Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor voltál utóljára méhnyakr...

Mikor voltál utóljára méhnyakrákszűrésen? Ki fogja a gyerekedet felnevelni?

Figyelt kérdés

Mindenkitől elnézést kérek azért, mert így tettem fel a kérdést! Valójában nem is kérdés, hanem felhívás: MENJETEK ÉVENTE ÉS FORDULJATOK ORVOSHOZ MINDEN NŐI NYAVALYÁVAL, NE KEZELGESSÉTEK MAGATOKAT!


És itt a történetem, happy enddel:

Amikor a fiam három éve megszületett, elmentem a hathetes kontrollra. Na, akkor látott utóljára nőgyógyász. Volt azóta kétszer gombám, mint magát halhatatlannak és borzasztó okosnak érző kétdiplomás felnőtt ember, szépen kikezelgettem magam. Mikor végre volt annyi eszem, hogy elmenjek rákszűrésre, 20 Ft-osnyi méhszájsebet találtak gyulladt jelekkel és egy egész kolónia különféle baktériumot és persze Candidát is. 17 napig kellett kúpokat használnom, és a seb még akkor is gyulladt maradt, a doki a cytológiai kenet levéletelekor kereken meg is mondta, hogy ránézésre simán lehet rákos is. 6 napig evett az ideg, hogy mi lesz az eredmény. Meg is érdemeltem. 6 nap alatt 6 évet öregedtem, és ez talán elég volt ahhoz, hogy mostantól évente rászánjak fél órát, és elmenjek szűrésre. (az eredmény egyébként P2 lett, így lehet helyileg kezelni a méhszájsebet). Közben átfutott rajtam minden: még ha kezelhető is a rák (bár a seb mérete alapján, ha rákos lett volna, akkor az már nem az első stádiumot jelzi), itt fogok állni egy hároméves gyerekkel, még a kezelésekre való eljárás is komoly gondot jelent majd, nemhogy a munkából kiesett idő, és az a pénz, amiből élünk másból nem is lett volna pótolható. A gyerekről már nem is beszélve! Mit mondtam volna neki a végén? Anyu hülye volt, most el kell mennie az angyalokhoz?!

Ne legyetek ilyen buták, mint én! Menjetek, ha kell!


2011. ápr. 22. 07:05
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Történet:

Engem úgy vágott ki az sztk-s doki a rendelésről, hogy a lábam nem érte a földet. Azért mentme sztk-ba, hogy idős magándokim helyett keressek valaki fiatalabbat. Válaszottam egy fiatalt, akinek van sztk-s és felkapott magánrendelése is. Gondoltam, megnézem magamnak, ha az sztk-ba normális, akkor magánban is az. Hát, nem volt az. Elkezdett velem pattogni, hogy minek akarok évente rákszűrést, nekem nem jár az csak 1,5-2 évente és menjek a isten hírével, ő nem hajlandó elvégezni a vizsgálatot. Persze, akkor már nem is engedtem volna, hogy EZ hozzámnyúljon. 1 év telt el akkor az előző szűrésem óta. A családban volt már melldaganat gond, ezért figyelünk. Szerinte 35 évesen nem kell évente szűrésre járni. Amikor rákérdeztem, hogy akkor miért harsogja ezt tv,rádió, azt felelte, hogy rosszul figyeltem, valamit félreértettem.

Azóta nemrégiben szültem. Láttam őt a kórházban. Negédesen társalog a magánbetegeivel, akiktől dől a pénz. Ocsmány.

2011. ápr. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 bucibabuci ***** válasza:

tegnap 08:38

kedves válaszoló, igaz, hogy én tavaly nem voltam rákszűrésen,idén megyek, a védőnő csinálja.

A háziorvostól akartam kérni vérvételre beutalót, mert terhesen magas volt a cukrom, akkor azt mondták szülés után ellenőriztessem, a háziorvos rám nézett és azt mondta nincs magának semmi baja!

Így akarjon az ember teljes kivizsgálást.

2011. ápr. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Kedves "Kérdező"!


Nagyon megfogott a történeted, mert sokszor megdöbbenek, hogy a magyar nők mennyire elhanyagolják magukat nőgyógyászati ügyekben. Igényesek a hajukra, a körmükre és pont az alfelükre nem.


Érdekelne, hogy megírnád-e a történetedet olvasói levélként egy anyasággal-nőiséggel foglalkozó honlapnak, mert szerintem tuti ráharapnának, van fent egy olvasói levél, aki szintén a saját kárán megtanultakat osztja meg.


[link]

2011. ápr. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok.

itt is van erről egy cikk:

[link]

2011. ápr. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!