Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan, akinek nem...

Van itt olyan, akinek nem engedték, hogy plusz egy évet ovis maradjon a gyerek?

Figyelt kérdés
jan. 16. 13:48
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk ugyan nem kell menni szakszolgálathoz, mert a kérvényünknek helyt adtak; de mindenhonnan azt hallom, hogy a szakszolgálat a szülők kérését veszi elsősorban figyelembe. Tavaly a csoportban akinek kérték, az meg is kapta, és mindenkit behívtak szakszolgálathoz.
jan. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Nekünk engedték, de ez régebben volt. Fontos volt, hogy rendszeresen aludt délután és még nem indult meg a fogváltás. Ha nektek sem, feltétlen írjátok bele! A fizikai érettség egyik jele.
jan. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
52%

Fogváltás?? Az elég ciki, mert akkor a 2022 szeptemberében sulit kezdő, akkor 6 éves, jelenleg 7,5 éves, másodikos fiam még elsőbe SE mehetett volna 2023 szeptemberében (azaz a 7. évét betöltve) se... tehát nem is egyszer, hanem kétszer kéne nagycsoportot ismételnie, ugyanis még egyetlen foga sem esett ki...ennek ellenére teljesen egyértelműen iskolaérett volt 6 évesen, fel se merült, hogy ne menjen, és a legjobb döntés volt.

Már többször is hallottam, olvastam ezt, de sosem értettem, hogy mi köze bármihez is, ez kb olyan, mint hogy ki mikor kezd el szőrösödni, meg melyik lánynak mikor jön meg először, teljesen eltérő egyénenként. Attól hogy egy gyerek késői fogváltó, mint pl a fiam, még simán lehet iskolaérett.

jan. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
67%
13# Így van,van aki akkor 8 évesen sem kezdi el. :D Egyébként régen is ennyire visszatartottak mindenkit?
jan. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
23%
13-14,Szövegértés! Azt írtam, hogy a fizikai érettség EGYIK jele, kispajtások! Ha minden más stimmel, nyilván iskolaérett, de ha több tényező van, akkor ez is az egyik. Ha meg valakinek 8 éves korára sem mozog egyik foga sem, akkor sürgősen irány a fogorvos, mert nem normális!
jan. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
34%
#15 Szövegértés neked is, kispajtás. Értem én, hogy csak az EGYIK jele (szerinted), de akkor is nettó f.szság, mert NEM FÜGG ÖSSZE A KÉT DOLOG, érted? Semennyire sem. Ezt csak azért szajkózzák, mert általában (!) iskolakezdés környékén potyognak ki az első tejfogak, de nem, ettől ez még nem lesz jele a fizikai érettségnek. Teljesen random, hogy 5 vagy 6,5 vagy 8 évesen esik ki a gyerek első foga, zéró köze van az iskolaérettséghez.
jan. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

16# Legalább nézz utána, mielőtt ideböfögöd az ostobaságaidat! A szakemberek szerint összefügg a két dolog. Szakember vagy? Ugye nem?

A fogváltás az egyik első tényező a fizikai érettség jelei között. Tessék, idemásoltam neked a Békés Megyei Pedagógiai Szakszolgálat honlapjáról a vonatkozó részt.


"Az imént felsoroltak mellett az iskolába lépéshez szükséges a megfelelő testi, az érzelmi és szociális érettség is!

A testi fejlettség legszembetűnőbb jelei a következők:

A tejfogak egymás utáni kiesése, és a nyomukban megjelenő marandó fogak.

A kéztőcsontosodás megindulása, mely a szülők számára a határozottabb ceruzafogásból látható.

Kialakult kezesség: Nem elvárás, hogy a gyermek jobb vagy balkezes legyen, az a fontos, hogy ne legyen keresztezett a dominancia és ne legyen kétkezesség, és alakuljon ki a domináns kézhasználat. (Kialakulásának hiánya nehézségek okozhat az írás és az olvasás elsajátításában: balról jobbra haladás, mint kötelező irány!).

Optimális testi fejlettség (megfelelő testmagasság, súly, stb.) és egészségi állapot.

Az írás, olvasás tanulásához elengedhetetlen a jól működő látás, hallás. Az érzékszervek gyengesége nehezítheti a tanulást."

A szakszolgálat nézi a fizikai, idegrendszeri, szellemi, szociális érettséget. Ha több szempontból is elmarad a kortársaitól, maradhat még egy évet az oviban. Ebben nincs semmi ördögtől való. Abban sem, hogy a fogváltás is nézik. Te ezt az egyet kiragadtad és minden alapvető tájékozottság nélkül ezen lovagolsz. Ne égesd már tovább magad!

jan. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Maradhat plusz egy évet a fiam. Feladatokban nagyon ügyes volt, de a figyelme nem volt tartós.
jan. 19. 14:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!