Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermektelenségi adó? Vélemény?

Gyermektelenségi adó? Vélemény?

Figyelt kérdés
totál kiakadtam,PCO-val kezelnek hiába várjuk a babát,így sem járunk a Kanári szigetekre nyaralni,még fizessek is!
2010. szept. 13. 09:33
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Ebből nem lesz semmi, nyugi. Ez diszkrimináció és nagy baromság.
2010. szept. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
2010. szept. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
2010. szept. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
2010. szept. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
78%

szerintem:


ez egy olyan húzás mint a h1n1 anno.

az emberek napokig hetekig csámcsognak beszélgetnek róla közben meg a kormánynak eszébe sincs bevezetni de amig itt a köznép erről beszél ők szépen elsunnyognak valamit csak mert akkor nincs a szem elött hiszen senki sem arra figyel...

2010. szept. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
76%

és megint kinek nem kellene fizetni, a cigány származású embereknek akik a mi adónkból élnek és szülnek vagy 10 gyereket!

Nagyszerű!!

2010. szept. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
utolsó: a LEGJOBB válasz!!! pontosan erről van szó!
2010. szept. 13. 11:51
 8/26 anonim ***** válasza:
17%

Épp ezért. Inkább a magyar szaporodjon, mint a cigány. Egyébként van olyan ország, ahol ez működik, és nincsenek ennyire felháborodva az emberek. Németországban az sem mindegy, hogy valaki megházasodik-e. Ha nem, fizet.

Még semmit nem lehet tudni a részletekről, de már sírunk.

2010. szept. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Én már eleve azon a részen akadtam ki, hogy többször is elhangzott az, hogy "egydülálló, gyermeket nem nevelő". Mintha valami kötelesség lenne házasodni. Vagy egyáltalán, kötelesség lenne gyereket vállalni. Ha valaki így dönt, és ezzel senkinek nem árt, akkor tessék már azt tiszteletben tartani, nyilván megvan rá az oka, kinek mi, és nehogy már megadóztassák ilyen dolgok miatt az embert.

Másik kedvenc mondatom volt, hogy "Normális embernek ez ellen nem lehet kifogása." Király, ezek szerint ebben az országban él egy csomó nem normális ember, aki szerint egy magánéleti döntés alapján adót szedni nem normális dolog. Ez engem kicsit arra emlékeztet, hogy régen mindenki fizetett egyházi adót, és aki nem volt konkrétan vallásos, vagy később nem akart az lenni, annak az állam felé kellett külön adót fizetnie (nem tudom, hogy ez Magyarországon is így volt-e, de voltak országok, ahol igen). Ez is kb. olyan, hogy pusztán azért, mert valamire nem volt kiadása, kitaláltak valamit, hogy neki is legyen.

Meg ezek az idióta magyarázatok hozzá, hogy akinek nincs gyereke, az el tud menni a Kanári szigetekre nyaralni, akinek meg van, az nem, és hogy ez majd ezáltal kiegyenlítődik. Képzelem, mennyi lenne ebből az adóból visszaosztva a gyereket nevelők felé... Másrészt pedig, ennyi erővel aki bankigazgató, az is el tud menni, akárhány gyereke van, egyenlítsük már ki a viszonyokat, és fizessenek be mindenkit a bankigazgatók egy nyaralásra! Pedig ha azt vesszük, ez is az ő egyéni döntése volt midnenkinek, hogy nem a bankszakmában tanul, nem? Természetesen lehetőség kérdése is, de ez ugyan úgy igaz a gyerekvállalásra, illetve nem vállalásra is.


1 gyerekes anyuka

2010. szept. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 13.07! Szerinted ez miatt az adó miatt nem szaporodik a cigány? De, csak ő megint nem fizet és azt az adót fogja elinni amit egy szegény nő befizet akinek elég baja van enélkül az adó nélkül is! Különben is mi az, hogy nem tudunk semmit és mégis sírunk, eleget tudunk ahhoz , hogy legyen véleményünk és mivel demokrácia van fel is háborodhatunk ha nem tetszik!

Ez alkotmányos jogunk mint ahogy az is , hogy eldöntsük, hogy szeretnénk e vagy tudunk e gyereket vállalni! Pont ez az adó segít ebben ugye , aztán megszüljük és kapunk havi 25000 forint gyest! Talán itt van a kutya elásva, szülnék én is akár 3 - at is ha eltudnám tartani! 40 éves vagyok van egy 1 éves gyerekem és 42 éves leszek mire munkába állhatnék de munka az nem lesz egy 42 éves nőnek akinek van pici gyereke, nem vesznek fel!

Én nem vagyok cigány , hogy segélyre szüljek!

2010. szept. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!