Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rendetlen partner, aki képtele...

Rendetlen partner, aki képtelen változni es sokat vitatkozunk emiatt a kisgyerekek elott is neha?

Figyelt kérdés

A párom bármilyen figyelmes is az elet 1-1 területen (pl szeret finomakat főzni nekunk), azonban figyelemhianyos zavara van, ami a gyerekek születése óta sokkal rosszabb lett. En szeretem a rendet es tisztaságot es abban erzem jol magam. 2 kisgyerekkel vagyok itthon, a párom is a het legtöbb napján is itthonrol dolgozik. Sajnos olyan méreteket oltott a rendetlenség es trehányság, hogy egy fozes utan kb órákig kell takarítani utana a konyhában, a lakas minden pontján mindent szethagy, zoknik a lakas legkülönbözőbb pontján, ruha mindenhol, ha raszolok, neki all feljebb…

Kozos etkezesnel kb 10x feláll az asztaltól, ide-oda megy, odaül a géphez, vissza az asztalhoz, leül a fotelbe, telefonozik (a gyerekek elott is), maga utan nem takarít fel, a gyerekek ha leszorjak a kajat a földre, ha en nem takarítok fel, ott szárad ra a kőre napokig… mondja h majd megcsinálja, de mindig elfelejti. A gyerekekkel is próbálna játszani, de max 3-4 perc es vagy elalszik mellettük a földön vagy “muszaj” közben telefonozni vagy valamit hirtelen csinálni kell…

Szerinte en vagyok a rendmanias es nem realisztikus elvarasaim vannak a lakással kapcsolatban es nem értékelem amit o tesz értünk, pl h dolgozik es h sokat főz es van h este is -a maga módján- kitakaritja a konyhát. Nagyon sokat játszik a számítógépen, ez pl mindig is “problema” volt. Egyébként mas területen gondoskodó, elmegy bevásárolni stb. Sajnos a kapcsolatunk sem az igazi mar, főleg a fent emlitett dolgok miatt. Reggel mindig en kelek fel a gyerekekhez, o sok este is pl elmegy a barátaival. Sokszor megfordul a fejemben, h jobb es egyszerűbb lenne, ha külön laknank, en egyedül a gyerekekkel es o csak jönne oket látogatni meg programozni. Az évek során mondtak szepen, csúnyán, semmi hatasa, semmi nem segít es mar ezen teljesen elkezdtem az utóbbi idoben stresszelni, mert engem a rendetlenség es a kosz idegesít es ugy erzem en egész nap csak utana (nem is a kisgyerekek utan) takarítok es semmi idom pihenni. Ugy erzem h o kitesz plusz 2 gyereket. :( mas volt ilyen helyzetben?



jan. 2. 22:00
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
89%
Kicsit sokan használjak az adhd-t kifogásnak manapság. Rohadt idegesítő, mert elinflálja a betegseget. Kérdező, ha csak "diagnózisa" van, de nem küldték tovább, nincs kezelesi terv, gyógyszert se kapott, akkor valami sarlatannál volt, aki mindenre ramo dja, hogy adhd. Nem mindenki adhd-s ám, aki lusta vagy trehány es nem foglalkozik a környezetével, de ez a legkönnyebb, bevetni magát a fotelba, hogy adhd-s vagyok, semmit nem kell csinalnom. A szgépes játék meg csak hab a tortán, ha adhd-s, akkor az rohadtul ront rajta, le lenne tiltva róla. Mondd meg neki, hogy vegye komolyan a bajá és kezeltesse, vagy elköltözöl a gyerekekkel.
jan. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem feltétlen adhd(mármint nyilván egy része az, de szerintem az elején nem ilyen volt, akkor mér érdekelte mit gondolsz róla, már nem érdekli, ezért nem töri magát). Felnőtt ember, meg kellene oldania gyógyszerrel, ha ez a baja, de szerintem a nagyobb része az, hogy nem akar már neked megfelelni, mert nem szeret eléggé(bocs).


Én nem lennék vele együtt, mondjuk szerintem tök lényegtelen hol van szennyes ruha/zokni, vagy hogy kőről 1 perc alatt szedi-e fel a leejtett pörköltszaftot, vagy étkezés után.


