Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Iskolaváltás lenne célszerű,...

Iskolaváltás lenne célszerű, ha a tanítónő szerint semmi probléma nincsen?

Figyelt kérdés

Kislányom 4. osztályos, szeptemberben kezdi a felsőt.

Ez egy vallásos iskola és bevallom, azért írattam ide, mert az iskolának van egy óvodája is és a nagycsoportosok jönnek át elsőbe ugyanazzal a tanító nénivel, aki nagycsoportban is velük volt. Mi a volt férjemmel akkor váltunk, nem akartam a gyerek életében még egy változást is azzal, hogy bekerül egy új közösségbe, új tanítók közé.

Az iskolával az egyik problémám, hogy nem tanulnak eleget. Vannak más iskolából ismerősök, barátnők, látom... Egy barátnőm is tanít az iskolában, ő is mondja ezt, hogy brutális lemaradások vannak évfolyami szinten és sokan egyáltalán nem is valók tanárnak ott. Ő azt mondta, hogyha a lányomat erősebb gimibe szánom, már 7.-től kezdjem el különórára járatni minimum magyarból és matematikából (angolból már jár 1 éve).

A másik problémám pedig hogy a lányom osztályának egy része eléggé szegényes körülmények között él... Konkrétan van olyan kisgyerek, aki az iskolában eszik csak meleg ételt, másoknál 7-en élnek egy kétszobás házban, a harmadik gyereknél apuka ki-be járkál a börtönből, anyuka meg az 5. féltesóval terhes. És még sorolhatnám... Van egy értelmesebb réteg is, de sajnos mi vagyunk kevesebben. Ahogy nőnek a gyerekek, az otthonról vitt minta úgy ütközik ki egyre inkább.

A lányomat bántják, mert jobb anyagi körülmények között él. Nem így közlik vele, hanem 9-10 éves gyerekekre jellemző módon. Piszkálják, beszólnak neki, elveszik az ételt, amit csomagolok és kidobják vagy beviszik a fiú wc-be. Vagy vitt mindig dobozos kakót, megitták/kiöntötték, amikor nem figyelt és felöntötték vízzel a maradékot. Vagy mikor elsős volt a lányom, bevitte az iskolába a mobilját, mert az apja ment érte és nála volt egész hétvégén. Kikapcsolva a táskájában volt, de reggel szóltam is az osztályfőnöknek, hogy ott van, tudok róla. Erre mondta a gyereknek, hogy tegye ki a tanári asztalra, majd a nap végén ő odaadja az apjának. A vége az lett, hogy délutánra a telefon sehol nem volt. Ment napokig a nyomozás iskolán belül, mert tudták, hogy az osztályból vitte el valaki. A következő hétre került elő, le volt téve az asztalra. Mondta az osztályfőnök, hogy sejtik, ki lehetett, de a vezetőséggel arra jutottak, hogy nekünk, szülőknek sem mondják el, mert nem szeretnék, ha baj lenne ebből. Szóval tényleg kicsit "prolis" a felhozatal, nem tudok erre jobb szót. Iskolázatlan szülők, neveletlen gyerekek, akik még lopnak is, ha éppen arról van szó (nem a lányomé volt az egyetlen ilyen eset, bár a többinél "csak" magazinról, füzetborítóról, tolltartóba való holmikról volt szó).


A lányom is érzi ezt, pl. mondta most este fürdés után, hogy nem szereti a hétfőket, mert első órán mindig el kell mondani, ki mit csinált a hétvégén és őt bántják amiatt, hogyha elutaztunk vagy kirándulni voltunk, esetleg kapott valamit, vagy jó programunk volt. Ma gyereknapoztunk, kapott ajándékot is, sütizni is mentünk és kérdezte tőlem, hogy így mit mondjon holnap...? Szívem szakadt meg, komolyan. Előre félek, mi lesz majd később, ha 13-14 évesek lesznek.

Beszéltem már erről mind a két tanítónőjével, azt mondták, hogy látják ők is az osztályon belüli különbségeket, sajnos ez megmutatkozik tudásban/szorgalomban is. De szerintük nem kell tartani komolyabb problémától és hogy gyerekek között az ilyenek bárhol megesnek.

Szerintetek?

Ha iskolát váltana a lányom, azt most lenne célszerű, még 5. osztály előtt, úgy gondolom.


2022. máj. 30. 01:29
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
98%

Biztosan nem járattam volna évekig egy ilyen társaságba a kislányomat.


Esetleg annak nézz utána, hogy az egész iskola ilyen, vagy csak a ti osztályotok csúszott így össze. Ha a másik jobb, esetleg kérd át másik osztályba, ha nem, akkor egyértelműen másik iskola.

