Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 34 évesen még mindig nincs...

34 évesen még mindig nincs olyan érzésem, hogy gyereket szeretnék, egyszer megváltozik ez majd bennem, de addigra már késő lesz?

Figyelt kérdés

11 éve együtt vagyunk párommal, ő 5 évvel idősebb. Eddig egyikünk sem akar gyereket. Azt hittem, mire ennyi idős leszek, már biztos jobban fogok akarni gyereket, de az a helyzet hogy nem. Ugyanannyira nem akarok mint ahogy fiatalon nem akartam. Nem is szoktam ezen gondolkodni, csak most eszembe jutott. Idővel ez megváltozhat? Csak elméleti szinten érdekel, párom beleegyezése nélkül nem erőltetném a dolgot.


Egyébként úgy nem is vonzanak nagyon, utcán százszor jobban megnézek egy kutyát, akit épp sétáltatnak, mint egy babakocsis, vagy totyogós gyereket. De eddig 2x találkoztam közvetlen közelről babával, totyogóssal, nagyon aranyosak voltak, és egészen fura érzéseket indítottak el bennem, gondoskodni, óvni akartam őket, és szeretetet éreztem, de az eszembe se jutott hogy én csináljak egyet.


Fiatal kamaszként bennem volt a társadalmi elvárás, biztos voltam benne, hogy mint minden nőnek, egyszer házasság és gyerek lesz a sorsom, de igazából azt hittem nincs más lehetőség. Most nem tudom mit csinálok, talán várok hogy megjöjjön a kedvem, de nem jön még mindig. Igazából elég jól érzem magam így ahogy vagyok, sokszor az az érzésem, hogy ennél nem is vágyom többre. Nem azt érzem, hogy anyagi meg ilyen olyan problémák visszatartanak, semmi visszatartást nem érzek, hanem inkább semmi vágyakozást nem érzek. Csak egy dolog aggaszt kicsit, hogy egyszer előjön bennem ez az érzés, hogy szaporodni akarok, vagy nem tudom mit éreznek ilyenkor a nők, szóval nem tudom ha előjön, mennyire lesz erős érzés, és ettől félek, hogy talán addigra kifutok az időből.



2022. szept. 3. 15:49
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Köszi!
2022. szept. 3. 20:43
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Nálam általában közömbös a téma, annyira nem is nagyon vágytam rá, azonban egy pár hónapja nagyon elkapott hogy nekem most mindenféleképp KELL egy gyerek, viszont ez most tolál abba maradt, és ismét visszatért a közömbösség. A hormonok be tudják hülyíteni az embert, és ez ijesztő.
2022. szept. 4. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdés. Én 33 éves leszek és ugyanez. Még fiatalabb koromban olyan evidenciának éreztem, hogy biztos lesz gyerekem, de bevallom, amióta egyre több közeli ismerősömnél, barátoknál lett baba és látom, hogy mivel jár, annál inkább nem szeretnék. Nekem nem lenne idegrendszerem se egy babához, se egy kisgyerekhez, se egy ovishoz. Alsós határeset, felsős már nem gond.

Nem hiszem, hogy változik majd ez az érzés. Ha igen és kifutok az időből, akkor inkább örökbefogadok. Ha meg az nem sikerül, akkor így jártam. De én az a fajta vagyok, aki mindig is több lábon állt. Sok minden foglalkoztat, szerintem később is meg fogom találni azt, amitől hasznosnak érzem magam.

2022. szept. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

33 vagyok, nem akarok gyereket. Sohasem, mert egészségi problémáim vannak.


Ismerősöm 34 évesen még nem akart, 40 évesen igen, és vagy 5 éveükbe telt, külső segítséggel (talán lombik lett a vége), mire összejött.


Szóval vagy megbánod, vagy nem.

2022. szept. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
100%

Ha csak 0,0001% kétség is van benned, akkor semmiképp ne vállalj gyereket. Ha így is teljesnek érzed az életed, és boldog is vagy, akkor ne "rontsd el".


Magyarországon nem szeretik ha kimondja az ember hogy megbánta a gyerekvállalást, mert mi ilyen mindent is elutasító nemzet vagyunk, de NE hidd hogy nem lehet megbánni...


El sem tudja az ember képzelni, hogy milyen szinten megszűnik a megszokott élete a baba érkezésével. Persze mondogatják, hogy minden más lesz, de mikor hirtelen bele csöppensz, akkor tudatosul benned igazán, de akkor már nincs vissza út.

Én akartam gyereket, lett is egy, de nincs az az Isten hogy még egyszer bele kezdjek az egészbe.

