Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Valóban ilyen nagy a szaporula...

Valóban ilyen nagy a szaporulat pár év alatt?

Figyelt kérdés
Fiamnak tegnap volt az évzárója, elképedve láttam,hogy mennyi roma származású gyerek jár ebbe az iskolába.Szinte osztályonként 30-40%ék cigány gyerek.Ezidáig nem nagyon érdekelt a "roma kérdés"de most egy kicsit megilletődtem,őszintén megmondom.Most még így alsó tagozatban nem olyan gáz,de késöbb feltételezem az lesz.
2011. jún. 18. 21:48
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%

8. válaszolótól kérdezném! Gondolom Téged még nem erőszakoltak meg, nem szurkáltak meg és nem ütöttek le az utcán a romák igaz? Lehet az ember velük kedves, ha nekik nem a kedvességem kell, hanem a pénzem...

Persze nem tagadom, hogy némely fehér bőrű ember is megéri a pénzét!

2011. jún. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok rasszista, sőt! minden embert, aki megérdemli, tisztlek. Értem ez alatt, hogy aki nekem nem tett rosszat, azt csak azért, mert épp nem olyan a színe, mint az enyém, attól nem tartom másnak... A családunk is több nemzetiségű, sőt, van fekete afrikai unoka-sógorom is, akit nagyon szeretek!

De azt, aki nem tud viselkedni, nem éri be azzal, amit kap, nem tudok mit kezdeni. Gondolok itt a kinőtt ruhák odaajándékozására pl.. Nálunk nem olyan régen volt nagy selejtezés, mert már nem tudtam hová tenni a gyerekeim kinőtt ruháit. Ami még jó lehet, eltettem a legkisebbnek, aki lány. A többi kinőtt fiú r7uhát szépen összehajtva, előzőleg kimosva, bedobozoltam és reggel, mikor jöttek a kukások (nálunk romák, mindegyik több gyerekkel!), kitettem a kuka mellé, persze, nyitva, hogy lássák, mi van benne... Na, szerinted kellett nekik? Morogtak egyet, egyik szólt a másiknak, hogy mi van a dobozban és ékes káromkodás közepette rúgott egy nagyot az egészbe, úgy hogy kiborult... Gondolhatod, hogy ez után én többet nem próbálkozom!

Itt nem a romákról van szó, hanem arról, hogy ha valaki segíteni akar, akkor legalább ne alázzák meg! Főleg az, akinek segíteni próbált!!!!

Itt az Alföldön valóban nincs nagy létszámemelkedés (mi is itt élünk), bár azért amikor én suliba jártam, egy osztályban nem volt több 1-2 cigány gyereknél... most egy kicsit magasabb a létszám, de még nem vészes. De az északi megyékben ahogy hallom, elég súlyos a népességi eltolódás.

2011. jún. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
22%

Azt nem értitek, hogy ti általánosítotok. Igen, engem nem vertek, erőszakoltak meg stb.

Pedig 3 cigány család is lakik az utcánkban. És akkor mi van? Fehérekből is van rosszabb is, jobb is, ahogy belőlük is. De ti egy kalap alá veszitek őket. Ha barna, akkor dögöljön meg, úgyse viszi semmire, és így nem is fogja. És ti ezt nem értitek.

Nyugodtan le lehet pontozni többször is, akkor is ez a véleményem. Lehet bármilyen kormányprogram, meg integrációs stratégia stb, ha a kisemberek szintjén gyűlölettel néznek rájuk születésüktől kezdve, akkor ez bizony rá nyomja bélyeget élete végéig. Miben más az a gyerek az iskolában? mi lenne, ha te születtél volna oda? Néha magatokba kellene nézni, és érteni, hogy minden gyermek érték, bőrszínétől függetlenül és rajtunk, anyákon múlik milyen felnőttek lesznek 10 év múlva.

