Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan, akinek annyira...

Van itt olyan, akinek annyira rossz alvó volt sokáig a gyereke, ő maga pedig annyira kipurcant az alváshiánytól,hogy ezért nem vállalt még egy gyereket?

Figyelt kérdés

márc. 22. 09:40
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
89%

Igaz nálunk a 2.gyerek ilyen. 2,5 éves, én 2,5 éve nem aludtam egybe 3 órát. A max éjjeli alvásom a 6 óra.

Ha ő lett volna az első, nem lett volna 2.


Az alváshiánytól folyton szédülök, ingerült vagyok. Hiába lassan fényen élek, mégis hízok. Rendetegszer ájulok, nincs olyan hét, hogy minimum 3 napot ne sírnék este.

márc. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
2. Gyerekem volt ennyire rossz alvó, 1,5 évig szenvedés volt minden éjszaka, nagyon durván látszott rajtam, meg a memóriámon az alvásmegvonás, olyan hülyeségeket csináltam, hogy életveszélyes volt. Ha ő születik elsőnek, nem biztos, hogy vállalok még egyet. De 3. gyereket nem vállalunk, és igen nagy súlyt nyom a latba ez a nem alvás.
márc. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
94%

Bátyámék kislánya 6 éves koráig 1-2 óránként kelt. A világ összes vizsgálatára elvitték, de semmit nem találtak. Sógornőm kijelentette, hogy ezek után nem lesz több gyerek.

Nővérem bevállalta a rossz alvó gyerekre a következőt, ő is rossz alvó lett, és jött még egy 3. rossz alvó. Pontosan 1,5 év van a gyerekek között. Ő olyan 6-7 évig nem aludt.

(Nekem 2 jó alvó gyereket dobott a gép, de ha az első rossz alvó nem biztos, hogy bevállalom a következőt.)

márc. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
82%
Nekem a 3. nagyon rossz alvó. Ha ő lett volna az első, akkor valószínű, hogy nem lenne testvére.
márc. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Ennyi válasz után megirhatom a sztorit,a kérdés alapját,most már nem bánom,ha elkanyarodik kicsit a téma.

Az én lányom két éves múlt,és ugyanúgy vagyok mint a 11-es válaszoló,a hizast leszámítva. Egyszerűen nem aludtam két három óránál többet egy huzamban,az alváshiány teljesen kicsinálta a bő két év alatt. Minden aposak az ajulasaim,sokszor az az utolsó képkocka,hogy lekapcsolom a villanyt,vagy csak vegigdolok a kanapén,és arra ébredek pár perc múlva, a lányom ugrál a fejemen. Nem viccelek,múlt hónapban az éves nőgyógyászati rakszures közben aludtam el! A dokinak el kellett tennie két percre,én azalatt az ágyon elaludtam. Sok ilyen sztorik van még...napközben sem aludt sosem,ha néha mégis,az a fél óra semmire sem volt elég. Mindemellett napközben is eleven,sosem volt a elrakom elvan típus,null huszonnégy foglalkozást igényel. Az alváshiánytól ingerült vagyok,hisztis,és gyűlölöm sokszor mindent és mindenkit. Nincs türelmem sem már egy csepp sem sokszor,sokszor kiabalaok,ami tudom,hiba,de nem bírom. Segítségünk nincs. A férjem bejárónőt nem akar,emiatt az alaprend ugyan megvan (bár kétnaponta aporszovozok,mire megint kell,úgy néz ki,mintha két hete nem lett volna) de ablakpucolas akkor van,mikor a férjem meg sinalja,ami kb évi egy alkalom. A kaját szülés óta rendeljük. Na és az apropó: pár hónap és betolotm a 38-at. Nagyon rá kellene húzni a kisteso témára. Mindig is két gyereket akartunk,a férjem háromban is benne lett volna,de most már belátja,kettő elég lesz. Én viszont nem állok készen rá. A korom miatt nem megy,hogy visszamegyek dolgozni és majd pár év múlva meglátjuk. Azt tudom,én most nem birnek el meg egy ilyen kaliberű gyereket, főleg,ha a terhességem is olyan klassz lesz,mint nála,hogy sugarba hányok kilenc hónapig és a végén gyakorlatilag a zellertol is az egekben lesz a cukrom (hiába vagyok vasaggyal ötven kiló) és ugye most nem lehetne azt sem,hogy alszok,pihenek amikor akarok.

Szóval így állunk,nem tudom elolvassa e valaki,de jól esett leírni. A férjem azt mondja,megbanom,ha most nem lesz több,pár évet kell csak kibírni...igen,tudom,lehet megbanom. De olyan ez most,mintha azt mondanák,hogy meg kell ennem 10 kiló kenyeret különben soha többet nem ehetek kenyeret...képtelen lennék rá,egyszerűen fizikai korlátai vannak.

márc. 22. 16:46
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Férjemnek könnyű beszélni...

Én így nem vállalnék másodikat.

márc. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
*ferjednek
márc. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Hát, mivel te vagy az aki nem alszik a gyerek miatt, szerintem ez csak rajtad múlik.

De így, hogy ájuldozol és a végkimerülés határán állsz nem is biztos, hogy ki tudnál hordani egy babát.

Értem, hogy a férjed szerint meg fogod bánni de azt is bánnátok mindannyian, ha rámenne az egészséged vagy tönkremennél teljesen idegileg.

márc. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Szerintem kérdező még várjatok egy picit. Max egy évet, hátha addig rendeződik az egész helyzet. Addig felesleges másodikat vállalni amíg sem energiád sem pedig időd két gyerekre, mert csak kicseszés lesz mind a kettőnek. Nálunk az első fiam nem volt jó alvó, hasonlóan rosszul voltam én is mint te. Persze nem aludtam el az orvosnál, de ő is kelt folyamat, elég sírós, nyugtalan baba volt. Viszont két éves kora után egyre jobb lesz. Akkor mertem kijelenteni hogy naa most jöhet a második. A fiam most töltötte a 3-at, a pici pedig 3 hónapos és teljesen ellentét. Este 1-2x kel enni(anyatejes), de amúgy igen nyugodt. Hozzáteszem nekem a második terhességem alatt kijött aGDM, de ezek ellenére sokkal nyugodtabb terhességem volt még így is hogy itt volt a nagyobbik. Szerintem adj időt magadnak. 1 éven már semmi nem fog múlni szerintem. Amúgy mennyi idős a gyereked?
márc. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 babyboom567 ***** válasza:
100%

Bocsi, de a férjednek könnyű más f@szával verni a csalánt?

Ne is haragudj, de nem enged bejárónőt, inkább végignézi hogy meggebedsz?Milyen ember ez?Egyáltalán nem kell neki másik gyereket szülni,ezt az egyet sem érdemli meg,meg téged sem.

márc. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!