Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ennyi idősen már kellene...

Ennyi idősen már kellene éreznem valamit? Elromlott bennem valami?

Figyelt kérdés

31 éves vagyok, körülöttem szinte mindenki már elkezdett gyerekeket szüldösni, meg családosdit játszani meg minden. Őszintén megmondom, én úgy érzem erre nem vágyom. Nem akarok egy anyát se megbántani, vagy terhes nőt, szimplán csak tényleg érdekel mi a baj velem, hogy így érzek.

Néha van egy-egy aranyosabb gyerek, de összességében engem ez nem hoz lázba. Az egésztől idegenkedem. Pedig alapjáraton úgy neveltek, hogy ezzel régen nem volt gondom (persze akkoriban nem is foglalkoztam ezzel még), ráadásul a babázós fajta kislány voltam. Azonban mire felnőttem egyre jobban elkezdett taszítani ez a gyerek dolog. Ráadásul nagyon sokan nyomják az arcomba, hogy màr szülnöd kéne meg elfogok késni vele és ezzel csak mèg inkább taszítanak. Nem akarok szülni, rettentően rettegek az egész folyamattól, hogy iszonyatosan nagy fájdalom. Az is zavar, hogy tropára mennék, a bőröm, fogaim, az egészségem oda lenne. Utána nulla alvás, a gyerek még fel nem nőtt és el nem költözött addig a nyakamon lenne, elvisz minden pénzt és soha többé nem lesz saját életem, se egy nyugodt percem magamra. Magyarország szerintem egy süllyesztő. Ide ha gyereket szül valaki ilyen átlag fizukra, mindeféel gazdag háttértámogató rokon nélkül, az öngyilkosság. Lehet a szeretetről papolni, de azért mégis csak szomorú mindenki, ha le kell mondjon dolgokról, mert egyszerűen nincs pénz rá.

Azonkívül a dackorszakában (borzasztóan idegesítenek az ilyen korú gyerekek) és később kamaszként is kiidegelne. Erre persze megkapom, hogy önző vagyok. Hát lehet, de a saját életemben hagy legyek már én az első. Nem érzem úgy hogy vágyom erre az egészre, pedig a már nálam fiatalabbaknak is van gyereke. Huszonéves lányok szülnek, és kezelik, tudják viselni érett felnőtt nőként ezt az egészet. Én meg valahogy mintha elromlottam volna. Van még sok minden, amit szeretnék megvalósítani. Annyi mindent szeretnék még és nagyon félek hogy ezekről le kell mondjak majd ha gyerekem lenne.

Egyesen rosszul vagyok a nagy ősanyáktól, akik mindent is tudnak és rohadj meg ha te nem úgy gondolod, hogy a méhed gyümölcse az egyetlen értékes dolog, amit tudsz nyújtani a társadalom tagjaként. A másik, ami nagyon idegesít, hogy én nem bírom ezt a sok babalábat meg ilyen olyan cuki mukiságokat. Nem érdekel a végtermék milyensége, hogy ilyen meg olyan pelenka kell, meg öblítő. Ki ver a frász ezektől, hogy nekem ezekkel kell foglalkozzak. Láttam már ahogy földhöz b@ssza magát a kis gyökér és üvölt, mint a fába szorult féreg, tényleg mintha hülye lenne. Anyuka meg csak mosolyog és hagyja. Ezektől ki vagyok teljesen és még inkább eltolom magamtól a témát. Sorolhatnám még a példákat.

Nem tudom mi történt velem az elmúlt években. Valamikor még néhány éve az volt a fejemben, hogy persze majd én is szeretnék családot, de ahogy egyre közelebb kerül én teljesen eltolom még inkább ezt az egészet magamtól.

Nem tudom mit kellene tennem, és miként döntenem hogy milyen irányba tereljem így ezek tudatában az életem. Esetleg aki màr bevállalta a gyereket, az érzett hasonlóan azelőtt?!

Komolyan azt érzem nagyon elb@szott vagyok.



máj. 1. 23:38
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
57%

Nem való mindenkinek a családalapítás, ha akarsz szülj, ha nem akkor nem. Senkinek semmi köze hozzá. Viszont a stílusod amiben megnyivánulsz... szüldösni, kis gyökér, földhöz b*ssza magát? Nem kell ennyit foglalkozni akkor a gyerekesekkel ha ennyire idegesítenek.

Nagyon nagy végletek között írsz, nem minden ennyire fekete fehér amennyire te gondolod. Mellesleg az se törvényszerű, hogy kb rokkant leszel ha szülsz egy gyereket. Nekem például egy olyan ismerősöm sincs, akinek tartós egészségügyi problémája lenne. No szóval a lényeg, ha nem akarsz gyereket akkor ne vállalj, de nem túl szép dolog így nyilatkozni másokról, az èletükről.