2011. jún. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
72%

Utolso:

kimondtad a nagy igazsagot. Az anyakon mulik, hogy milyen a gyerek. A te utcadban csak 3 ciganycsalad el, a mi utcankban 30. Ha nem tobb. Pedig amikor en gyermek voltam ebben az utcaban 0 ciganycsalad volt, a falu szelen elt kb 30. MOst a falu szele mar belenott a faluba, komplett uj utcak vannak, a falu harmadat a ciganytelep teszi ki.

Es igen, minden az anyakon mulik.

De most oszinten: en, mint anya mit tudok kezdeni a pucertalpasok gyermekeivel? En meg tudom nevelni? Tudok neki meset mondani ejszakankent, vagy ringatni amikor hasfajos?

Nem tudom, hogy nalatok milyen a helyzet, de en itt nem tudok szamaritanust jatszani, mert agyon is vernenek, ha megprobalnam. A vedono autoval nem mert bemenni ezekbe az utcakba.

Tanacsot adni szinten nem mer sem vedono, sem ovono. Ha megteszi, vagy egyalalan raszollassal, magyarazattal nevelni probalnak egy kisiskolast, akkor par oran belul a komplett csaladja jelenik meg a tanarnonel veszekedni. A falunkban volt egy palyakezdo tanarno, akit konkretan meg is vertek, mert kikuldott az orarol egy 12 eves roma kisfiut ( megjegyeznem, hogy meg csak harmadikos volt) mert egyszeruen nem tudta mellette levezetni az orat. Meg aznap megvertek a kedves rokonok. A leanyzo inkabb uj palyat valasztott, mert ebbol nem ker. (Csak ebben az iskolaban tudna tanitani, ha nem akar elkoltozni, de nem akar emiatt elkoltozni.)

2011. jún. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
83%

Az én anyukám óvónő BAZ megyében, és gyakran jár a környező települések óvodáit meglátogatni. Bizony volt olyan helyen, ahol a dolgozók elmondták: az éven 73 gyermek született, ebből 69 roma származású. Köveztkezmények: Szép kis pénzt nyert a község pályázaton, gyönyőrű óvodát építettek. Sajnos a gyerekeknek semmilyen fejlesztő órát nem tudnak tartani, ceruzát a kezükbe nem tudnak adni, ahogy játékot sem. Sajnálatos módon a gyerekeket az olyan egyszerű dolgokra kell megtanítani, hogy ne sz.rjanak a csoportszoba sarkába. És most nem túlzok, mert napi szinten előfordult, hogy az óvónénik ezzel találkoztak. Ezek a gyerekek simán letolták a gatyájukat, és befektették a kábelt a szobába.

Na ilyenkor mi van integrálóbarát hozzászólók? Hogy Zárkóztatod fel ezeket a gyerekeket? Miért tanítanád tornázni, énekelni, esetleg nyelvet tanulni? A nevelőknek az az igazi kihívás, amit a jó édes anyukák elfelejtettek megtanítani ezeknek a gyerekeknek. Az alapvető kultúrált európai viselkedést!

Bizony szép számmal vannak errefelé ilyen települések. Befizetnék egy hetes nyaralást a pozitív gondolkodású válaszolóknak egy borsod megyei cigánytelepre, próbáljatok csak meg integrálni. Sok szerencsét hozzá, valószínűleg sosem lát titeket viszont a kedves családotok!

2011. jún. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 Brigitta04 ***** válasza:
22%

Szia,sziasztok.

Véleményem nekem is van amit most nem fogok leírni mert kiakadtam.Csak annyit jegyeznék meg a szaporulat szót ÁLLATOKNÁL szokták használni nem embereknél!!!!!!!!!!!!

2011. jún. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
51%

06:26 vagyok.

Nyilván nem csupán bográcsozással lehet megoldani a helyzetet. Hanem azzal, hogy emberszámba vesszük Őket. Valamiért a mi településünkön ez működik, pedig nem kevesen vannak itt sem.

