Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan, aki rémálomként...

Van olyan, aki rémálomként élte át a terhességet, szülést és a gyereknevést?

Figyelt kérdés
Leírnátok minden rossz tapasztalataitokat? Szeretném elmagyarázni az ismerőseimnek, hogy miért nem akarok gyereket. Mivel nem éltem át, így csak sejtem, hogy milyen borzasztó lehet. Olyanoktól szeretnék véleményt, akik negatívan élték meg.

2021. máj. 26. 17:13
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
Mások példáiból szeretném tudatni velük, hogy a gyerekvállalás lehet egy rémálom is. Talán jobban megértenének..
2021. máj. 26. 18:03
 12/31 anonim ***** válasza:
95%

Sokkal inkább ne legyen családi/baráti nyomásra, minthogy belerángassák az embert azzal a szöveggel, hogy a sajátod más lesz, aztán az legyen a téma, hogy milyen szar anya, mennyire nem való neki a gyerek, amikor alapból nem is akart.

Egyáltalán nem való mindenkinek csak azért mert nőnek született és mert a társadalom azt sugallja, hogy csak így tud kiteljesedni.

Ezt sokan nem tudják elfogadni, és akik nem tudják elfogadni pont azok lesznek az első kővel dobálók.

Nem kell senkinek megindokolni.

Én szeretnék, de abszolút megértem és elfogadom azt, aki nem szeretne és egyáltalán de nem várok rá indokot.

2021. máj. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
51%
De mások rossz élményeit nem használhatod érvként, mert jóval több pozitív van. :)
2021. máj. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
34%
Marha nagy divat lett ez, csak meg ne bánjátok.
2021. máj. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
31%
Kérdezz meg egy olyat aki beteg gyereket nevel...
2021. máj. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
85%
Akinek van gyereke az mind tisztában vele, hogy a terhesség nehéz, a szülés fáj, nincs sok idő a hobbikra, nincs sok idő utazgatni, a gyerek leszívja az energiát, a gyerek aggódással jár! Aki azt mondja, hogy a gyereknevelés púderrózsaszín vattacukor felhő na az hazudik. Az érveidet nem kell magyarázni csak van aki el tudja fogadni, hogy egy ideig háttérbe kerül és van aki nem. Te nem tudod elfogadni, hogy egy gyerek előtérbe kerüljön magaddal szemben. Nincs ezzel baj.
2021. máj. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
92%

Én nem akarok gyereket, de én sem értem a kérdésedet. Én nem magyarázkodom senkinek, bár általában nem is kérik, viszonylag normálisak az ismerőseim, ha valaki meg mégis bunkó (1000/1), felveszem a stílust és hamar meghátrál.

Plusz, az én anyám rémes anya, soha nem játszott velem, durván beszélt velem és az aktuális pali mindig fontosabb volt neki, mint én, mégse ismerné be a világ minden pénzéért se, hogy szar döntés volt szülnie. Munkámból adódóan, több tucat ilyen anyát ismerek, egyik se ismerné el, akkor se, ha épp védelembe vételben van a gyerek, mert anyuci egésznap a facet nyomja a telefonon és le se szarja a kölköt.

Ezen az oldalon nagy ritkán jön egy ilyen megbánós válasz, de van, hogy azon is ordít, hogy egy megkeseredett gyerekmentes írta, aki kb. versenynek érzi, hogy kinek van igaza, annak, aki vállal, vagy, aki nem vállal.

Ha nem akarsz, nem akarsz, nem kell senkinek magyarázkodni, de ide jönni hergelni a népet is felesleges. Nézz körül amúgy, szavak nélkül is látszik a nőkön, hogy melyik bánta meg. Vagy ha rajta nem, hát a gyereken biztos!

2021. máj. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

De még mindig nem értem, minek magyarázkodsz? Senkinek nincs köze hozzá, akarsz-e gyereket és ha nem, miért nem.


Szabadságról beszélsz, miközben mások véleményének a rabja vagy.

2021. máj. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
95%

És úgy kezdenéd a storyt, hogy "az ismerősöm megbánta, mert..." 🙈 Vagy a "gyk-n megfuttattam és vannak akik megbánták ezért meg ezért"?


Egyébként én nagyon rosszul éltem meg az első fél évet, de ettől függetlenül nem csinálnám vissza. Imádom a lányom. Imádom nézni, ahogy felfedezi a világot és nyílik a kis értelme. És az se egy utolsó szempont, hogy látom hogy én mennyit fejlődtem mellette.

2021. máj. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
19 mennyi idos a lanyod?
2021. máj. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!