Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért adnak be különböző...

Miért adnak be különböző homeós szereket babáknak alváshoz? Felháborító!

Figyelt kérdés
Nagyon felháborít mikor azt olvasom, hogy kúppal meg más szerekkel altatják pár hónapos babáikat egyes anyukák. Könyörgöm, azért baba. Jó hogy nem nyugtatóval tömik, hogy aludjon. Mit képzelnek? Minek vállalt gyereket, nem tudta mivel jár? Majd ha 3 évesen nem aludna elhiszem hogy zavarná,de pár hónaposan. Amúgy nyugodt környezet, állandóság kérdése az éjszakai alvás.
2009. jan. 30. 11:02
1 2 3
 11/21 Nikcsi ***** válasza:
83%
A Kedves Kerdezo olyan helyzetben itelkezik, amit o maga meg sosem elt at (5 honapos, jo alvo baba). En nem kivanok allast foglalni egyik oldalon sem, de szerintem nem szep dolog masok felett palcat torni bizonyos ismeretek hianyaban. Orulj neki hogy jo babad van es nincsenek ilyen gondjaitok.
2009. jan. 31. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
73%

Második voltam és megint nem bírom ki, hogy ne reagáljak.

Igaza van az egyik válaszolónak abban, hogy a "nemalvásnak" mindig oka van. Épp ez a lényeg. A homeós szerek MIND valamilyen okot szüntetnek/gyógyítanak meg. Olyan homeós szer, ami csak arra van, hogy aludjon már az a gyerek, nincs. Valamilyen fájdalmat csillapít, puffadást szüntet, stb. OLyan nincs, hogy "nem alszik a gyerek, adjunk neki homeós altatót". Kicsit nézzetek utána a homeopátiának! Ha valaki bemegy a gyógyszertárba és homeós szert kér a gyerekének, ha a gyógyszerész ért a homeopátához, ki fogja kérdezni az anyukát a tünetekről és az alapján ad szert. A tünetek ugyanis megmutatják az OKOT. Ez így van a hagyományos orvoslásban is, nem? Ha köhög a gyerek és ez felébreszti, nem altatót ad neki az orvos , hanem köptetőt/köhögéscsillapítót... Ha nem múlik el tőle, ír az orvos másikat. Ugyanez van a homeopátiában is. Ha a gyerek nem alszik, annak oka van, amit először megpróbálnak megkeresni, aztán pedig megszüntetni.

Hadd kérdezzem meg, hogy ez miért baj?

2009. febr. 1. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
62%
Ez nem baj, csak ezt eddig nem írtátok le. Viszont ti is értsétek meg , hogy első ránézésre tényleg úgy tűnik mintha kb begyógyszereznétek a babátokat.
2009. febr. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
96%

Szia. Harmadik válaszoló vagyok.

Tegnap olvastam, hogy nagy lelkesen bemásoltad ezt a kérdésedet egy hasonlóan provokatív és számomra FELHÁBORÍTÓ kérdéshez válaszként. Szíved joga. De még mindig nem értem, hogy egy olyan személy akinek fogalma sincs a problémáról milyen jogon ítélkezik mások felett. Kedves kérdező, te milyen megoldást tudnál javasolni számunkra (rossz anyák) , hogy ne kelljen ilyen helyzetbe kerülnünk?

2009. febr. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Te magadat nevezed rossz anyának? Mert rajtad kívül ezt senki nem mondta, de hát szíved joga, ahogy érzed. Én eztsenkire nem mondtam, mert itt rossz anya nincs. Aki itt van az általában aggódik a gyermekéért, tehát nem lehet rossz anya.

Kérdésedre a válaszom: nem tudom hogy oldanám meg, nekem van más megoldanivalóm. Csak nem teszem közzé.

2009. febr. 4. 12:51
 16/21 anonim ***** válasza:
40%
A homeo inkább hozzátáplálás kategória, parasztbutító baromság, sokat elárul a használójáról.
2020. máj. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

6 hónapos a fiam. És igen használtam már.

Az amikor éjszaka a babád keserves sírással kel fel, majd azt követően egész éjszaka hánykolódik/ dobálja magát mindezt napokon/heteken keresztül és a komfortszopi sem elég akkor van az a pont amikor valamit tenni kell. És elsőre nem szeretnél ágyúval lőni a verébre, akkor kipróbálod az alternatív megoldásokat.

A mi történetünk :

A fiam napok óta sírva kelt álmából, azzal a fajta sírással amikor gondolkodás nélkül a legmélyebb álmodból is pattansz ki mellé a másodperc tört része alatt, azzal a gondolattal a fejedben, hogy "jesszusom biztos nagy a baj", majd sem a cici sem a simi stb nem segít. Próbálsz rájönni, hogy mi lehet a baj, hogyan segíthetnél neki, de nem tudsz. Így szenvedtek napokig, ő a fájdalomtól te pedig attól hogy azt érzed rossz anya vagy mert nem tudsz segíteni neki és a legkisebb gondod az, hogy te fáradt vagy. Segíteni akarsz, de nem tudsz. (Egyébként nappal jó kedvű vidám baba.) Ez megy 2-3 éjszaka. Akkor elszántam magam, hogy oké jöhet a homeos "vacak" hátha segít. És segített ő újra aludt és az én lelkem is kezdett megnyugodni, hogy talán nem vagyok "rossz anya". Majd egy hét után mikor megmértem a gyereket látom, hogy 68cm helyett 72cm, akkor leesik, hogy ezért sírt ez volt a baj, akkor fogadtam el, hogy kúpot adtam neki. Nem volt más megoldás..... Vagyis van, de az sokkal drasztikusabb.

2020. máj. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
60%

5 hónapos a gyereked, kérdező!

Aha, tehát még egy foga sincs nagy valószínűséggel...

2020. máj. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Vagy inkább 11 éves a gyereke már azóta:) így hogy minden foga kint van talán másként itélkezik már.
2020. máj. 19. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
11 év után miért emelted ki a kérdést? :D
2020. máj. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!