Gyermektelenségi adó?

Figyelt kérdés
Csak én vagyok ezen teljesen kiakadva?Most nézem a tvben beszélnek róla hogy valaki javasolta.
2010. szept. 12. 19:10
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
87%
Sok idióta adó van/volt/lesz. Ez is csak egy a sok közül.
2010. szept. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
86%
Teljesen kiborultam tőle.4 éve küzdünk egy gyerkőcért, folyamatos orvosi ellenőrzések, gyógyszerek.Megterhelő idegileg. Minden vágyam hogy gyerekeink legyenek. Sok minden jót nem tudnék mondani ennek az embernek.
2010. szept. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
81%
Én is tettem fel kérdést előbb. :) Engem nagyon felháborított! Miért kellene azért valakinek fizetni, mert nem tud teherbe esni, nem talált magának megfelelő párt, akinek szülne gyereket (vagy akit el tud képzelni a gyereke anyjának), vagy épp nem tudják anyagilag vállalni a gyermeket? Undorító.
2010. szept. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
39%

Ezzel az adóval lehetne támogatni a gyerekes családokat. KEvés gyerek születik, csökken és elöregedik a népesség.

Ez az adó ösztönzően hatna az emberekre.

azonban ez így nem mond semmit. Kikre akarják kivetni? Minden nőre? vagy csak a 30 év feletti nőkre? vagy férfiakra is? esetleg házaspárokra/együttélőkre?

Van valakinek részletes információja ezzel kapcsolatban?

Egyébként régen is volt ilyen + agglegény adó is..

2010. szept. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Igen én is például erre is gondoltam,hogy van akinek nem is lehet vagy csak még nem jött össze és nekik ez éppen elég büntetés nem hogy még fizessenek is azért amiről nem is tehetnek.A másik hogy amikor ezt igy szóbahozták úgy volt hogy 24éves kortól.Igaz nekem gyerekem sincs és még nem is tervezem egyenlőre de nagyon nagy hülyeségnek tartom.
2010. szept. 12. 19:18
 6/25 A kérdező kommentje:
Már hallottam olyat is, hogy 24éves kortól de olyat is most a tvben hogy 30-60éves korig.
2010. szept. 12. 19:20
 7/25 anonim ***** válasza:
80%
ha én csak 30 évesen tudom megteremteni a körülményeket a gyermekvállaláshoz, viszont 18 éves korom óta dolgozok, akkor 12 évig fizessek adót, mert nincs gyermekem? Abból a pénzből inkább a körülményeket teremteném meg, hogy legyen lakásom, kocsim, jólöltözött legyek, komfortosan, kényelmesen éljek.
2010. szept. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Aki ezt az egészet kitalálta azt mondta hogy akinek nincs gyereke az nem költ például iskolai könyvekre stb,annak marad "sok" és abból adózzon és segítsen azoknak akiknek van gyerekük.
2010. szept. 12. 19:23
 9/25 anonim ***** válasza:
51%

de jo hogy mar 10 eve ott hagytam azt a rakas sz... magyarorszagot!!

2 kis gyerekes anyuka

2010. szept. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
24%

szerintem aki önhibáján kívül(képes lenne rá csak túl "elfoglalt") nem szült gyerek mondjuk 35 éves koráig az fizessen ilyen adót. de ez csak akkor lenen igazságos ha lenne egy jó állami rendszer ami támogatná a gyerekvállalást.

gyereket vállalni az embereknek kötelesség! hisz fent kell tartani a népességet is. csak az a kérdés hogy ezt kinek kéne fizetni? csak a nőknek? vagy mindkét félnek?

2010. szept. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!