Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerinted eggyet lehet érteni,...

Szerinted eggyet lehet érteni, a gyermektelenségi adóval? ,

Figyelt kérdés
2010. nov. 29. 13:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem baromira nem. Igazságtalan, diszkriminatív és undorító mások magánéletét úgymond megadóztatni. (egy gyermekes anyuka).
2010. nov. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel az a fő baj, hogy nem éri el a célját. Ki az, aki azért szül, hogy ne kelljen fizetnie??? Nem negatív intézkedésekre van szükség, hanem pozitívakra, és itt nem csak anyagi támogatásokra gondolok, hanem, hogy az egész társadalom úgy nézzen a gyermekre, mint értékre. Hogy ne akarják a négy fal közé száműzni a szoptatós anyákat, hogy legyen több bölcsi-ovi, gyerekbarát étterem, nyaralóhely. Hogy senki ne úgy reagáljon egy síró csecsemőre a buszon, hogy minek egy ilyennel elindulni. Hogy ha öt huszonéves lány arra a hírre, hogy éjjel még ébred a hét hónapos babám, ne úgy reagáljon egy emberként, hogy "Soha nem lesz gyerekem, fontosabb, hogy végig tudjam aludni az éjszakát."

Az egész társadalmi szemlélet megváltoztatására lenne szükség, nem dühödt gyermektelenségi adóra.

2010. nov. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem is diszkriminatív,ezért nem értek egyet vele.Főleg a meddő házaspárokat szánnám,akiknek nem elég a maguk baja,még adózzanak is miatta.


De viszont,ha más szemszögből nézzük:ugye különféle jogcímeken beszedhetik az adókat.Elméletileg bármi megadóztatható,szükség is van rá a kasszában.Namármost,ha így is,úgy is le kell vonni valakitől valamilyen jogcímen,akkor miért is ne vonjanak a gyermektelenektől,és így kaphatnának az adókötelezettség alól felmentést a gyermeket nevelő családok,akiknek azért a gyerek igencsak havi szinten kemény anyagi vonzattal jár?

Így meg valahogy ésszerűnek látszik...

2010. nov. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kedves előző!

A gyermektelenségi adót annak is fizetni kéne, aki nem nem akar, hanem nem tud gyereket szülni.

Lehet, hogy ő már milliókat fizetett az oep-nek...

Így már ugye nem olyan korrekt???????

2010. nov. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
87%

off:Tudom,hogy annak is kell,és írtam is,hogy főleg a meddő házaspárokat szánnám ha bevezetnék....


De továbbra is fenntartom,hogy ha már 20. adó beszedésére is szükség van,akkor ésszerűnek tűnik a gyermekeket nevelő családokat kihagyni...Tőlük csak 19 féle adót vonnának.

Szerintem elsősorban nem a gyermekvállalási kedv elősegítése lenne ezzel az adóval a cél,csak simán egy újabb adó ami pénzt hoz a kasszába.

2010. nov. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!