Viszont a feláll étkezéseknél többször, nincs érdemben a gyerekeivel, unja őket, hát ez bennem olyan szintű ellenszenvet vált ki, hogy elmondani nem tudom. Nyilván étkezésnél is azért áll fel, mert unja, "kevesek vagytok neki társaságnak", a videójáték meg szórakoztatja, mert több az inger. Én nem lennék olyannal, akinek kevés vagyok, és ha a gyerekei is kevesek számára, az mindent elmond.


Szerintem is túl nagy elvárásaid vannak rend terén, gondolj bele van a patika tisztaság, amikor minden a helyén van és nincs folt a földön se, mint egy kirakatlakásban a lakberendező oldalakon, és másik véglet, amikor gyűjtögetők úgy pakolják tele a lakást, hogy lépni nem lehet, itt ott egér és rovarok. Ehhez képest ő pár ruhát nem rak a helyére egyből és nem egyből töröl fel valamit. Én sem pattogok étkezés közben felvenni valamit a földről, kezet kellene mosni és megszakítani a családi étkezést. Lehet, hogy trehányabb, mint volt, de még mindig kis mértékben, viszont az, hogy változott annak a jele, hogy nem akar neked megfelelni, mert már nem érdekli, mint gondolsz róla, ez a nagyobbik gond és ezért van benned a válás gondolata is, érzed, hogy nem vagy/vagytok elég fontosak már.

jan. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen köszönöm a válaszokat. Mindenkit felpontoztam, mert a legtöbb segítő szándékkal érkezett. En ugy nőttem fel, h “patika tisztaság”, volt otthon, volt egy ido, mikor a parnaknak is bizonyos módon kellett lenniük. Ez azert nem sokáig, anyukám lejjebb adott. Viszont nekem termeszetes, h addig nem kezdek uj feladatba, míg az előzőt nem fejezem be, pl osszepakolok magam utan, illetve a kaja utan elpakolok, feltakarítok, nem közben… a gyerekek kicsik, 3 eves a nagyobb.

Ot kulfoldon diagnosztizáltak, sajnos gyógyszert nem akar es pszichológust sem, bar neha mondja, h elmenne egy alkalommal. Elegendő információval rendelkezem az ADHD-rol, en egyébként borderline asperger/auti vagyok. Sajnos o, ha eldurran az agya, simán eldobja a poharat, vagy ami a kezébe kerül, ami nyilván rossz példa a gyerekek elott.

Ha elmegyek itthonrol 1-1 órára pont vacsi idoben, akkor ha nekem mar altatás miatt nincs idom felszedni a morzsa es kaha darabokat a földről, ott marad másnapig amíg en fel nem veszem. Nekem mondja h idegesítő h mindig takarítok mert majd o megcsinálja, de sajnos sosem :( es mar senkit nem merek hívni hozzánk mert ciki h megesz a kosz es kupi van. Pedig mar lejjebb adtam. En egyedül simán megoldom h rend es tisztasag van, a gyerekekkel is játszom, nem uszunk el idoben es nem vagyok idegbeteg. Sajnos mivel ahogy irtam, nekem van egy fokú kényszeressegem, ezért ez nehez kombináció

jan. 3. 13:27
 14/26 anonim ***** válasza:
77%

Nekem is az a problémám ezzel az ADHD-val, hogy lassan mindenre IS kifogásként van használva, még olyan esetben is, amikor látványosan nincs összefüggés. Mint mikor valaki, akivel nem is vagy olyan viszonyban, hogy ilyet megmondjon, de teszi ezt nem is a legfinomabb stílusában és nem is a legjobb időpontban, közli veled, hogy ocsmány a ruhád, majd mikor az arcodra van írva a felháborodás, akkor felteszi a kezét, hogy hát neki ami a szívén, az a száján. Csak aztán, ha a száján landol egy ököl, akkor ne csodálkozzunk. És nekem ezzel az ADHD-val is ez a bajom. Szigorúan kiemeljük mindig, hogy ez nem fogyatékosság, miközben látványosan gondok vannak az átlag hétköznapi dolgok menedzselésével. De, ez vagy fogyatékosság, mely esetben a terápia nem fakultatív, vagy egyszerűen lesz@rja az illető azt, amihez neki nincs kedve. És pontosan ez a kérdező kedves férje is. Aki a kedvteléseire képes odafigyelni (pl PC játékok, főzés a férjed esetében), annak a világon semmi baja nincsen, csak éppen a rohadt életben nem volt tarkón vágva a kedves édesanyja által, amikor ott hagyta a tányérját evés után és ennek most te iszod meg a levét. Nem, itt semmi olyat nem látok, ami összefüggésben lenne az ADHD-val. Aki nem mentálisan retardált, van két ép keze és ép látása, az igenis észre tudja venni ÉS meg is tudja csinálni, például az országos kuplerájt, amit egy főzés után jól ott lehet hagyni. Aki képes a PC-re figyelni, az tud a gyerekére is.

