Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Valóban megtehetik azt, hogy...

Valóban megtehetik azt, hogy nem engednek haza babával együtt a koraszülött osztályról, amíg úgy nem gondolják, hogy nem tudnám ellátni?

Figyelt kérdés

35 hét 6 napra született a kislányom 51 centivel es 2460 grammal.

A cukra nem volt túl jó, nem tudták stabilizálni neki, így átkerült a koraszülött osztályra, én a császárt követő 2. nap átjöhettem hozzá.

Teljesen tapasztalatlan anyuka vagyok és a császárból adódóan a mozgásom is akadályozott. Arról tud a főnővér hogy otthon lesz segítségem a babához.


Azzal riogatnak, hogy amíg úgy ítélik meg hogy nem tudom ellátni, nem engednek haza.


Ez teljesen megijesztett. A fürdetés nagyon nem megy, még infúziót kap a kicsi, emiatt nehéz a csővel együtt bánni, a pult pont a császáros hegem magasságában van és nyilván most csinálok ilyet először.


A védőnő azt mondta nekem, hogy amint eszik napi 7x40 milit és megindul nála a súlygyarapodás hazaengednek, szóval nyugodjak meg, nincs joguk tovább bent tartani. Nem tarthatnak amiatt bent mert nem úgy fürdetném, ahogy ők mutatják, pl. vagy bénázok még olykor, senki se profin kezdi.


Járt már bárki úgy, hogy tényleg nem jöhetett haza abból kifolyólag mert bénázott még a babával és nem tudta úgy fürdetni stb?


A kislányom napról napra egyre erősebb amúgy, már 35 milit eszik.


Tényleg semmi tapasztalatom nincs kicsiknél, ő az első babám... Sose gondoltam volna hogy ezt valaha így a szememre hányják és ekkora hátrány lesz...:(



dec. 18. 13:21
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
69%

Neked legalább megmutatták a furdetest.

Nekem meg azt sem.

Bejött a nővérek,hogy első baba?

Mondom nem,hanem már van egy tíz éves lányom.

Jól van anyuka,akkor magának nem mutatom meg a furdetest,hiszen tudja.Holnap úgyis mennek haza,ráér fürödni otthon.

Én meg csak néztem mint a moziban.10 éve a lányom születésekor furdettem utoljára kisbabát,semmire nem emlékeztem.

De megoldottam ahogy hazaértünk,raereztem.

Ne aggódj ez miatt,belejossz.

dec. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk a fürdetést nem is mi csináltuk, nem is mutatták. A pelenkázást megmutatták, azt kellett csinálnunk, meg szoptatni vagy tápszerrel etetni kellett tudni, ezen kívül csak az egészségi állapotunkat nézték. Nem gondolnám, hogy amiatt nem engednének haza majd, mert kicsit még bénázol a fürdetésnél, szerintem az első pár alkalommal még mindenféle nehezítő körülmény nélkül is mindenki bénázik, akinek első baba, és nem csinálta előtte soha...
dec. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
80%

Hát én olyat még nem hallottam, hogy ilyen indokkal tartsanak bent valakit... Ha nagyon bénázol, felnevelik helyetted, vagy mi?


Tesómat császározták, de 3 nap múlva küldték haza, mert jött egy hosszú hétvége, kevesen lesznek bent az osztályon. A baba besárgult, ő egy hetet maradt, tesóm meg mászkált be hozzá heggel.


A barátnőmre meg kb egyszer néztek rá, mit csinál, mehettek haza. Otthon az anyósa mutatott meg neki mindent.

dec. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
79%
Ez melyik kórház? Ahol én szültem, egyik helyen sem érdekelt senkit hogy mit csinálok. Annyit szóltak hogy a folyosón a kiskocsiban legyen, ne ölben vigyük. Pedig az analfabéta mélyszegényig mindenki volt.
dec. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
68%
Senkit nem érdekel a kórházban, hogy el tudod-e látni a gyerekeket. Semmilyen módon nem ellenőrzik.
dec. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
91%
Hány éves vagy, kérdező? Nem lehet, hogy ez a riogatás csak annak szól, hogy fiatalnak tartanak és beszólogatnak?
dec. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
35%
Aki fenn akad azon, hogy a kórházban mutatják és figyelik a fürdetést, az nyilván nem látta, hogy egy koraszülött babáról van szó, aki a koraszülött osztályon van.
dec. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
71%

17, pár grammal volt nagyobb a kérdező babajától az én IUGR babám, csak éppen nem került koraszülött osztályra, de az ellátás nézése csak és kizárólag a pelenkázásra, és az etetésre terjedt ki... Nem volt különbség a 3kilós és a 2480g-os gyerekeim ellátása között, nem igényelt speciális ellátást a súlya miatt.

Így én a kérdező védőnőjének mondatát teljesen reálisnak látom, az egészségi állapotot kellene a kórházban nézni, és az alapján eldönteni, hogy hazamehetnek-e, és nem az alapján, hogy bénábban fürdet, mint egy csecsemős.

dec. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
27%

De fura, ilyet még nem is hallottam. Az első gyerekemnél csak gyorsan fél perc alatt megmutatták hogy kell fogni fürdetéshez és ennyi, én meg se próbálhattam. Otthon meg úgy fürdettem ahogy tudtam, kevés vízben, hátradöntöttem, egyik karom a feje és válla alatt, másik kezemmel mosdattam és pont. Tiszta lett…

A másiknál mivel már nem első gyerek, meg se mutatták.

Pelenkázást egyiknél se mutatták, nyilván az se atomfizika, de az első fiamnál néha nem figyeltem a fütyire és voltak balesetek.

Biztos, hogy ez a fürdetés az ok? A cukra stabil azóta?

dec. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
55%
Én ezt sosem értettem, hogy miért olyan fontos, hogy a kórházban megmutassák ezt azt. 9 hónapig készült az ember arra, hogy gyereke fog születni, csak nem a kórházban pislog először, hogy úristen ezt fürdeni is kell? Volt néhány szobatársam, aki úgy ment szülni, hogy nem tudott róla, hogy van köldökcsonk, mert ők semminek nem néztek utána, mert hogy a kórházban majd úgyis megmutatják, ami fontos. A 21. században élünk, millió oktatóvideó van, de ha a kérdezőnek nem 50-es az IQ-ja, biztos vagyok benne, hogy el fog tudni látni egy olyan hatalmas jelentőségű feladatot, mint a baba fürdetése. El nem tudom képzelni, hogy mi lenne, ha hazaengednék úgy, hogy nem magabiztosan tartva fürdeti. Valószínűleg leesne a gyerek bőre. És ha bénán pelusozik, akkor mi van? Legrosszabb esetben kakis lesz a ruha és cserélheti ki. Vagy bénán szoptat. Akkor egy fél órát szenved mire mellre teszi. Aztán egyre kevesebbet és megtanulja. Mindenki így csinálja. Ahogy írta valaki teljesen jogosan, ha nem csinálja a kórházi személyzet szerint elég precízen, akkor mi lesz, felnevelik ők? Ne hagyd, hogy ilyen hülyeségekkel bent tartsanak. Amint készen áll rá a baba, menjetek haza, otthon minden könnyebb.
dec. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!