Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tennétek ebben a helyzetben?

Mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

A gyerekem autista. Anyukám arra kért, hogy ne mondjuk el a rokonoknak, ismerősöknek, mert az emberek rosszindulatúak és ő nem szeretne magyarázkodni senkinek, ha később ezzel kapcsolatban kérdezgetnék.

Azt is mondta, hogy ne tegyek fel a gyerekemről fotót a facebookra.

Úgy érzem ő, mint nagymama szégyelli az unokájának másságát.

Persze én visszakérdeztem, hogy akkor most bújjunk el a világ elől és soha többet ne találkozzak a rokonaimmal? Mert ha találkozunk úgyis látják a gyerekemen, hogy nem megfelelő ütemben fejlődik és furán viselkedik. Ígyis sokan azt hiszik, hogy neveletlen a viselkedése miatt, pedig nem az, hanem autista.

Én nem szeretnék emiatt kimaradni a családi rendezvényekből, sem a barátok, ismerősök elől bujkálni, mert én nem szégyellem a gyermekem. Sőt, imádom és büszke vagyok minden apró fejlődésre.

Ti mit tennétek a helyemben?



2022. jún. 17. 20:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%

A helyedben anyukád elől bujkálnék, mert nyilvánvalóan ő szégyelli az unokát.

Én igenis vinném családi rendezvényekre, igenis beszélnék a másságáról és igenis dicsekednék a fejlődésével.

2022. jún. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
63%

De miért kellene boldog boldogtalannak elmesélni?

Lányom auti és nem tudja csak akinek muszáj. Orvos, gyógytornász, gyógy.ped, óvónő, egy-két nagyon közeli jóbarát és kész. Még a családból se tudja mindenki, caak az akivel tényleg közeli a kapcsolat.

A faszbukra pedig az egészséges tesót se posztolgatom. Mindkettejüket csak szökőévente.

2022. jún. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem valahol a kettö közt lenne a megoldás.

Nem kell senkinek mesélni, hogy autista a gyerek, csak akkor és annak, ahol lényeges óvoda, iskola, egyéb közösség.

Random ismerösöknek én sem mesélném, márcsak azért sem, mert MO-on az emberek többségének fogalma sincs arról, ez mivel jár, és egyböl hülye filmekre asszociálnak.

A facebookra meg én sem teszek fel képeket, senkinek semmi közel a családomhoz meg a magánéletünkhöz.

Természetesen családtagokkal, ismerösökkel minden megszorítás nélkül taartanám a kapcsolatot, de ahogy látomd a többség így is csak neveletlennek fogja tartani a gyereket, mivel fogalmuk sincs, mi az autizmus, söt rengeteg mindenki szerint ez nem is létezik.

2022. jún. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
83%
A hármassal maximálisan egyetértek.
2022. jún. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
79%

Na haragudjatok, de milyen családjaitok vannak, hogy előlük is titkolnátok?

Csak mert az enyémben nem lenne tabu és támogatnának mindenben.

2022. jún. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
84%

Hát nekem hasonló a helyzetem, csak nem nyíltan hanem burkoltan. Tehát mindig külön vagyunk szervezve.

De őszintén nem is bánom, legalább kevesebb a stressz, az én gyerekem magatartási problémái miatt egy percig sem tudom jól érezni magam semmilyen társasági összejövetelen, mert a férjemmel felváltva kell féken tartani a gyereket (mintha egy rosszcsont egyéves lenne egy hároméves testében).

Őszintén irigyellek egyébként hogy ennyire határozottan fel tudnád vállalni ezt a helyzetet, en nagyon stigmatizalva érzem magam.

A facebook fotókról meg egyáltalán nem biztos hogy látszik h auti, szóval ezt nem értem.

2022. jún. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
91%
Nem kell ezzel turnézni, de hazudni aem.
2022. jún. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
92%

Autista fiam van, csak a hozzám közel álló barátok és közeli csaladtagok tudják. Nagyon nagy család a miénk, van akivel 20 éve nem találkoztunk, szerintem neki pl.nem kell tudnia. Meg persze az oktatásában részt vevők, gyerekorvos is tud róla.

Nem titok, ha kérdezik, mert pl. furcsálljak a viselkedését, persze mondom, hogy mi a helyzet, de nem ezzel nyitok.

2022. jún. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
20%
Énszerintem joga van tudni a rokonoknak is. Nem mindenki rosszindulatú.
2022. jún. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
71%
Miért lenne bárkinek is JOGA tudni, ha valami gond van egy gyerekkel? Ez magánügy és nem tartozik a rokonságra.
2022. jún. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!