Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Valóban ilyen nagy a szaporula...

Valóban ilyen nagy a szaporulat pár év alatt?

Figyelt kérdés
Fiamnak tegnap volt az évzárója, elképedve láttam,hogy mennyi roma származású gyerek jár ebbe az iskolába.Szinte osztályonként 30-40%ék cigány gyerek.Ezidáig nem nagyon érdekelt a "roma kérdés"de most egy kicsit megilletődtem,őszintén megmondom.Most még így alsó tagozatban nem olyan gáz,de késöbb feltételezem az lesz.
2011. jún. 18. 21:48
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
88%
Más család a mai világban,a kormány "családbarát" programja mellett nem nagyon mer több gyereket vállalni....! Szerintem.
2011. jún. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
88%
Úgy hallottam, BAZ megyében már az újszülöttek 51%-a roma... Így állunk. Amíg mi magyarok azt várjuk, mikor lesz már Kánaán, addig ők szépen szaporodnak. Csak aztán úgy ne járjunk, mint a szerbek Koszovóban! Ott eredetileg szerb többség volt, de a 80-as évekre túlnyomó többségbe kerültek az albánok... A szerbeknél ugye általában 1,2 gyerek születik, az albánoknál 7..
2011. jún. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
89%
A mi környékünkön most a 6 újszülöttből egy magyar, a többi? Sejtheted...
2011. jún. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
92%

Igen, nagyon durva a helyzet. Es azok, akik most szuletnek 15-20 ev mulva belekezdenek a szulesbe. Szorozhatsz magadban...

Ha nem huz bele az a reteg is, aki feltehetoen dolgozo embert nevelne a gyermekeibol, akkor mi nyugdijra nem igazan szamithatunk, de a gyermekeink foleg nem. Hiszen elvileg ok termelik majd ki a nyugdijakat.

En nehany heten at jartam a szuleimnel terhesgondozasra (Szabolcsban).

A vedono ugralt oromeben, amikor meglatott, mert nyar ota en voltam az elso magyar kismama a faluban nyar ota, pedig ez decemberben volt. Nem olyan kis telepulesrol van szo, kb 3000 ember el ott. Es egyszeruen nem volt fel even at magyar kismama. Roma annal inkabb, mondanom sem kell, hogy tele volt veluk a rendelo.

A politikusok szeretik egyebkent oket, mert valasztasok idejen nagyon konnyen le lehet oket venni a labukrol, szivesen szavaznak barkire, aki meghalalja valahogy. Marpedig jo sokan vannak, az sok szavazat. Szerintem ezert nem is igazan merik oket megszorongatni.

2011. jún. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
A " nem magyar anyanyelvű"gyerekekről nem is beszélek.Volt ott, mongol lengyel arab szerb kinai meg mit tudom én milyen.Elképesztő de komolyan,mi lesz így a magyar gyerekekkel??Teljesen el lesznek nyomva,vagy az erősebb kutya ba..ik alapon fog működni itt minden?
2011. jún. 18. 23:43
 6/31 A kérdező kommentje:
Nem baj,mi meg vissza pontozzuk magunkat.
2011. jún. 18. 23:45
 7/31 anonim ***** válasza:
28%

Nincs jogunk túlzottan sírni, amíg mi "magyarok" nem merünk több gyereket vállalni, hogy meglegyen az egyensúly.

Ebben a helyzetben lehet ölbetett kézzel várni, hogy mi lesz, hogyan viseli a gyerekünk az iskolai körülményeket. De tehetünk is valamit. Megpróbálhatunk támaszt nyújtani a roma gyerekeknek. A mi településünkön így működik. Nem kerül sokba összeszedni a kinőtt ruhát, és odaadni a tanító néninek. Nem kerül sokba az iskola udvarán rendezett bográcsozás. Nem kerül semmibe egy jó szó, egy mosoly, egy kis beszélgetés ezekkel a gyerekekkel. El sem tudjátok talán hinni, mennyire beilleszkednek, ha nem ütköznek merev ellenállásba. Csak annyi kell, hogy ne éreztessük, hogy másnak gondoljuk Őket, és onnantól, hogy a közösség teljes értékű tagjának érzik magukat, teljesen más lesz a tanulmányi eredményük, magatartásuk.

A szüleikre is igaz ez. Ha emberként beszélünk velük, befogadjuk Őket magunk közé, igyekeznek megőrizni ezt a pozíciót, és normálisan élni.

Nálunk működik.

2011. jún. 19. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
63%

Szia

Nekem a védőnő barátnőm mondta, hogy nem a cigány vállal egyre több gyereket, hanem a magyar egyre kevesebbet. Pl. Nálunk még 15 éve 4 általános iskolai osztály volt évfolyamonként. Minden osztályban volt 5-6 cigánygyerek. Tehát 20-25 gyerek évfolyamonként. Most van 2 osztály, de marad a 25 cigánygyerek, tehát mosmár az osztályok fele. És nem ők lettek sokkal többen, hanem mi lettünk kevesebben.

A lányaim 4 és 1 évesek. 9600 fős településen élünk az Alföldön. Míg 4 éves lányom évfolyamában 69 gyerek született a városunkban, addig a kisebbik lányom évében csak 34 gyerek van. És a cigánygyerekek nem lettek többen csak az arányok változtak.

2011. jún. 19. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

06.26-nak

Bográcsozgatással szerintem ez a probléma nincs megoldva..Egyre több olyan esetről hallani országszerte,hogy a magyar gyerekeket megtámadják,kirabolják,rosszabb esetben agyonütik.Mint már írtam ez még egyenlőre alsó tagozatban nem olyan vészes,mert akár egy anyuka is rendet tud csinálni.A gond majd akkor kezdődik,ha egy vagy több 14-15 éves kamasszal áll az ember szemben,aki éppen az ő fiát terrorizálja.Sajnos nem egy esetet hallottam.A gyerek vállalásról meg csak annyit,hogy ahhoz "feltételek" kellenek,legalábbis normális gondolkodású családokban.

2011. jún. 19. 10:13
 10/31 anonim ***** válasza:
17%

Na még egy rasszista kérdező. Nem is akarod őket befogadni. Eszedbe sem jut, hogylehet, hogy normálisak? Szerinted csak bűnözők lehetnek? Fehér magyarok között nem is tudsz rossz gyerekeket mutatni? Nem a bőrszínük alapján kellene megitélned őket, akkor talán könnyebben beilleszkednének.

Egyik ismerősöm mondta, hogy neki semmi baja a romaintegrációval, amíg nem a fia osztályába kerül cigány gyerek. Szerinte, ha romákat akar majd a fia integrálni, akkor menjen majd szociális munkásnak.

Na pont ezzel a hozzáállással van a baj. Ahhoz, hogy változzon a helyzet, az kell, hogy mi egyszerű emberek/anyukák példát mutassunk, és emberszámba vegyük őket. Hiába bármilyen kormányprogram, amgí ilyenek, mint te, nevelik fel a jövő nemzedékét. Teljes mértékben a 7. válaszolóval értek egyet ebben a kérdésben.

8. válaszoló voltam

2011. jún. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!