Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tegyem félre a gyerekei...

Hogyan tegyem félre a gyerekeim apja iránt érzett dühömet, haragomat, indulataimat?

Figyelt kérdés

Megcsalt. Miközben én a gyerekeket intéztem, és a háztartás-munka-gyereknevelés kombóba majd bele szakadtam/szakadok, ő a szeretőjénél volt és kuf...colt.

Legszívesebben elmondanám a gyerekeknek, hogy mi történt, miért váltunk el, és eltiltanám a gyerekeket tőle, annyira undorodom és utálom őt.


2022. márc. 25. 17:49
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
14%

"Amikor viszont kesobb a nagyobb 6-8evesen az apjat sztarolta a neveloapja helyett, akkor tenyszeruen elmondtam h a ferjem eteti, ruhazza es tanul vele 30napbol 28ban, ne emeljuk mar piedesztalra az apjat a havi 2napert amikor talalkoznak es "


Ezt nem tartom jónak, sőt. Akármilyen is, az apja az apja marad. Nyugodtan "sztarolhatja". Nyugodtan szerethető jobban, minta neveloapjat. A szeretet ugyanis független attól, hogy az apja tanul e vele, eteti e, ruházza e. A szeretet nem anyagias és nem vár el semmit. A nevelo apa egy dolgot érdemel mindezért: tiszteletet.

2022. márc. 26. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
47%
Kérdező, jó, hogy véget ért ez a kapcsolat a férjeddel, nálam már ott kiverte volna a biztosítékot, és kihajintottam volna, ha egyedül nekem kéne vinnem a háztartást meg a gyereknevelést. Egy ilyen hapsitól mit is várunk, aki hagyja, hogy a felesége több házimunkát végezzen, mint ő. Ő csak lógatja a lábát, míg az asszony gürizik. Gyerek nélkül is kuka egy ilyen pasi.
2022. márc. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
Semmi jogod eltiltani a gyerekedet az apjától. Egyrészt mert a bíróság is gondolom meghozott egy döntést, hogy hányszor viheti mikor, másrészt pedig mert a gyerekeid nem te vagy. A gyerek attól még látni akarja akarhatja. Ő megcsalt, te elváltál, vitted a lakást vagy házat , a vagyon felét, és kapod a tartásdíjat amíg a gyerek felnő vagy tanul. Szóval semmilyen jogod nincs, hogy még azzal IS büntesd, hogy a gyerek szemében aláásod az apját, vagy a róla alkotott képét. Te megszabadultál tőle, a gyereknek joga van viszont, hogy legyen egy apja, és a férfipélda az életében.
2022. ápr. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
0%

23.

Ez nézőpont kérdése, szerintem meg joga van ahhoz, hogy felvilágosítsa a gyereket arról, hogy miféle ember az apja. Csak mert rokonok, nem azt jelenti, hogy csak a szépet, jót kell mondani akárkiről is. Akár ismerős, akár rokon az illető.

Természetesen az apuka is elmondhatja a gyerek anyjáról az esetleges negatív véleményét a gyereknek. Ez ilyen. A jót is el lehet mondani, érdemes is, de a rosszat is. Csak tanulságos a gyereknek, hogy milyennek jó ill. nem jó lenni, ha majd egyszer ő is felnő. A gyereknek joga van megtudni az igazat, hogy miért is váltak el a szülei, milyen ember is a szülője.

2022. ápr. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
0%

Haj, 24....

Anyu: Apád megcsalt. Neveletlen téged, vezettem q háztartást, majd bele szakadtam

Apu: Megcsaltam anyad, mert csak a háztartást vezette meg téged nevelt.


Konklúzió q gyereknek: ő a hibás.

2022. ápr. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
0%
Azt nagyon kétlem, hogy a szóban forgó apuka semmiben nem járult volna hozzá az anyagiakhoz :) mamakommandó beindult, sajnálom a kölyköt, belőle is egy anyámasszony katonája lesz ha nem látja az apját. Ha otthon minden rendben van az ágyban, akkor ő se kacsintgatott volna félre, szóval azért kíváncsi lennék, hogy a szülés és házasság óta, hány kiló ment az asszonyra, vannak e randik, romantikus esték kettesben, meg hasonló :)
2022. ápr. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
23 és 26 vagyok. De gondolom ha mondjuk ezt az apuka elmondaná a gyereknek (ha egyáltalán lenne lehetősége, mert az anyuka el akarja a kölyöknek mondani, és utána eltiltani tőle), hogy milyen problémák voltak otthon, ugyanúgy ahogy anyuka elmondja, hogy apuka félrelépett, akkor azt hiszem anyuka nagyon ideges lenne, és nem azt mondaná, hogy hát igen nincs probléma, hogy ezt elmondta a gyereknek. Ti pedig ugyanilyen hipokrita álszentek vagytok, 24 25
2022. ápr. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:

27!


Miért is vagyok hipokrita? Mert hülyeségnek tartom elmondani a gyereknek? Az a szerencsétlen magában fogja keresni a hibát: Apu azért csalta meg anyut, mert anyu velem foglalkozott.

Az én gyerekem apjarol is lehetne szépeket mondani, mégsem tettem soha, nem tartozik a gyerekre és nincs us értelme ilyennel fájdalmat okozni neki

2022. ápr. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
Az írásodból az jött le, hogy igenis el kell mondani a gyereknek, hogy ki mit csinált. Ezzel nem értek egyet. Nem az ő dolga, ez a két szülő között van. A gyerek ne legyen belevonva, vagy büntetve, hogy nem láthatja az apját.
2022. ápr. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
A 24. hozzaszolasra volt válasz a kommentem. Ezek szerint nem jött át, hogy a két felnőtt egymást hibaztatná, a gyerek pedig egyértelműen magára vetitene ki, hogy az ő hibája
2022. ápr. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!