Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért adnak be különböző...

Miért adnak be különböző homeós szereket babáknak alváshoz? Felháborító!

Figyelt kérdés
Nagyon felháborít mikor azt olvasom, hogy kúppal meg más szerekkel altatják pár hónapos babáikat egyes anyukák. Könyörgöm, azért baba. Jó hogy nem nyugtatóval tömik, hogy aludjon. Mit képzelnek? Minek vállalt gyereket, nem tudta mivel jár? Majd ha 3 évesen nem aludna elhiszem hogy zavarná,de pár hónaposan. Amúgy nyugodt környezet, állandóság kérdése az éjszakai alvás.
2009. jan. 30. 11:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
78%
Én nem adok semmit neki, szerencsére ráéreztünk a magától elalvásra. Azonban szerintem mindenki úgy altatja ahogy tudja, nem kell pálcát törni senki feje felett. Szerencsére mindenki másként nevel ezért nem vagyunk és a babák nem lesznek egyformák!
2009. jan. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
75%

Valószínűleg a kérdező le fog pontozni, de muszáj leírnom:

1. Ha valaki a fogzási fájdalmak miatt ad gyógyszert a gyerekének az vajon a saját kényelme miatt teszi? Tény, hogy neki is kellemetlen, hogy a babája sokszor sír éjjel, de elsősorban a baba fájdalmát akarják megszüntetni, vagy elviselhetővé tenni szerintem.

2. A homeopátiás szerek nem vegyszerek! Még kevésbé lehet őket nyugtatókhoz hasonlítani. A homeós szerek úgy működnek, hogy a szervezet saját védekező mechanizmusát indítják be, vagy erősítik fel. Annyira természetesen és kíméletesen, ahogyan még a gyógynövények sem!

3. Mégha valaki nem homeós, hanem egyéb fájdalomcsillapítót is ad a babájának, hogy ne fájjon az ínye annyira, én nem hiszem, hogy ez elítélendő doldog.


Mondom mindezt úgy, hogy hála Istennek, az én fiamnak nem volt szüksége semmi különösre, nagyon könnyedén átvészeltük a fogzást. Más gyerekek viszont jobban megszenvednek vele és az én véleményem az, hogy az az anyuka aki ezeket a fájdalmakat csökkenteni, csillapítani akarja, az nem rossz anyuka, sőt!

2009. jan. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
81%

Szia. Nekem 10 hónapos a lányom és már 12 hónapja nem aludtam egyben 2-3 óránál többet. Nappal sem. :(

Sajnos én is és a babám is rettenetesen rossz alvók vagyunk. Minden éjszaka többször kel és van, hogy akár 1-1.5 óra is eltelik mire vissza tudom altatni. Így én is teljesen felébredek és mire vissza tudnék aludni, ő újra kelt. Még nem kerestem alvás könnyítőt a kislányomnak, de lehet, hogy előbb utóbb szükségem lesz rá. Nem hiszem, hogy azzal tenném a legjobbat a lányomnak,hogy ha tudnék segíteni az alvás gondjain és én nem tenném meg. Neki sem jó és igen nekem sem jó. Iszonyatosan fáradt vagyok és nappal is, nem csak éjszaka. Egyébként nyugodt környezet és állandóság mellett alszik rosszul a babám. Ha a te babád jól alszik magától annak örülj és ne másokat tüntess fel rossz anyaként.

