Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért kell ilyen nagy ügyet...

Miért kell ilyen nagy ügyet csinálni egy szülésből mindenkinek, amikor nők millió szülnek naponta?)

Figyelt kérdés

Nővéremnél megindult a szülés tegnap este, lassan egy fél napja vajúdik. Az előző vajúdása 18-19 órán át tartott.

Anyám már mindenkinek panaszkodott a boltban, ki van idegileg, mert szül a lánya (nem először). A nővérem anyósa is itt van nálunk, már, 9:41 van, reggel 7 óta vagy 6 embert felhívott, mert nem adnak fájdalomcsillapítót a menyének. Apám berúgott, előre ünnepli az első fiúunokát (bátyámnak van 2 lánya, meg nővéremnek egy lánya). Nővérem apósa meg mindenkivel kötekszik, olyan ideges. De ez volt az unokahúgom születésénél is.


Miért kell idegeskedni ennyire? Meg mit kell azért kiborulni, mert fél napja vajúdik? Elhiszem, hogy nehéz, de ők döntöttek a második gyerek mellett, és ráadásul nővérem tudta, hogy mire vállalkozik.


2022. aug. 12. 09:44
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
76%
Mert az a több milló nő nem az én gyerekemetunok@mat kereszt gyerekemet szüli így az hidegen hagy, de ha rokon szül az engem is érint
2022. aug. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
87%
Az izgalom, aggódás normális, a szülés veszélyes lehet az anyára és a babára nézve is. Az egész családod amit művel ettől függetlenül helytelen, téged is beleértve. Viszont hogy mennyire normális...hát elég sok diszfunkcionális család van sajnos. Azért a helyedben én gyorsan tartanék egy önvizsgálatot, nehogy ilyen felnőtt legyen belőled is az empátia hiánya miatt és nehogy te terrorizáld a majdani családod.
2022. aug. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 A kérdező kommentje:

Imádom, amikor valaki jön ezzel az önvizsgálattal.

Sajnálom, hogy nem lettem megveszve, mert a nővérem megszülte az unokaöcsémet. Már megszületett, egészséges, 49 cm és 2980 gram, és még mindig áll a bál, jelenleg azon, hogy nem mehetnek be a kórházba és várniuk kell 3-4 napot, de nekem helytelen a viselkedésem.

2022. aug. 12. 17:16
 44/47 anonim ***** válasza:
69%

"Sajnálom, hogy nem lettem megveszve, mert a nővérem megszülte az unokaöcsémet."


Szánalmas vagy ezzel a végtelen cinizmussal.

Szegény újszülött, hogy merészelte a születésével így magára vonni a figyelmet. 🙄

Igenis egyetértek azzal a válaszadóval, aki azt mondta, ideje önvizsgálatot tartanod.


Mi a bajod azon kívül, hogy a családod olyan, amilyen?

Zavar, hogy te még nem tartasz a gyerekvállalásnál? Hogy valószínűleg komoly párkapcsolatod sincs, mivel otthon laksz? Nem írtad, te hány éves vagy, de annyi már biztos, hogy ideje felnőni.

2022. aug. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
97%
Nem olvastam el a többi kommentet, de a szülés azért nagy ügy, hiába szülnek meg szerencsésen nők milliói naponta, mert tudod veszélyes. Akkor is ha önként vállaltad. Bele is lehet halni, az anyának is meg a babának is. Meg ilyen apróságok. És nem a fájdalomcsillapító hiánya miatt. Szóval inkább szoríts egy kicsit a nővérednek.
2022. aug. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
89%
Nem a gyerek tehet arról, hogy primitív helyre születik.
2022. aug. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
100%
Remélem meglett épségben a baba azóta. Jó lenne, ha megváltoznának a körülmények, neki már ne így kelljen felnőnie
2022. aug. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!