Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Valóban megtehetik azt, hogy...

Valóban megtehetik azt, hogy nem engednek haza babával együtt a koraszülött osztályról, amíg úgy nem gondolják, hogy nem tudnám ellátni?

Figyelt kérdés

35 hét 6 napra született a kislányom 51 centivel es 2460 grammal.

A cukra nem volt túl jó, nem tudták stabilizálni neki, így átkerült a koraszülött osztályra, én a császárt követő 2. nap átjöhettem hozzá.

Teljesen tapasztalatlan anyuka vagyok és a császárból adódóan a mozgásom is akadályozott. Arról tud a főnővér hogy otthon lesz segítségem a babához.


Azzal riogatnak, hogy amíg úgy ítélik meg hogy nem tudom ellátni, nem engednek haza.


Ez teljesen megijesztett. A fürdetés nagyon nem megy, még infúziót kap a kicsi, emiatt nehéz a csővel együtt bánni, a pult pont a császáros hegem magasságában van és nyilván most csinálok ilyet először.


A védőnő azt mondta nekem, hogy amint eszik napi 7x40 milit és megindul nála a súlygyarapodás hazaengednek, szóval nyugodjak meg, nincs joguk tovább bent tartani. Nem tarthatnak amiatt bent mert nem úgy fürdetném, ahogy ők mutatják, pl. vagy bénázok még olykor, senki se profin kezdi.


Járt már bárki úgy, hogy tényleg nem jöhetett haza abból kifolyólag mert bénázott még a babával és nem tudta úgy fürdetni stb?


A kislányom napról napra egyre erősebb amúgy, már 35 milit eszik.


Tényleg semmi tapasztalatom nincs kicsiknél, ő az első babám... Sose gondoltam volna hogy ezt valaha így a szememre hányják és ekkora hátrány lesz...:(



dec. 18. 13:21
1 2 3 4
 21/37 babyboom567 ***** válasza:
85%

Ezt túlreagálod szerintem.

Azért nem tudod még hazavinni,mert KORASZÜLÖTT osztályon vagytok,és azért az elég komoly komplikáció,hogy alig tudták stabilizálni a cukrát.Nem a te "bénaságod" miatt nem engednek haza, hanem a baba ÁLLAPOTA miatt.

dec. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
81%

"A fürdetés nagyon nem megy, még infúziót kap a kicsi, emiatt nehéz a csővel együtt bánni."

Ezt a mondatot ajánlanám a válaszadók figyelmébe!

Nem egy olyan babáról van szó akit simán haza tudnak engedni.

dec. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
59%

10#-es Drága hány állami kórházba fekhet be melléd vagy lehet bent veled valaki egész nap? Ébresztő.:D Konkrétan egy hétig apuka nálunk ablakból látta ajtón át a babát is. Lehet te nem bírnád,de egy felnőtt ember azért van annyira talpraesett.


Kérdező,emiatt ne aggódj. Ilyen miatt nem tartanak bent tovább. Infúzió,az evés,a cukor számít,többi nem. Nyilván ne legyen vészhelyzetben,de az,hogy nem úgy fürdeted,nem az. Senkit nem érdekel ez bent ha koraszülött osztály,ha nem. Akkor a fél világot bent lehetne tartani,sőt a munkám alatt láttam már olyan pelenkázást,stb.,de ott sem foglalkoztak ezzel. 35+2-re született a lányom,egy hetet voltunk bent a súlya miatt,2210-el született. Konkrétan rám se néztek,pedig tudták első baba,bár évekig picikkel dolgoztam úgyhogy lehet emiatt is. De másra se igazából. Ha volt kérdésem mentem,segítettek,de amúgy intéztem. Fürdetni bent ők fürdették a babákat,de senki oda nem áll ki mit csinál,pedig van PIC-be is tapasztalatom. Jól legyen,hazamehessetek,minden mást az otthoni védőnőre bíznak. Ezt bent mondták neked nővérek?

dec. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
88%

Covid alatt szültem, a fürdetést sosem láttam, nem mutatták, azt mondták, nézzem meg youtubeon. Császár után másfél nappal haza is küldtek, mert covid kontakt voltam.