Én régebben a IX. kerület sűrűjében laktam. Vajon miért nem volt soha konfliktusom romákkal? Elárulom a nagy titkot: ha velem szemben egy roma anyuka jött a babájával, én bizony rámosolyogtam, a parkban szóba álltam vele. A bölcsiben a fiam legjobb barátja egy roma kissrác volt. A házunkban is sok roma család lakott. Hozzám bizalommal becsengethettek, ha kellett egy lázkúp, vagy valami apróság. És képzeld el, ha gyümölcsöt vett valamelyikük a gyerekének, egy-egy szemet mindig áthozott.

Tényleg az a baj, hogy általánosítanak az emberek. A múltkoriban itt a gyk-n egy értelmiségi roma házaspár panaszkodott, hogy iker lányaikat érzelmileg, fizikailag bántalmazzák a gimnáziumban többségben levő fehér gyerekek. Odáig fajult a dolog, hogy az ikrek egyikének, aki cukorbeteg, eltörték az inzulinadagolóját, a gyerek az ügyeleten kötött ki. Azt hiszed, az emberek megértették Őket? A fenéket! Megkapták, hogy megérdemlik, mert romák.

Szerinted ez sem gusztustalan?

Egy dolgot nagyon meg kellene tanulnia mindkét félnek: Amilyen az adjon Isten, olyan a fogadj Isten.

2011. jún. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 Brigitta04 ***** válasza:
22%

Sziasztok.

Kedves utolsó válaszoló nálad a pont!!!Azt még megkérdezném attol az anyukátol,hogy aki direkt "kileste"mikor jönnek a kukások és akkor rakta ki a kinött ruhákat,nem jobb lett volna esetleg személyesen megkérdezni tölük,hogy kell e nekik??Esetleg lehet más lett volna a reakció!?

2011. jún. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
78%

Kedves Brigitta, nyilván nem véletlen volt a kérdező szóhasználata.

Persze, nem minden "fehér" ember tisztességes, de nem mindegy az arány! A cigányok merem állítani, hogy 90%-a bűnöző vagy legalábbis bűnöző hajlamú. A "fehérek" kb. 20%-a talán. Akkor miről is beszélünk? Nem lakunk ebből a szempontból gáz környéken, de: apámat a parkban támadták meg a cigányok, el akarták venni a táskáját de elmenekült. Húgomtól egy cigányasszony a táskáját lopta el a munkahelyéről. Nekem az étkezési jegyemet lopta el egy cigány nő. Ezeken kívül más bűncselekmény velünk a családban nem történt, érdekes módon mindhármat cigányok követték el! Egyszer egy cigánygyerektől vettem egy csomag színes ceruzát, mert azt árulta a városban, és adtam neki csokit. Akkor még nem fajultak el ennyire a dolgok. Pár szót beszélgettem is vele, leült mellém a padra. Másnap ugyanarra járok, kínálja nekem ismét a ceruzákat megvételre, mondom hogy most nem veszek, a válasz: A k*rva anyád!

Köszi! Tudok még vagy száz hasonló sztorit, le is írom szívesen de akkor reggelig itt ülnék, olyanokat szólnak be ha csak lehajtott fejjel elmegyek mellettük, hogy hallgatni is rossz! Ezeket akarjátok ti komolyan beintegrálni??? Nevetséges. Ezzel már régen elkéstünk, még ha régen lett is volna rá esély, mára nagyon elfajultak a dolgok.

Lehet lepontozni a sok liberalistának.

2011. jún. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 Brigitta04 ***** válasza:
28%

Sziasztok.

Én nem akarok védeni senkit nincs is posztom erre.Engem is értek már bizonyos atrocitások sőt még az utolsó felmenöig szidtam a kedves jó anyukáját!Minden népcsoportnak van alja ez igy van DE akkor is emberek!Nem egy állat aminek szaporulata van!!!!Engem ez zavar az egészben!!!!Élnek ahogy élnek van annyi gyerekük ahány.

2011. jún. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!