máj. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
49%
Nem az a baj, hogy nem akarsz gyereket, hanem hogy rettentő bunkó, rosszindulatú módon beszélsz anyakrol és gyermekekről, amikor ők max a letezesukkel ártanak neked, mert idegesítik szegény kis lelkedet. Hidd el, a többség lesz*rja, hogy te nem akarsz gyereket, és emiatt nem ítél el, de a megnyilvánulásaid miatt már annál inkább, szóval vegyél vissza, és sokkal több tiszteletet, akkor majd te is azt kapod vissza...
máj. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
83%
12# egyetértek. Én például nem szeretnék állatot tartani. Senki le se szarja. De nem is megyek oda a kutyásokhoz, hogy bírjàtok elviselni azt a sok nyálat, meg szőrt fúj...meg h minden nap le kell vonni sétálni. Főleg nem ilyen stílusban. Nem tudom ki az a sok ember aki minden gyeretelen nőt baszogat állítólag 🤷‍♀️
máj. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
45%

13# a kutyákat pont én is utálom, nagyon félek tőlük, mégse b*szogatom a kutyasokat :)


Kérdező, én csak arra kérlek, hogy tegyél meg egy szívességet, és sose gondold meg magad, azaz sose szülj gyereket ilyen rosszindulatú személyiséggel.

máj. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
57%

Kinek magyarázkodsz? Fegyvert tartanak a fejedhez, hogy szüljél?

Nem kötelező gyereket vállalni.

máj. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
7%

Kedves 13 és 14-es!

Rendben van, amit írtok, de azért nem vonnék így párhuzamot az állattartás és a gyerekvállalás között.

Hogy valaki nem akar háziállatot, az tényleg a lőtéri kutyát sem érdekli. Viszont ha valaki nem akar gyereket, akkor egyből jönnek a kérdések, hogy dehát miért...? Meg hogy aztán majd megbánod 40 évesen, mikor már nem lehet. A gyerek kapcsán van társadalmi nyomásgyakorlás, a politikairól meg ne is beszéljünk...

máj. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

Már bocsánat se ki írt bármiféle bántót? Pont azzal kezdtem szinte, hogy nem akarok senkit megbántani, de folyton hallgatom ezt a sok gyerekkel kapcsolatos baszogatás viszont én. Hogy mikor lesz stb.

Na pont ezektől az ősanyáktól megyek falnak, akik egy kérdés miatt egyből beleállnak valakibe.

máj. 2. 13:01
 18/28 anonim ***** válasza:
62%
Tényleg nem érzed a stílusodon, hogy gáz? Elég csak az első mondatodat olvasni: "Körülöttem szinte mindenki már elkezdett gyerekeket szüldösni, meg családosdit játszani." Én szüldöstem 2 gyereket, meg játsszom a családosdit, de sose írtam még ki ide, vagy fejtettem ki a véleményem azokról ilyen stílusban, akiknek ez nem tetszik. Nem az a baj, hogy nem akarsz gyereket, az valószínűleg senkit se érdekel, csak minek hergelni a gyerekvállalás kategóriában. Sose értettem. Keressél olyan barátokat, akik szintén nem családosdit játszanak, hanem elvannak magukban, és beszéljétek meg együtt, hogy kiver a frász titeket az öblítő témától.
máj. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim válasza:
14%
Igazság szerint nincs veled semmi baj. Ne emészd magad. Pár évvel ezelőtt még jobb világot éltünk, sajnos ez megváltozott. Nagyon sok szülő különben pénz miatt szül csak gyereket, de törődni velük eszükbe sincs, főleg nem nevelni őket, pláne hogy szerintem még sokan félnek is tőle, "mi lesz azzal a gyerekkel, ha rászólok, mérges lesz rám, stb", sajnos ilyen dolgok engem is kikészítenek. Iskolában is már az van, hogy a tanár inkább nem tesz semmit, pedig kellene, konkrétan elb@szott egy világ lett a mostani....Egyébként gyerek téren én is így vagyok, hogy szeretnék egyszer, viszont belegondolva abba, hogy már sajnos maga az élelmiszer drágaság, gyereket pénzelni még költségesebb, főleg akkor ha a pár még a gyerek születése előtt szétmegy, és pl., hogy a kedves apuka nem fizeti az apaságit se, így inkább nem.......mindenkinek van saját élete, úgy alakítja ahogy szeretné :) tartsd szem előtt: "Mások problémája nem a tiéd!" Gondoljanak csak amit akarnak, éld a saját életed és fél a fejjel :)
máj. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem meg pont, hogy jó a kutyás példa, tudod, hogy miért? Senki, de senki nem érti, miért ver ki a hideg veritek meg az apró kutyáktól is, hiába mondom el, hogy 3-4 éves voltam, amikor kishíján széttépett egy, "csak" a fulembol kellett visszaműteni egy darabot, de ez a szerencsén múlott. Nem, nem hergeltem, még csak játszani se akartam vele, egyszerűen ő egy kiszámíthatatlan kutya volt, akiben pont akkor kattant be valami, és rám támadt. Na már most, ennek ellenére, lépten-nyomon mondják nekem, hogy a kutyák szelidek, barátságosak, cukik, a legynek sem ártanának, és nyugodtan simogassam már meg őket! Hogy én mit teszek? Elmondom, hogy nem, és kész, mert SZERINTEM nem cukik, és főleg nem szelidek, de én ilyenen nem sértődök meg. Ha én nem szeretem a kutyákat, nem megyek olyan helyre, ahol tudom, hogy kutya van, de nem írok ki egy kérdést a kutyasokrol, ami valójában csak azt a célt szolgálja, hogy szapuljam őket. 12es és 14es voltam
máj. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!