Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor voltál utóljára méhnyakr...

Mikor voltál utóljára méhnyakrákszűrésen? Ki fogja a gyerekedet felnevelni?

Figyelt kérdés

Mindenkitől elnézést kérek azért, mert így tettem fel a kérdést! Valójában nem is kérdés, hanem felhívás: MENJETEK ÉVENTE ÉS FORDULJATOK ORVOSHOZ MINDEN NŐI NYAVALYÁVAL, NE KEZELGESSÉTEK MAGATOKAT!


És itt a történetem, happy enddel:

Amikor a fiam három éve megszületett, elmentem a hathetes kontrollra. Na, akkor látott utóljára nőgyógyász. Volt azóta kétszer gombám, mint magát halhatatlannak és borzasztó okosnak érző kétdiplomás felnőtt ember, szépen kikezelgettem magam. Mikor végre volt annyi eszem, hogy elmenjek rákszűrésre, 20 Ft-osnyi méhszájsebet találtak gyulladt jelekkel és egy egész kolónia különféle baktériumot és persze Candidát is. 17 napig kellett kúpokat használnom, és a seb még akkor is gyulladt maradt, a doki a cytológiai kenet levéletelekor kereken meg is mondta, hogy ránézésre simán lehet rákos is. 6 napig evett az ideg, hogy mi lesz az eredmény. Meg is érdemeltem. 6 nap alatt 6 évet öregedtem, és ez talán elég volt ahhoz, hogy mostantól évente rászánjak fél órát, és elmenjek szűrésre. (az eredmény egyébként P2 lett, így lehet helyileg kezelni a méhszájsebet). Közben átfutott rajtam minden: még ha kezelhető is a rák (bár a seb mérete alapján, ha rákos lett volna, akkor az már nem az első stádiumot jelzi), itt fogok állni egy hároméves gyerekkel, még a kezelésekre való eljárás is komoly gondot jelent majd, nemhogy a munkából kiesett idő, és az a pénz, amiből élünk másból nem is lett volna pótolható. A gyerekről már nem is beszélve! Mit mondtam volna neki a végén? Anyu hülye volt, most el kell mennie az angyalokhoz?!

Ne legyetek ilyen buták, mint én! Menjetek, ha kell!


2011. ápr. 22. 07:05
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
55%

Minden évben járok szűrésre.. El sem tudnám felejteni, ugyanis a férjem kb fél évente megkérdezi, hogy voltam e már idén szűrésen, és ha nem, akkor azonnal keressem fel az orvosomat:)

üdv. 25/n

2011. ápr. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
61%

14:51es

És a férjed is jár minden évben urológushoz magát megvizsgálgatni?

2011. ápr. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
52%

Én is most voltam, várom az eredményt, remélem, minden rendben lesz. Jó a kérdésed!

Jó egészséget nektek Anyukák!

2011. ápr. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Nekem majusra van idopontom. Fontosnak tartom.
2011. ápr. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Én 20 évesen szültem az első gyerekemet-most 38 éves vagyok-és azóta MINDEN ÉVBEN voltam nőgyógyászati rákszűrésen.De tüdőszűrésen és fogorvosi ellenőrzésen is.Ráadásul évente csináltatok egy nagyrutint(vérvételt+vizeletet).És 1x már mammográfián is voltam,mert a 2. fiamat 35 évesen szültem,bő 1 évig szoptattam,és a nődokim azt mondta nem veszítünk semmit ezzel a vizsgálattal.
2011. ápr. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
72%

Én is minden évben megyek rákszűrésre!Bár a hátam közepére sem kívánom,de elmegyek!Sohasem lehet tudni..!!

Csak így tovább csajok!!Menjünk csak minden évben!

2011. ápr. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

a lányok születése előtt a baba-projekt miatt voltam rendszeresen vizsgálva, 2007-ben szültem és 2009--ben, így ezekben az években is rendszeresen és a kettő között is volnam szűrve, sőt tavaly először elmentem tüdő szűrésre is. Nagyon büszke voltam magamra. Biztos vagyok benne, hogy évente lesz időm egy nőgyógyászati szűrésre és egy tüdő szűrésre és majd ha eljő az idő, akkor a mammográfia is felkerül a listára.

Jó, hogy kiírtad, bár úgy látom, csak azok válaszoltak, akik "rendesek". nekem van a családban sajnos olyan, aki ezt nem veszi komolyan, hiába mondom neki...

2011. ápr. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Minden évben voltam rákszűrésen,és a férjem is menni fog prosztatavizsgálatra ha betöltötte azt a kort ami után ajánlott!
2011. ápr. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Én is ismerek olyanokat, akik nem mennek nem hogy évente, később sem. Ha valami komolyabb bajuk van, ami már nem tűr halasztást, akkor elmennek nőgyógy.hoz, és esetleg akkor a doki "elkapja" őket egy méhnyakszűrésre.
2011. ápr. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Egy jó doki mindig elkapja a halogatókat. Akármikor megyek nőgyógyászhoz (3 havonta tablettáért minimum) mindig azzal kezd ő vagy a nővér, hogy mikor voltam rákszűrésen (pedig hozzá járok mindig szóval ott a gépben) és én mindig meg is mondom. Ha azt mondanám nem tudom pontosan, akkor elég nyilvánvaló lenne hogy nem voltam előző évben. Ekkor rögtön mondja, hogy na most akkor lesz (ez volt mikor bejelentkeztem először hozzá költözés utána, addig még valóban nem voltam rákszűrésen de védelmemre legyen mondva addig kiskorú voltam és 18 felett ajánlják évente).

Szerintem azok, akik nem járnak rákszűrésre nem is sejtik mi a fene az a rák és sajnos milyen gyakori és milyen apróság lehet az elején és milyen nagy tragédia a végstádium felé közeledve. Úgy vannak vele, hogy mivel a náthát is észreveszik a méhnyakrákot, a mellrákot, az akármilyen rákot is észre fogják venni (bár nem tudom ezt honnan szedik) és majd ha észrevették elmennek orvoshoz. Csak sajnos a valóság úgy működik, hogy ha már te is látod, hogy baj van, akkor nagyon nagy baj van.

Az emberek többsége semmit sem tud a veszélyekről mert ciki arról beszélni ami a bugyiban van. Az undorító, azt nem mutogatjuk főleg nem beszélünk róla. Rengeteg fiatal lányt ismerek (13-17 évesek), akik rettegnek a gondolattól, hogy nőgyógyászhoz menjenek, mert az orvos ott lenn hozzájuk fog érni, és az milyen rohadt kínos, kellemetlen és fájdalmas lesz. Mondják úgy, hogy még sose voltak.

Én úgy tartom, hogy amíg nincs rendes felvilágosítás (komoly, nem röhögős, mosolygós nőkkel a tv-ben, hanem valóságot tükröző, kegyetlen) addig az emberek nem fogják megérteni ezek a dolgok miért fontosak és miért nem szabad holmi szégyenlősség és kényelmetlenség miatt kockáztatni.

2011. ápr. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!