutin műtéttel kezelik, es semmi nyoma nem lesz majd, ne aggodj emiatt. Fontos, hogy mat a terhesség alatt informalodj, hogy a lehető legjobb orvosok l kezeljék, mert a jövője múlik rajta.


Teljesen megértelek, az én kisfiam is egy hasonló gyakorisagú, babakorban teljesen korrigálható rendellenesseggel (dongaláb) született. Villámgyorsan eltelik az az idő, amíg "furcsán" néz ki.

2021. ápr. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
84%
Kérdező, fel kell nőnöd a feladathoz, mert mostantól ő lesz az első, nem te. Vannak, akik a hányástól vannak rosszul, a babák/kisgyerekek hánynak, mégis szülnek. Vannak, akik a tűktől, de ha kell, vállalják a szurkálást, oltás, műtét vagy hormonkezelés miatt. Vannak, akik félnek a repüléstől, mázlijuk van, mert ha nem akarnak, nem szállnak gépre. Ez van, neked ezt dobta a gép, meg kell vele birkóznod. A kislányodnak meg a nyúlszájat, neki meg azzal kell megbirkóznia. Bár ez tényleg egy rutin műtét, később alig látszik. Nehogymár csak emiatt ne tápláld a gyerekedet.
2021. ápr. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező, áruld már el, hogy a nyúlszáj hol fogyatekosság meg betegség?? A szájpadlása egyben van? Akkor ez egy esztetikai probléma ma már. Ha meg azt mondod, hogy szerinted konkrétan felni fogsz a babádtól, akkor menjél szakemberhez MOST.
2021. ápr. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
88%

Ismerek egy 7 éves fiút akinek bizony látszik a helye, de egy 40 körüli orvost, akinek szintén.

Szerintem teljesen nyom nélkül nem fog maradni.

Addig mit csinálhatsz? Elköltözöl és mondod az apjának, ha akkor szóljon amikor már el tudod viselni a gyereked látványát

2021. ápr. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
97%
Amúgy, ne adja Isten, de ha később, mondjuk megég valamije, vagy el kell távolítani egy ujját, kezét, lábát, végképp ne adja ég, daganatos betegsége lesz, mi lenne a kérdés? Hol van gyerekotthon, ahol fogadják, mert nem bírod nézni? Ugye, hogy nem? Na, akkor ezt a kihívást is megfogod ugorni és adj hálát, hogy csak ennyi a baja.
2021. ápr. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
86%
Nyúlszáj vagy ajakhasadék? Mert ajakhasadékkal nem biztos, hogy tudod szoptatni és nem akarlak megijeszteni de az ajakhasadék mellett előfordul szájpadhasadék is. A fb-on van csoport ajak és szájpadhasadék. Ott rengeteg kis és nagy babáról raknak fel képet műtét előtt-után. Rengeteg segítséget lehet kapni, sorstárs anyukákkal beszélni. Az pedig orvosfüggő, hogy ki mikor műti a babát.
2021. ápr. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
97%

Szia! A testvérem nyúlszájjal született. Ma már húszéves, nem feltűnő egyáltalán, de ha jól megnézi az ember, akkor azért látszik. De!! Őt nem műtötték meg egész pici korában (nem részletezném az okokat), már pár hónapos volt, amikor sor került erre. Mondták is akkor az orvosok, hogy emiatt kicsit látszani fog, és igazuk lett, tényleg csak kicsit.

Babaként amúgy csudacuki volt, csodájára jártak a csecsemős nővérek a kórházban, meg az utcán is sétakor el voltak ájulva tőle az emberek (persze akkor cumi volt a szájában, úgy nem látszott semmi :D ). Szóval szerintem nincs mitől tartanod. Lesz egy cuki babád, akit majd megműtenek, egy ideig még látszik majd, de ha akarod, cumival eltakarhatod, utána meg észre se lehet majd venni.

Neki a nyúlszáj mellé farkastorok is jutott, emiatt nem tudott szopizni. Így is sokáig anyatejes volt, a cumisüveget tudta szívni.

De tudod mit? Tényleg a nyúlszáj legyen a legnagyobb baj, ami éri a babádat! :)

2021. ápr. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
82%
Egy csík marad. A varrás helye. Szopni nem fog tudni, amíg meg nem műtik.
2021. ápr. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
86%
3 embert ismerek, akik így születtek. Mindegyiküknek egy vékony kis vonal van a szája felett, a műtét helye és ennyi. Alig látszik.
2021. ápr. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!