Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá a 4 éves...

Hogyan vegyem rá a 4 éves gyerekemet, hogy köszönjön, ha találkozunk valakivel?

Figyelt kérdés

Ha eljövünk valahonnan, vagy találkozunk valakivel és köszönni kellene, ő csak áll némán, nem köszön.

Hiába mondom neki, hogy köszönjön.

Nem hajlandó. Amúgy jól nevelt, okos kislány, viszont ilyen helyzetben szerény, bátortalan.

Minden jótanácsot szívesen fogadok.


2011. máj. 22. 20:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne.
2011. máj. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Próbáld azt,hogy bemutatod annak,akivel találkoztok(nem baj,hogy már ismeri.) Ez már egy kontaktus,neki is meg kell mondania a nevét.De ezt teljesen komolyan kellene csinálni,nem ilyen noszogatós-namonddmármeganéninekhogyhívnak formában.És akkor,ha már van kontaktus,akkor ő is résztvevő,tehát nem róla van szó,hanem be van vonva a beszélgetésbe,így talán nem akar kívülálló lenni.
2011. máj. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Szia, ezen mi is átmentünk. Azt hiszem a legnagyobb baj az volt, h nem tudta, mit is mondjon. Párszor elmagyaráztam, hogy, aki semmit nem mond, arról azt hiszik, hogy buta, úgyhogy bármit mond, az jobb a semminél. Vagy mondja ugyanazt, amit én, vagy mondja bátram, hogy szia... De erőltetni nem erőltettem, mert úgy vettem észre, hogy azzal pont az ellenkezőjét sikerül... Úgyhogy nem nagyon szólogattam rá más előtt egy idő után már, és magától megoldódott kb fél év alat...
2011. máj. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
37%
az én lányom is ezt csinálja.gyerek nem foglalkozom vele ez van. én sem akarok köszönni mindenkinek.igaz doktornő meg ilyen helyeken köszön.de akit életében először lát nekem mondjuk régi ismerősöm csak nem láttam ott meg már nem erőltetem ha akar úgyis köszön.
2011. máj. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

Itt van az Ilyen a jó gyerek c. mesékben hasonló szituációk:

[link]


Kerestem a köszönésre is, de az nem volt benne. Viszont valamennyire emlékszem, a történet az volt, hogy egy kisfiú mindig ugyanazon az úton ment, ahol találkozott egy kiskutyával. De a kiskutya nem értette, hogy néha lelkesen üdvözli, másszor pedig amikor jön, akkor morcos.

A mese lényege az volt, hogy a kisfiú rájött, hogy a köszönésével örömet okoz...


Hátha itt valakinek megvan a mese, vagy emlékszik hogy melyik könyvben van.. Még én is megpróbálom megkeresni.

2011. máj. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
37%

Nálunk az vált be,ha megláttam egy ismerőst,akkor szóltam neki,hogy :látod,ott jön X.néni,ha összetalálkozunk,mindketten köszönünk neki. Hamar megszokta,hogy ős is köszön velem együtt.

Eszembe jut egy jó sztori: az oviból mentünk haza,és szembe jött egy nő,akit nem ismertem. A lányom köszönt neki,de az nem köszönt vissza. A lányom megkérdezte,hogy a Pisti anyukája miért nem köszönt! Jó hangosan,hogy a nő is hallja,azt feleltem,azért mert a néni buta!

2011. máj. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem gyerekkoromban mindig mondta apukám, hogy ott jön xy és mondjam neki, hogy csókolom, hogy köszönjek majd neki, amikor oda ért mellénk az a személy, kicsit megszorította a kezem és akkor tudtam, hogy mondani kell.
2011. máj. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Anyukám mindig úgy tett, ha megszorítom a kezedet akkor köszönj a néninek. Megszoktam.

Igaz a lányom még csak 16 hónapos lesz, de már arra nevelem, hogy köszönjön, van akinek ad puszit, integetni mindig integet. De, hogy később mi lesz, nem tudom, de azt a trükköt bevetem nála, mint a mami.

2011. máj. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
gyakoroljatok. Pl. úgy, hogy mondod, hogy amikor ismerőst látok, köszönni kell, úgy tudják, hogy okos vagy. Úgy kell köszönni, hogy csókolom. No gyakoroljunk. Kézenfogva mentek, és mondd, hogy a harmadik kézszorításra egyszerre köszönjetek. Én azt fogom mondani szia, te pedig, azt, hgy csókolom. És így gyakoroltok, aztán meglepetés szerűen is csináld vele, amikor már a játékon kívül vagytok. És legyél nagyon büszke rá, (de ne az illető előtt) hanem mikor elváltok dicsérd meg, hogy milyen szépen köszönt, milyen bátor, és ugye nem is olyan félelmetes ez. Sokszor kell gyakorolni, és legyél türelmes.
2011. máj. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Ha végre köszön, triplán dicsérd meg, többet ér, mintha hosszan szónokolnál arról, hogy aki nem köszön, azt butának nézik.

Ezzel ugyanis azt éred el, hogy a későbbiekben sem mer majd megszólalni közösségben, mert az alap félénkségére még rátesz egy lapáttal, hogy folyamatosan azt mérlegeli majd, ha megszólal, akkor nem mond-e butaságot. S mire eldönti, hogy okosság, amit közbe akar szúrni, addigra a beszélgetés már továbbhaladt, s így nehezen tud majd bekapcsolódni.

Helyes cselekedetnél fokozott dicséret, helytelennél szidás helyett beszélgetés (pl. kislányom, anyának örömet okozna, ha köszönnél).

2011. máj. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!