2009. jan. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
82%

Az én babám nyugodt környezet és állandóság mellett sem aludt/alszik jól. Most lesz 3 hónapos és igen, én 3 hete adok neki homeós golyókat (chamomillát). Aki egy kicsit is ismeri a homeopátiát az tudja, hogy ezek nem károsak, nem vegyszerek és nincsenek mellékhatások. Csakis ezért adom a babámnak! Sajnos borzasztóan nehezen aludt el, rengeteget nyűglődött, hiába játszottunk sokat, lefárasztottam, mégis csak szenvedett az elalvással. Olyannyira, hogy már egy idő után karikás és piros lett a szeme a fáradtságtól, elment az étvágya, stagnált a súlya. Ekkor kezdtem el adni neki a bogyókat. Azóta szerencsére jobban alszik, már eltűntek a karikák a szeme alól és ismét elkezdett hízni, végre egészségesebben néz ki. Így most napi 9-11 órát alszik. Azt elfelejtettem írni, hogy minden nap megyünk sétálni 1 órácskára, rossz idő esetén pedig a fedett teraszra viszem ki a karomban 5-10 percre, tehát mindig szív friss levegőt. És zöldövezetben lakunk, csendes helyen!

Én a tettem miatt nem érzem magam rossz anyának, sőt , úgy érzem akkor lennék az, ha hagytam volna tovább szenvedni.

Éppen ezért én nem veszem magamra a provokatív kérdést/véleményt, egyszerűen azért reagáltam rá, hogy lássa mindenki: FELHÁBORÍTÓ az, ha olyan dologról mondunk véleményt, amiről nem tudunk elegendő információt!

2009. jan. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Nem pontozok le senkit, nem azért írtam kérdést, hogy azt olvassam amit olvasni akarok. Kíváncsi voltam a véleményekre, de még mindig nem győztetek meg...gondolom nem is volt célotok.

Amúgy nem a fogzásra adott dolgokra gondoltam, mert természetesen ne szenvedjen a picúr, ha nem muszáj. Csak ez az alvás dolog gondolkodtatott el.

Köszönöm a válaszokat.

2009. jan. 30. 16:58
 6/21 anonim ***** válasza:
76%
Te már szültél????És esetleg olyan a babád,h mondjuk az elmúlt 1 évben nem sikerült 2-3 óránál többet aludnod egyszerre?Ha nem szültél,vagy a babád jó alvó,akkor fogalmad sem lehet arról,mit jelenthet a folyamatos idegi fáradság...és sztem jogod sincs ilyen formában,(ahogy a kérdésedben feltetted)elítélni,vagy bírálni a többi anyukát.Én egy 2 gyerekes anyuka vagyok,akinek mindkét babája-a nagy már sok éves,a pici 8 hós-2 hós kora óta végig alussza az éjszakát,de teljesen átérzem a kimerültségüket.És örüljünk neki,h gyógyszer nélkül(a homeopátiás szer nem a hagyományos értelembe vett gyógyszer)esetleg kiegyensúlyozottá tehetnek egy családot.
2009. jan. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Igen, szültem. Kislányom 5 hónapos. Eleinte voltak természetesen éjszakázások, tehát tudom mi az a fáradtság. Szerencsére már rég átalussza az éjszakát. Ha nem így lenne, akkor sem kúpoznám minden este! Én nem azt mondom, hogy hülyeség, de könyörgöm egy három hónapos babának?!
2009. jan. 30. 22:01
 8/21 A kérdező kommentje:

Most találtam...bemásolom--->

A Chamomilla ritkábban alkalmazva használ, gyakori szedése azonban ellenkező hatást válthat ki: ingerlékenységet vagy a dühöt idézhet elő a gyermekeknél.

2009. jan. 30. 22:05
 9/21 anonim ***** válasza:
12%
Mert önzők és ostobák. Minek kell a gyerek az ilyennek?
2009. jan. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
75%
Az én kérdésem igazából az lenne,hogy oké ,hogy nem alszik a gyerek és ez baj, persze ,hogy az ,de miért a tünetet nyomjuk el ahelyett ,hogy megkeresnénk az okot és azon javítanánk. Olyan nincs ,hogy egy csecsemő alig alszik a nap folyamán, az nem jó , annak oka van. Ja és aki most viháncol és örül ,hogy alszik este, meg felháborodik a kérdésen, attól kérdezném, hogy egész életében homeo bogyókkal akarja tömni a gyerekét?
2009. jan. 31. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!