Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rendetlen partner, aki képtele...

Rendetlen partner, aki képtelen változni es sokat vitatkozunk emiatt a kisgyerekek elott is neha?

Figyelt kérdés

A párom bármilyen figyelmes is az elet 1-1 területen (pl szeret finomakat főzni nekunk), azonban figyelemhianyos zavara van, ami a gyerekek születése óta sokkal rosszabb lett. En szeretem a rendet es tisztaságot es abban erzem jol magam. 2 kisgyerekkel vagyok itthon, a párom is a het legtöbb napján is itthonrol dolgozik. Sajnos olyan méreteket oltott a rendetlenség es trehányság, hogy egy fozes utan kb órákig kell takarítani utana a konyhában, a lakas minden pontján mindent szethagy, zoknik a lakas legkülönbözőbb pontján, ruha mindenhol, ha raszolok, neki all feljebb…

Kozos etkezesnel kb 10x feláll az asztaltól, ide-oda megy, odaül a géphez, vissza az asztalhoz, leül a fotelbe, telefonozik (a gyerekek elott is), maga utan nem takarít fel, a gyerekek ha leszorjak a kajat a földre, ha en nem takarítok fel, ott szárad ra a kőre napokig… mondja h majd megcsinálja, de mindig elfelejti. A gyerekekkel is próbálna játszani, de max 3-4 perc es vagy elalszik mellettük a földön vagy “muszaj” közben telefonozni vagy valamit hirtelen csinálni kell…

Szerinte en vagyok a rendmanias es nem realisztikus elvarasaim vannak a lakással kapcsolatban es nem értékelem amit o tesz értünk, pl h dolgozik es h sokat főz es van h este is -a maga módján- kitakaritja a konyhát. Nagyon sokat játszik a számítógépen, ez pl mindig is “problema” volt. Egyébként mas területen gondoskodó, elmegy bevásárolni stb. Sajnos a kapcsolatunk sem az igazi mar, főleg a fent emlitett dolgok miatt. Reggel mindig en kelek fel a gyerekekhez, o sok este is pl elmegy a barátaival. Sokszor megfordul a fejemben, h jobb es egyszerűbb lenne, ha külön laknank, en egyedül a gyerekekkel es o csak jönne oket látogatni meg programozni. Az évek során mondtak szepen, csúnyán, semmi hatasa, semmi nem segít es mar ezen teljesen elkezdtem az utóbbi idoben stresszelni, mert engem a rendetlenség es a kosz idegesít es ugy erzem en egész nap csak utana (nem is a kisgyerekek utan) takarítok es semmi idom pihenni. Ugy erzem h o kitesz plusz 2 gyereket. :( mas volt ilyen helyzetben?



jan. 2. 22:00
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Ilyen nincs. Teljesen mindegy külföld vagy sem.


Az autizmus spektrumzavar, állapotok széles spektrumát felölelő gyűjtőfogalom, a spektrumzavar (a kifejezésben a spektrum szó arra utal, hogy az autizmusnak számtalan megjelenési formája van) egy idegi-fejlődési rendellenesség,[1] ami csökkent mértékű társadalmi kapcsolatokban, kommunikációs képességekben, abnormális viselkedési és érdeklődési mintázatokban nyilvánul meg. Az autizmus egy olyan spektrum, ami a kissé furcsán viselkedő különcöktől az egész nap az ágy szélén üldögélő, ringatózó, nem kommunikáló autistákig terjed.

Autizmussal születsz.



A borderline személyiségzavar (angolul: borderline personality disorder – BPD) főként a hangulat szélsőséges ingadozásával, önkárosító tünetekkel és kínzó érzelmi állapotokkal járó tünetegyüttes, valamint a személyközi kapcsolatok, és az énkép/én-identitás instabilitásával jellemezhető súlyos személyiségzavar. A borderline személyiségzavar főként a neurózisokra, és a szociális fóbiára leggyakrabban a depresszióra, a mániás depresszióra, időnként pszichózisra, valamint ritkán, kisebb mértékben a pszichopátiára emlékeztető (bár mindezeknél enyhébb formában megjelenő) tünetek szélsőséges módon változékony megjelenéséből áll, mely állapotok normál állapotokkal váltakozhatnak.

A borderline kialakul.

jan. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
Keves utolsó válaszoló! Nagyon köszönöm! Valószínű, ismét nem voltam érthető. A borderline egy kifejezés, de nem a személyiségzavarra értettem (definition of borderline=only just acceptable in quality or as belonging to a category.)
jan. 3. 22:45
 23/26 anonim ***** válasza:

Értsd már meg, hogy a borderline az egy személyiség zavar, és mindenki erre fog gondolni.


Autista pedig tök mindegy, hogy csak aspergeres, magasan funkciónáló vagy sem, az szimplán autista.


A magasan funkciónáló sem azt jelenti , hogy alig van rajta a spektrumom, hanem egy nourotipikusnak kevésbé tűnik fel, mert jobban tud maszkolni.


Szóval ne használd a borderline kifejezést, mert senki nem arra fog gondolni.


Nem mellesleg autik között sokkal nagyobb arányban társul mentális betegség.

jan. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

Javaslom, hogy ezentúl határeset autizmusnak nevezd. Magyar nyelven nem használják ilyen értelemben a borderline szót, csak a betegségre.


A helyzet könnyítése érdekében amit lehet, egyszerűsíts. A játékokból kevés legyen elöl, és cserélgesd kéthetente (a legkedvencebbeket sose rakd el). Legyen egyszerű tárolóban, vödörben, ládában, hogy könnyű legyen elpakolni.


