Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem hiányzik néha a gyerek...

Nem hiányzik néha a gyerek előtti éned/életed?

Figyelt kérdés

El nem cserélném semmiért sem a gyerekes életem, imádom a kislányom és a húga is már úton a pocakban, de elvesztettem önmagam teljesen. A hormonok ezt meg még jobban előzhozzák belőlem.

Laza voltam, nem aggódtam semmin, jöttem-mentem, utaztam, nevettem sokat, mielőtt a férjemmel összejöttünk sokat buliztam, éjjel-nappal barátnőkkel voltunk.

Most már magamra sem ismerek. Egész nap aggódom valamiért (nem stresszelve, csak agyalva, de terhesség előtt stresszeltem is sokat), hogy nem-e öltöztettem túl melegen vagy túl lengén, mi van ha megfázik, mi van, ha a boltban összeszedünk valami betegséget, mi van ha valami himlőt hazahoz az oviból és baja lesz a babának, mi van ha a lányom leesik az ovis mászókáról stb. Mindent megmosok 50x, a kezem is már ekcémás lett emiatt.

Egyedül nem voltam kikapcsolódni kb 5 éve, a férjemmel utoljára 4 éve utaztunk ketten. Csúnya dolog, de úgy érzem semmi nem tölt fel tartósan, csak pillanatnyilag, az okozott bűnös élvezetet amikor elaludt a család és éjszaka csipszet ettem sunyiban, de a terhesség és a terhességi cukorbetegségem miatt az evés sem élvezet már. Sokszor nosztalgiázom mostanában arról a lányról aki voltam és hiányzik. Szerintem már sosem kapom vissza, pedig a gyerekeimnek is jobb lenne egy laza, mindig vidám anyuka. Viszonylag fiatalon, 26 évesen szültem, azt hittem laza anya leszek, de a covid az érzékelésemen kívül az eszem is elvette.


Ti nem sírjátok vissza a régi önmagatokat/éneteket?



2023. nov. 3. 16:41
1 2 3 4
 11/31 babyboom567 ***** válasza:
87%

De ha 1 gyerekkel is ezt érzed, akkor 2-vel könnyebb lesz?

Igen,nem csak te érzel így, másnak is sok minden hiányzik a régi életéből,(pl nekem),de tudatosan, ésszel beláttam/belátom,hogy erre nem még egy gyerek a megoldás.

Nekem nagyon hiányoznak a csendes agyalások,amikor tervezgetek,hiányzik az itthoni "munkahatékonyság",hogy ne 8 részletben kelljen megcsinálnom egy 10 perces mosogatást vagy bármit,hiányzik,hogy nem aludhatom ki magam sosem,hogy a gyerek "betegségei" miatt semmi sem lehet spontán,még egy fagyizás sem,és még rengeteg minden.

2023. nov. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
86%
Néha hiányoznak elemek a gyerekek előtti életből. De nem összességében az az élet, mert akkor meg azon sírtam, hogy hiányzik a gyerek :D Nem volt teljes akkor és úgy, ahogy volt, amivel kitöltöttem (pl bulik, ivászat, online játékok, stb), azok mind csak erre voltak jók, hogy kitöltsék az életem, de értelmet vagy célt nem adtak neki. Persze, most hiányzik az a fajta függetlenség és szabadság, amikor egy szép őszi reggelen gondoltunk egyet a férjemmel, és nekiindultunk a vadvilágnak (rengeteget túráztunk régen, ez mondjuk most is jó lenne, ez nem csak látszattevékenység volt :D ), vagy amikor átaludhattam az éjszakát vagy csak úgy random mehettem szórakozni barátnőkkel vagy akár egy teljes beszélgetést folytathattam valaki mással anélkül, hogy 50000x meg kelljen szakítani, mert beleszól a 3 évesem, de ezek ugye csak darabjai a gyerekek előtti életemnek. Nálunk már ketten vannak, most érzem úgy, hogy helyén van a világom, hogy boldog vagyok, hogy rendben van minden, hogy már nem vágyom úgy kifejezetten másra, mint ami van (nyilván nagyobb ház meg jobb autó meg tudomisén az mindig lesz, de úgy összességében az élet részletei azok készen vannak). Ez még nem jelenti azt, hogy ne jutna eszembe néha, mennyire jó lenne alkalomadtán nyugiban eltölteni egy estét a férjemmel kettesben, vagy a hobbimmal foglalkozni nyugiban, vagy néha amúgy eljátszani a gondolattal, hogy hol tartanék anyagilag/karrierben, ha nem jöttek volna a lányok (sok döntésemet aszerint hoztam meg, hogy tudtam, hogy akarok -még- gyereket, ha esetleg tudatos gyermektelen lennék, ki tudja, hol lennék jelenleg). De ezek csak ábrándok, egyik sem jelenti azt, hogy szívesebben lennék esetleg egy másik életben vagy valami (na jó, amikor a 3 évesem elkezd hisztizni, hogy melyik pizsamáját meg milyen mintás bugyit húzott fel, mert fáradt és nyűgös, akkor azért nem bánnám, ha nem ott lennék :D ).
2023. nov. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