2022. máj. 30. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
98%

Hát, amiket itt leírtál, azok közül egy is sok. Pl, hogy elveszik a kajáját.

Nem tudom, hogy lehet ezt higgadtsággal kezelni, már rég nem járatnám ide, főleg, hogy a gyerek is szenved, meg még a tanulásban is le vannak maradva.

Nem kérdés, mindenképp vidd máshova! Csak az első pár hét nehéz új helyen, de inkább, mint ilyenek között!!!

2022. máj. 30. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
15%
Vidd 8 osztályos gimibe, vannak egyháziak is.
2022. máj. 30. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
67%
Sajnos a mi sulink is ilyen, bar mi semvagyunk gazdagok, de ide is ugyanolyan diákok járnak, mint akikről te írsz. Plusz sok a többször bukott vagy javitóból jött. A fiamat is szekáljak, megeszik az szendvicset, amit csomagolok neki, pedig ők ingyen etkeznek, beleköpnek az üdítőjebe, ellopjak a ruháit, taneszközeit, fenyegetik. A tanárok nemigen segitettek, hiába szóltunk. Sajnos ez az egy suli volt a környéken, így mi atiratni nem tudtuk, mert akkor órákat buszozott volna, vagy koleszterin lett volna, de azt nem akarta. Szerencsére ballag a fiam juniusban, de nektek ha még tudjátok oldani, jobb lenne másik iskola, ahol a lányod jól érzi magát.
2022. máj. 30. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
92%
×koleszos
2022. máj. 30. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen vidd el innen
2022. máj. 30. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
13%

Másik iskolaban is lesznek hasonló problémák. A melyszegenyseg nem valogat, max maganiskolaban nem találkozol olyannal, akinek gondot okozna az otthoni étkezés. Lopni is lopnak máshol is, kikozosites is van és gunyolodas is. Ha azt hiszed, a másik iskola minderre megoldás lesz, akkor nagyon gyorsan ki fogsz abrandulni. Pláne, hogy a gyereked egy mát osszeszokott társaságba fog kerülni kívülállóként. Persze optimális esetben befogadják, de siman lehet, hogy ott majd csak atneznek rajta.

De persze, próbáld meg, ha van a környéken másik iskola. Azt se felejtsd el, hogy egyrészt indokolni kell az iskola valtasi kérelmet, másrészt egyáltalán nem biztos, hogy át tudják venni, ha nincs hely.

2022. máj. 30. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
76%

7. A mi sulinkban nincs ilyen, pedig már a második gyerek jár oda. Vannak persze mindig zökkenők, de pl. lopás sosem történt sem arról nem tudok, hogy valaki megette volna a másik ételét (pláne rendszeresen). Volt, hogy gúnyoltak valakit (mit szépítsem, az enyém is), de ott is összefogtunk és sikerült megoldani. Voltak problémás gyerekek, sőt 1-1 volt, aki annyira kezelhetetlen volt, hogy el is küldték végül, de többen voltak, akiket meg sikerült integrálni vagy leszoktatni mondjuk agresszióról. Pedig bőven vannak sni-sek, szegények és gazdagok is, mozgássérült is, sőt most még a nyelvet nem beszélő ukrajnai menekült gyerek is van. Szintén vallásos iskola, de nagyon odafigyelnek és ami (sajnos vagy sem) fontosabb, hogy a szülői közösség is nagyon összetartó mindkét gyerekem osztályában, tehát face-to-face tudunk és normális hangnemben kommunikálni a problémákról, nincsenek magukra hagyva a gyerekek, miközben egy-egy szülő hiába panaszkodik a tehetetlen tanárnak. Szóval jó és elfogadó közösség tudott kialakulni, mindenféle tanórán kívüli szülinapokkal, játszóterekkel megfejelve még azokkal is valahogy jóban lettünk, akiktől az elején még én is ódzkodtam :D

Viszont nálunk is a nagy integráció miatt nem annyira kemény suli (nem is lehetne szerintem megoldani, mert vagy-vagy), így 8 osztályosba ment már a nagyobbik, mert neki meg az osztályfőnök ajánlotta 4-dik elején. Így most érettségiig "ülhet megint a fenekén". De a közösséget meg azóta is "visszasírjuk".

2022. máj. 30. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
17%

Nem tudom 7-es te milyen környéken laksz, de ilyet normális helyről nem hallottam még. Nekem sincs ilyen tapasztalatom, soha az életben nem találkoztam olyannal, akinek ezt művelték volna a kajájával vagy bármivel.

Ez egy hatalmas bullshit, hogy mindenhol ez menne.

2022. máj. 30. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
0%

8,9!


Javaslom az értő olvasast, sokat segít, ha egy szöveget kell ertelmezni.

2022. máj. 30. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!