Igaz én nagyon problémás gyereket "fogtam ki", ezt még a saját nagyszülei is megerősítik nekem, de köszönöm, ennyi elég volt a babázásból.

Az egész napos hangzavar, sikoltozás, énekelgetés, rosszalkodás, pakolás utána. Persze cuki, aranyos, szép hangja van, de napi 14-16 órában szüntelenül hallgatni piszok fárasztó (és sajnos idegesítő is).

Reggel 5-kor kelés, este 11-kor lefekvés, és a kettő között persze b*szik aludni, mert nyilván három évesen minek is.


Egy átgondolatlan gyerek vállalásnál három dolog történhet (igazából négy, de a negyedik sosem szabad hogy opció legyen).


1, jól sül el, boldog mindenki. Ez lenne a legjobb.

2, a baba érkezésével minden napossá válik a veszekedés, szép lassan tönkre megy az addig tökéletes házasság.

3, megbánod, és ugyan elevickéltek vhogy az egyetemi évekig, de sosem leszel olyan boldog mint vártad volna...


Én jelenleg az 1-es opciónál vagyok még, de sajnos egyre inkább kezd a 2-es is bekerülni a képbe :\


És kiemelném, hogy mindezt úgy gondolom hogy egy hosszú, átgondolt, tervezett folyamat része ként vállaltunk babát, NULLA kétség nélkül. Bele sem merek gondolni hogy érezhet az, aki nem is biztos benne, vagy egyáltalán nem is akarta, de vhogy mégis összejött...

2022. dec. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
52%

Én azt találom érdekesnek, hogy akik nem szeretnének gyereket miért fontos nekik a visszaigazolás erről?

Ha egészen biztosak lennétek benne, nem kételkednétek az érzéseitekben.

Persze, ott van a társadalmi nyomás, szülj gyereket, legyen családod stb. amikkel találkozhattok minden egyes nap szinte.

De engem hiába próbàlnak behúzni valamivel, ha én nem akarom, nem gondolkodom el rajta, ha biztos vagyok benne.


Akiben ez kicsit is felmerül,hogy nem akar gyereket az ne szüljön, se most, se később.

Gyereknek is jobb, mintha azt érezné a szülő felől, hogy ‘ja amúgy én egy teher vagyok’.

2022. dec. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
16# Te azokról beszélsz, akik 100%-ig biztosak benne, hogy nem akarnak, és később sem fognak akarni, és nem is bánják ezt majd meg. Azért az emberek többsége nem ilyen 100%-ig biztos, főleg a nők, akiknél ott van nem csak a társadalmi, hanem a családi nyomás is. És ők igenis elgondolkodnak ezen a kérdésen, akár ismételten.
2022. dec. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

17#-es.

De nem mindegy, hogy a család mit akar? Ha jobban belegondol az ember, mindenki akinek van gyereke, akar majd unokát és érthető, ha nem örülnek ennek, de kit érdekel?

Szülök gyereket, mert anyámék unokázni akarnak, de amúgy én megkeserülök az anyaságban, mert sohasem akartam igazán?

Kérdező hiába hasonlítja a gyerekeket a kutyatartáshoz, szánalmas összehasonlítani a kettőt… hibádzik a dolog, ha már egyáltalán egy síkra teszi a kettőt, még elgondolkodni se lenne szabad, hogy akar-e gyereket vagy sem.

A gyerekkérdés nemcsak magunkról szól, hanem egy másik életről, akit mi indítunk el a saját útján. Nem olyan hogy megszülöm, aztán akkor passzolom le a szomszédnéninek mikor akarom. Meg néha leviszem sétáltatni azt kész.


Tehát az én életem, az én döntésem.

Ha már van ami elbizonytalanít ebben és visszaigazolás kell, már rossz pont.

2022. dec. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
28%

15-ös.

Neked szakemberhez kéne fordulnod, de kb azonnal.

Olyan undorral írsz a saját 3 éves gyerekedről, hogy az hihetetlen.

Néha cuki, de amúgy a hátad közepére se kívánnád.

Nem tudhatom, hogy miért problémás a gyereked, vagy van-e valami betegsége stb,de jó lenne elgondolkodni azon, hogy pl a gyerek simán megérzi, ha az anyjának csak egy teher. Veszekedés otthon csak lapát az egészre. Egy problémás gyerekből csináltok egy még problémásabbat, aztán csodálkozunk, hogy ilyen Jeffrey Dahmerek járkálnak az utcán…

2022. dec. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
#15-ös csak őszinte volt, de az úgy látszik, tilos...
2022. dec. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!