depressziós vagyok, mióta megvan a gyerek, párom se úgy viszonyul a gyerekneveléshez.


mindent IS csinál, csak a gyerekkel ne kelljen foglalkozni, nem értem a helyzetet

2023. nov. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az őszinte válaszokat.😊


3. Huh. 34 vagy, de úgy írsz, mintha 70+ lennél. Nem is értem ennyi idősen, hogy lehet ennyire begyepesedett valaki hozzáállása. Te kiemelted a "bulikázást" az egészből. Igen, volt idő, hogy az is hiányzott, mivel megsúgom 14 éve vagyok a férjemmel és ennyi idő alatt 3x buliztam (2 céges rendezvény és 1 szilveszter...), de amikor többször buliztam kevésbé voltam merev, szóval nem erre irányult a kérdésem, de ha már itt tartunk az is rám férne. És akkor mi van? Ha valaki olvasni szeret, akkor fontosabb a könyv a gyerekénél? Jobb egy feszkós szülő, mint egy olyan aki 2-3 havonta táncol 1-1 estét és feltöltve hazamegy? Nálam amíg anyuci nem két pasival karöltve, pár hányás között öntudatlanul fekszik be a gyerek és férj mellé hazajövetelt vagy okoz ezzel bárkinek bármilyen kárt/fájralmat addig belefér. Nálam azzal van a gond, hogy nem bízom szivesen másra a gyerekem (már mondjuk jobban bíznám), így inkább 4 éve csak gyerekestül mozdulunk ki + kiestem a közösségi életből.


"Bulikázás" helyett most pl az olyan estéket hiányolom NÉHA (el nem cserélném a gyerekemmel való életet) amikor edzésből hazajövetelt mindig a sarki gyrososnál vettem kaját, nem kellett a válogatós gyerekemet 1 óráig hiába tömnöm azzal a házikoszttal amivel 3 órát szívtam a konyhában és mivel ketten elfértünk régen egy kis társasban a takarítani valóm kb negyedennyi sem volt. Ma egész nap a házat pakolászom, majd egy jól megérdemelt horror helyett Peppa malac fingásait hallgatom. De ezek még mindig eltörpülnek amellett, hogy aggodalmas lettem. Terhesen megpucolom az almát! Nem eszem meg a 3 napja felbontott tejfölt stb., túlságosan figyelek és cserébe nem kapcsolódom ki. Igazából ez a fő bajom, hogy állandóan aggódom, nem a "bulikázás" hiánya.

2023. nov. 3. 19:23
 15/31 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, megközelítheted onnan is, hogy most van a gyerekes életed, és lesz majd a gyerekek utáni életed. Szerintem még jó is, hogy vágysz vissza vagy épp valami másba, mert a gyerekek sem maradnak örökre picik. 10-12 éves koruktól kezdve egyre kevésbé szorulnak a szülőkre, és ki kell tölteni az űrt majd, pláne ha kis is repülnek. Akinek a gyerekek az élete kizárólagos értelme, az ugyanilyen válságba fog kerülni mint te most, csak a gyerekek után. Tedd el ezeket a vágyakat későbbre, mert lesz rá alkalom.
2023. nov. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

A "minek az ilyennek még egy gyerek?" gondolatokra válaszolva:

Szeretem a gyerekeket és világ életemben 2 gyereket akartam. Igen volt már amikor azt mondtam, hogy maradjunk 1-nél, mivel a nagylány nagyon nehéz eset pár téren, de ahogyan nőtt újra elkezdtem vágyni egy pici babára és ez most is így van. Magát az anyaságot imádom és mivel a gyerekem egyre inkább tükörként visszadja a nevelésem szerintem elég sok szeretetet kap. Végtelenül gondoskodó, ölelget, puszilgat, vigasztal mindenkit. Egyre nagyobb és egyre szórakoztatóbb is vele (kopp-kopp), most már együtt nézzük a tv-ben a táncos, éneklős műsorokat. Imádja és ritka jól szórakozom vele.😊 Ha jön a pici biztosan vért izzadok pár évig, de szerintem ha a lányok elkezdenek majd együtt játszani idővel remélhetőleg könnyebb lesz. A kislányom most egész nap igényli a közös játékot, mellette ott a ház, a főzés. Az anyaságnak a "házvezetői" nehézségei fusztrálnak és a saját merevségem. (Pl ha rábíznám másra őt néha, többször feltöltődnék, kevésbé fusztrálna, hogy feleslegesen főzök pl itthon vagy ha nem ragaszkodnékna gyerekemhez nagyon és külön aludnék tőle akkor annyi horrort néznék amennyit akarok. Leegyszerűsödne az életem, ha nem mosnék mindent el 6x pl, mert terhesen baktérium fóbiám lett...)

2023. nov. 3. 19:41
 17/31 anonim ***** válasza:
100%
Ez tök normális. A mai napig emlékszem arra a csodálatos érzésre, amikor a 3 gyerek először aludt anyósomnál, a férjem sem volt otthon valamiért, és én egyszercsak észrevettem egy ingyenes koncertet tőlünk nem messze, és 5 perc múlva a buszmegállóban álltam. Értitek, semmi rákészülés, fél óra pakolás, 40 perc rimánkodás, hogy öltözzetek már, nem kellett senkit megkérdeznem, hogy tud-e vigyázni a gyerekekre, hanem SPONTÁN elmentem egy programra. Hát isteni volt!!! Na ezek a pillanatok hiányoznak rohadtul az előző életemből, mióta anyuka lettem.
2023. nov. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
23%

Most hogy olvasom ezeket a kommenteket, hozzátok képest valóban máshogy állok az anyasághoz, ezért nem is értettem a kérdést.


"Az anyaságnak a "házvezetői" nehézségei fusztrálnak"


Engem gyerek előtt, férj előtt se zavart a házimunka elvégzése. Férjjel sem. Egy gyerekkel, két gyerekkel sem.


"és külön aludnék tőle"


Baba koruk egy egy részét leszámítva nem aludtunk velük. Ha betegek, akkor nyilván, vagy ha bealszok mellettük, vagy elaludtak szoptatás közben, de mi direkt külön alvásra neveljük őket.


"edzésből hazajövetelt mindig a sarki gyrososnál vettem kaját"


Én a 6 hósammal is lazán Mekiztem a férjemmel.


"a takarítani valóm kb negyedennyi sem volt"


Azért én mág mindig szívesebben takarítok ki egy házat, mint dolgozok egy irodában 8 órát. Meg ahol gyerek van, ott úgyse lesz sose rend. És akkor mi van?


"Te kiemelted a "bulikázást" az egészből."


Hát mivel a fele kérdésedben a "régi" bulizós énedet hiányoltad meg a csajokat, ezért igen, kiemeltem. :D



Hát szívás, sajnálom, hogy nem érzitek jól magatokat, tényleg. De attól, mert én nem hiányolok gyerekesen se semmit az életemből, még nem vagyok begyöpösödött, sem földönkívüli. Most erre mit mondjunk amúgy mi?

Vagy csak azok a jó kommentek, akik azt írták depressziósak a gyerekes élettől?

2023. nov. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%
Akinek folyamatosan hiányzik a gyerek előtti élete, az megbánta a gyerekvállalást?
2023. nov. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%
+egyébként a 11-es jól írja, ha egy gyerek mellett is elveszítetted önmagad, kettővel jobb lesz a helyzet?
2023. nov. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!