Hidd el, meg tudod oldani. A babád állapota miatt tartanak bent, nem azért, mertnem vagy ügyes.

dec. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a sok választ!


A babám cukrával semmi probléma nincs azóta se. Sárgult picit, kék fény alá tették de azt mondták inkább most mintsem később jöjjön ki rajta. A gyerekorvos azt mondta ma nekem amint megeszi a 40et, leveszik az infúzióról. Ez valószínűleg holnap meg is lesz. Azt mondta a gyerekorvos minden rendben vele, UHn is minden szuper volt, és az a cél hogy karácsonyra már otthon lehessünk.


Én nyilván tudtam hogy nem 2 nap alatt jutunk haza, és inkább vagyok bent egy hetet vele, mintsem 3 napot és hazamenetel után kelljen visszahozni, de mikor szóba jött a karácsony még múlt hétvégén, és azt kaptam meg e kapcsán hogy amíg teljesen el nem tudom látni nem engednek minket haza semmiképp azért az sokkolt.

dec. 18. 23:52
 26/37 anonim ***** válasza:
78%
23# vagyok. De ha eszik és a cukra is jó,még is mire kap infúziót?Egy hétig voltam bent,2210 gr-al jött,kezdetben 20 ml volt az elvárt,de mivel megette infúzió egy percig sem kellett.
dec. 19. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:

Azt mondták addig nem veszik le az infúzióról amíg el nem éri a 40et evésnél.

Ezt már rég elérte, sőt, 50et eszik már.

Már szerda óta infúziót se kap, és az inkubátorból is kivették.

Ennek ellenére még mindig nem engednek minket haza.

Először úgy volt, ha csak 1 grammot is hízik mehetünk, hízott 10 grammot mire megkaptam hogy ez kevés.

Már a nővérek is mondják, nem értik mire fel vagyunk bent...


Az orvos azt állítja, hogy most jön ugye a 4 napos hétvége és ha esetleg lenne valami otthon mégis hova szaladunk vele...?

dec. 23. 07:49
 28/37 anonim ***** válasza:
84%

Hat ez elég érdekes.

Mert ha minden rendben van ilyen indokkal felesleges bent tartani titeket.

Amúgyis hova szaladnatok vele?

Hétvégén is van ügyelet,ünnepeken is...nem értem miért nem mehettek haza.

dec. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
64%
28# Hát..én el tudok mindent képzelni már. Volt most szerencsém 10 napot bent tölteni egy kis vidéki kis kórházba(nem ott élek,csak ott ért probléma átutazásnál). Eü-sként mondom,hogy amit ott láttam...Kell a létszám gondolom. Egy hétig a semmiért feküdtem bent és még marasztalni akartak volna,már a saját orvosom megyeszékhelyen nem értette miért nem engednek haza. Hazajöttem,itt kb röhögtek hogy 0 problémával ott nem engedtek haza,3 különböző orvos sem értette. A szobatársaim szintén hetekig ott bent feküdtek kb a semmiért. Sajnos kell a fejkvóta az ilyen kis kórházaknak...
dec. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
78%

29# vagyok. Ja és nálunk 35+2-re született,2210-el. Nem kellett infúzió,PIC se, semmi. 6 napig voltunk bent,de közbe nekem kellett minden nap vaspótlás infúzióba,ez is benne volt,meg várták hízzon,egyen. A kékfény nem kellett,rezgett a léc,de megúszta. 2080-ig lefogyott,majd elkezdett hízni a 4. napon kb. 2130 grammal hazaengedtek szépen,mert elláttam 0-24,megette a 40 ml-t is. (Bár lehet közrejátszott,hogy szülésig gyerekekkel foglalkoztam ápolónőként,de szerintem nem) Semmi gond nem volt itthon sem,keltettem enni,szépen evett,hízott. Első hónapba több,mint egy kg-t.

De minden eset más.:/

dec. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!