Lehet neki ultimátumot adni. Vagy eltakarodik terápiára, vagy összeszedi magát (nyugodtan hord be az általa ott hagyott szemetet az ágy hozzá tartozó részébe, majd mikor akarna beesni aludni, lepődjön meg a sok sz@ron, amit ott hagyott), ne moss rá egyáltalán hetekig, ne vasalj rá, ne vásárolj semmi olyat, ami kifejezetten ő miatta van otthon általában, tégy úgy, mintha ő nem is lenne otthon. Majd amikor több egymást követő reggel arra kel, hogy nincs egy tiszta gatya, hogy elfogyott a tusfürdője, hogy nincs kávé, vagy nincs már tiszta edény, mert nem pakoltál el te sem, akkor szépen lassan meg fogja ám tanulni, mert arra hirtelen lesz figyelem, hogy nincs mit felvegyen reggel, vagy miből meginni egy pohár vizet.

És egyetértek a 11-es válaszadóval: ha azt akarják az érintettek, hogy ez az ADHD komolyan legyen véve, akkor nem kellene minden utolsó fingást is emögé bújtatni, mert a társadalomnak véges a türelme, és mint ahogy a hülye gyereket régebben is jól helyben hagyták, úgy idő kérdése, hogy újra ez fog történni. Nem, nem én fogom jól megrugdosni az ilyet, hanem azok, akiknek egész nap azt kell hallgatniuk egy osztályteremben, hogy a Pistikére legyen mindenki tekintettel. Aztán majd mehet Pistike anyukája visítozni az igazgatóhoz, a fókuszba vagy akár Brüsszelbe is, a tényen nem fog változtatni, hogy Pistikét úgy elverték az osztálytársai, hogy az iskolába menetel gondolatától is maga alá húgyozik. Jó napot!

jan. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Megoldás lehet még a külön lakrész. Akár ha a meglevő lakást fel tudjátok osztani okosan. Legyenek olyan szobák, ahol a te szabályaid az érvényesek, tehát nem lehet széthagyni a koszos zoknit meg a morzsát. Az az ideális, ha fel tudjátok úgy osztani, hogy a számodra elfogadhatatlan állapotú részek elzárhatók legyenek pl. vendég fogadása esetén.


A pszichológust illetően én bepróbálkoznék azzal, hogy te megszervezed, elmész, de mikor már megvan az időpont, mondjuk legkésőbb egy héttel vagy pár nappal előtte mondod a párodnak, hogy amúgy nagyon szívesen vennéd, ha ő is jönne legalább egy alkalommal, elköteleződés nélkül. Akár az első alkalomra, akár a másodikra, vagy amikor úgy érzi. Talán így sikerül a "majd valamikor talán" állapoton túljutni. Ha megtetszik neki, akkor pedig jártok együtt. Tesómék is valahogy így kezdték, az lett belőle, hogy a tesóm hetente, együtt pedig havonta járnak, és nagyon hasznosnak találják.


Érdemes azon is elgondolkodni, hogy hogyan lehetne a lakáskörülményeket úgy változtatni, hogy a párod jobban tudjon működni. Olyasmikre gondolok, mint pl. egy álló porszívó beszerzése, amivel azonnal fel lehet porszívózni a morzsát. Vagy hogy minden helyiségben legyen partvis és lapát. Nekem ez segít: ha ott van helyben a partvis, nem kell átgyalogolni a ház másik végébe, akkor sokkal kisebb munka felsöpörni ami lehullott, ergó megcsinálom azonnal, így nem felejtem el. A fali teendőlisták is segítenek: például a konyhában egy sima iratbugyiba tettem egy papírt, ráírtam feladatokat: mosogatás, mosogatógép ki-be pakolás, seprés, asztal letörlése stb., mindegyik előtt egy kis kocka. Az iratbugyiba be van dobva egy szárazon letörölhető toll és egy zsebkendőnyi rongy. Csak beikszelem, amit meg kell csinálni, és letörlöm, ha kész. Sokkal könnyebben számon tudom tartani a feladatokat azóta.