Az etetőszék alá tennék egy nagy textilt, a tesóm egy fölös zuhanyfüggönyt használ. Könnyebb a négy sarkát megfogva a kukába, komposztba szórni róla a cuccot.


Én a seprűt, lapátot a gyors rendcsinálás céljára is használom. Az adott helyiségben egy kupacba húzok mindent, melléülök a földre, szétválogatom (szemét/mosogatnivaló/szennyes/játék/egyéb), helyre viszem a kupacokat. Eleinte a férjem pánikolt, mert azt hitte, mindent ki akarok dobni, többször el kellett magyaráznom. Amúgy nekem így kevesebb idő szobánként heti 1x rendet rakni, mint tartani, viszont valóban több kupit kell tűrnöm. Plusz a férjed az ADHD miatt rosszabbul működik, ha több a vizuális zaj (agyi kapacitást foglal neki a tudat alatti kompenzációs mechanizmus, hogy ne lássa a zavaró tárgyakat).


A férjed figyelmét felhívnám a szövetségetekre. Neki, adhd-sként, szüksége van a te precizitásodra. Megtalálná egyedül az ingét, ha be kéne menni egyszer-egyszer a munkahelyére? Lenne tiszta tányérja, vagy bedugulna a konyha nélküled? Eljutnának a gyerekek iskolába, óvodába, orvoshoz időpontra? Ha megbecsülné az erőfeszítéseid, legalább szóban, az szerintem sokat segítene a lelkiállapotodon.

jan. 4. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Ahogy a 24es mondja, nyugodtan mondd, hogy éppen csak érinted a spektrumot, a határon vagy. Itt még azt is mondják, hogy "autisztikus", aki annyira a határhoz közel van, de még nem autista, szerintem kb ugyanaz, mintha határ másik oldalán, vagy rajta áll különböző területekben.


Így ránézésre erősen kényszeres vagy, a szüleidre nyilvánvalóan ne hallgass, a párna egy bizonyos szögben álljon?? Komoly problémáik vannak. A legtöbb normális ember(akik nem kényszeresek) háztartása kicsit rendetlen, a leírás alapján a tiétek is az, nem kellene a kényszerességgel kínozni a párod, más területen viszont követelj változást. Semmi baja nem lesz a gyerekeknek, ha kisebb hangsúlyt kap a patika tisztaság, esetleg nem nevelsz beléjük kényszerességet, még előnyükre is válik. Olyan sok lakásban voltam már, mindenhol van kisebb nagyobb kupi, hisz ott élnek. Olyan helyen is voltam, ahol csak úgy véletlen áthívtak és minden a helyén volt, de azt az embert nem is kedveltem, mert gondjai voltak fejben. Sokan vannak így, és észre sem veszik.

jan. 4. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

Elolvastam a másik kérdést, ez így nem normális, tényleg kényszeres vagy, nem nézed meg inkább az ocdt? Rengeteg téves diagnózis van a világon.


A párválasztásod rémes, a merev autik és a szétesett adhdsok általában utálják egymást. Más kérdés, hogy az adhdsokat senki sem kedveli igazán, csak felületes kapcsolataik szoktak lenni, de abból sok, ugyanis bántalmazóak a kapcsolataikban gyerekként és felnőttként is, és nem értik, hogy hol a hiba. Az adds egy jobb eset, de a te párod adhds, folyamatosan "rázza az ideg", mint egy drogost, akinek kell a több inger, különben nem bír megülni. Ezért játszik, akkor érzi jól magát, nem veletek. Nem szabadna játszania, olyan, mint a drogja, ami után kattant lesz. De ahogy nézem a szerecsendióevés meg a szipu a tiéd.. Keress szórakoztatóbb "drogot", én valami háziállattartásban élném ki a kényszerességem a helyedben, mondjuk lehetne valamilyen kistestű hosszúszőrű állatod, járhatnál versenyekre és fésülhetnéd, nyírathatnád, perzsamacska vagy uszkár is tökéletes, vagy nem is tudom melyik kell sokat fésülni, máltait mondjuk. A tisztaságmániát a gyerekek is meg fogják sínyleni, meg a párod is(akitől más dolgok miatt érdemes lenne megszabadulni), és a kényszerességet átvezethetnéd másba, ami nem vágja tönkre a tested. Egyébként miért nem szedtek gyógyszert? De komolyan?! A párod valami borzalom, muszáj neki, neked meg pláne, mert a kényszeresség tönkrevágja a gyerekeid életét. A kényszerbetegek sosem tudják, hogy azok, csak kis hibának gondolják az abnormális dolgaikat. Mondjuk a bántalmazók sem tudják magukról, hogy azok. Két különc/diagnosztizált embernek simán lehet egészséges gyereke, semmi gond a vállalásukkal, igazából a legnagyobb baja az legyen mindenkinek, ha az anyja nem szereti a rendetlenséget és háklis miatta, az apja meg nem nagyon foglalkozik velük, hanem inkább másba menekül. Kb mindegyik háztartás ilyen, vagy ennél rosszabb, gyerekek milliói bármit megadnának azért, hogy csak ennyi gondjuk legyen. Külön remek egyébként, hogy nem csap rá a gyerekekre a párod, pedig a 4 éves már túlvan a dacon, később most jobb lesz, majd tiniként lesz még nehéz megállnia.

jan. 4. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!