Aztán hogy a párod tényleg ADHD-snak számít, vagy csak rámondták, azt se tudjuk biztosan (legalábbis nem írtad le, hogy mennyire hivatalos a diagnózisa). Amennyiben együtt akartok maradni, akkor szerintem azok a módszerek, amik amúgy ADHD-soknak segítenek, neki is fognak, akkor is, ha a probléma súlyossága a diagnosztizálható szintet nem éri el.

jan. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
83%

Apuka ADHD-s, anyuka borderline és aspergeres/autista.


Muszáj volt ebbe a kapcsolatba 2 gyereket vállalni????

jan. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 Andi80018 ***** válasza:
52%
Egyébként ezt én sem értem.. pont ez jutott nekem is eszembe.
jan. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Szóval az autista borderline megszólja az adhd-st.. 🤣🤦


Hát jó...



Ha valóban az vagy, és nem öndiagnózisod van.. akkor pontosan tudnod kellene és főleg megértened mi miért van, miben más egy neurodivergens egy neurotikustól.



https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..



Szerintem te sokkal jobban terápiára szorulsz, mint a párod.

Gyereket meg nem lett volna szabad vállalnod, soha.

jan. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
*neoritipikus
jan. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Koszi megint a válaszokat.

Most csak a 16-os es 18-as valaszolonak reagálnék egyelőre, mert ugy erzem, félreérthető voltam. Nem borderline személyiség zavarom van, hanem ugy értettem a “borderline auti” kifejezést, hogy a spektrumon vagyok, mivel tudomásom szerint, ahogy kulfoldon, ahol éltem, elmagyarázták nekem, ennek van egy spektruma es itt a “borderline” kifejezés arra utalt, hogy az autizmus spektrumban vagyok, de nem a “súlyos” fajta. Remelem, hogy ez igy érthetőbb. Nem akartam senkit sem félrevezetni.


Azert az elég rosszul esett, hogy valami irta, h ezzel nem szabadott volna gyereket vállalni, illetve en szorulok terápiára. Nyilván mindenkinek jót tenne a terapia, a pszichológus.


A külön lakresz hangzana nagyon jol, csak sajnos jelenleg egy kétszobás, rossz elosztási házban lakunk es egyelőre nem all módunkban (ismét) költözni.


Régen egyébként a párom nem volt ennyire durva eset, álló, vezetek nélküli porszivonk van, seprű es partvis is van, szóval ezek is megvannak. Nekem az a tikkem, hogy nem birom a koszt es a rendetlenséget es sajnos ez nálam feszültséget okoz, mert ha egy olyan területen vagyok, ahol szanaszét vannak a játékok, a ruhák a kanapén, a nyomtaton, a konyhában a széken, az előszobában, stb; a föld tele van kajaval (a pici BLW-s es nyilván mindent a földre dob vagy leesik a kaja, maszatos a padló, stb) nekem ez sajnos jar egy belső stresszel es ugy erzem, h a “munkám”, h tiszta legyen minden (nem lakberendezési magazin tiszta!) semmibe van véve. :( ugy erzem, h egész nap “gürizek”, mert mindent pakolni kell utana. A gyerekeket arra tanítok, h pl mielőtt megyünk aludni, sétálni a hazat szepen hagyjuk itt, a játékokat pl osszepakoljuk. Nekem az termeszetes h pl reggeli utan az asztalt leszedem, letorlom, elmosogatok, stb. Neki nem. :( maaaaajd megcsinálja… es mondta, h o nem érti h ebben mi a fontos es h ezt miért kell igy csinálni es h o mennyi barátjánal járt, gyerek sincs es milyen a lakásuk… de mondtam, h sajnalom, en igy nem erzem jol magam. Mar ott tarunj, h amikor a családom meglátogat, ok is takarítanak, mert mondtak, h szerintük katasztrófa a helyzet (náluk mindig is szep tisztaság es rend volt)

Próbáltam mondani szepen, elmagyarázni, stb, h sokkal egyszerűbb rendet es tisztaságot TARTANI, mint elengedni a hazat es utana megszakadni a munkában napokig. Tudom, h neki másképp működik az agya, h minden megzavarja, h “nem lat” bizonyos dolgokat, pl volt h a saját mászó gyereket nem vette észre a földön, aki hozza akart menni… miért vagyunk együtt…? Régen is hasonló volt, de a Home office es gyerekek születése óta ezerszer rosszabb :(

jan. 3. 21:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!