Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Valóban ilyen nagy a szaporula...

Valóban ilyen nagy a szaporulat pár év alatt?

Figyelt kérdés
Fiamnak tegnap volt az évzárója, elképedve láttam,hogy mennyi roma származású gyerek jár ebbe az iskolába.Szinte osztályonként 30-40%ék cigány gyerek.Ezidáig nem nagyon érdekelt a "roma kérdés"de most egy kicsit megilletődtem,őszintén megmondom.Most még így alsó tagozatban nem olyan gáz,de késöbb feltételezem az lesz.
2011. jún. 18. 21:48
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
80%
Én vagyok a "leskelődő" anyuka! Nem kilestem, hanem mivel hetente 1x jönnek, szépen kikészítettem a csomagot a kukától kissé távolabb, hogy ez se legyen gond, meg ugye eleve... Szóval nem kellett leskelődni... Ja! ismerem őket, tudom, hány gyerekük van, hogy a feleség állandóan kuncsorog minden felé... Úgy látszik a kedves apuka erre nem gondolt! De tudod, ha te lesed a kukásokat... Nem mindenhol viszik ám a szemetet naponta!!! Mondjuk, ha valaki ilyesmibe is beleköt, sajnálom!
2011. jún. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
34%

Én írtam arról, hogy mennyire megváltozik a helyzet, ha emberként kezeljük Őket.

Még egy utolsó észrevételem van:

A "fehér" lakosság két dolgot tehet. Vagy megpróbálja Őket elfogadni, és a lehetőleg normálisan egymás mellett élni velük, vagy tovább ócsárolja Őket, szítja a fajgyűlöletet. Mindkét esetben itt fognak élni a közelünkben, csak az nem mindegy, milyen lesz a viszony a két népréteg között.

Más megoldás nincs. Szerencsére nincsenek gettók, ahová el lehetne szeparálni a romákat, sem gázkamrák. És mivel jogállamban élünk, kötelező sterilizáció sem lesz.

Akkor mi a jobb megoldás, a gyűlölködés, vagy az elfogadás?

2011. jún. 20. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
84%

A kérdéshez: az az igazság, hogy a környékünkön a leggazdagabb családokban van csak egy gyerek. Az átlagos körülmények közt élőknél 2, nagy ritkán három. A segélyből élő, 6 osztályt végzett, munkanélküli apukáknak és anyukáknak, akik mellette romák, 5-6-7...

Nem keveset teszünk, hogy jó legyen a viszony, de úgy látom, vannak, akik szerint a romák szentek, minden roma kezelhető, csak a többségi társadalom nem tud alkalmazkodni hozzájuk...nem kell félteni őket, 98%-ban rajtuk múlik, hogy idáig fajultak a dolgok! Nálunk sajnos van belőlük pár, és a lopás, verekedés, hazudozás, rongálás, munkakerülés, napi szinte parasztozás, beilleszkedni nem tudás és nem akarás rájuk jellemző!

2011. jún. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%
napi szinten akart lenni.(előző)
2011. jún. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 Brigitta04 ***** válasza:
33%

Sziasztok.

A "kileste" szót idézöjelbe tettem mégis félre érthető volt!A lényeg az volt lehet más lett volna a reakció ha megkérdezed személyesen nem e kell neki a ruha.Ennyit írtam semmi mást!

2011. jún. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

Kedves Brigitta04

Sajnos a szaporulat szó nagyon is találó ebben az esetben,mivel erre találóbb kifejezés nem igazán van.

Feltételezem neked nincs gyereked akit félteni kellene.Nekem van méghozzá kettő,és nagyon nem szeretném ha évek múlva a roma gyerektől félniük kelljen,mert annak éppen olyan a kedve.Valószinüleg nem jársz iskolába a gyerekedért,ezáltal teljesen tájékozatlan vagy e-téren,hogy mik történnek a közösségekben.

2011. jún. 22. 00:43
 27/31 anonim ***** válasza:
74%
Még mindig a "leskelődő" vagyxok... Nem hiszem, hogy bármit is máshogy kellett volna csinálnom, bár a lwepontozásból ez jön le. De azért Kedves Brigitta, talán a másik szemszögből is kellene nézned ezt az egész szituációt! A romák/cigányok itt élnek kis hazánkban a törökkor óta.. Igaz, nem mindig voltak megfelelőek a viszonyok ahhoz, hogy be tudjanak illeszkedni. de azért talán ez alatt az 500 év alatt legalább az alapvető egymás mellett élési szabályokat elsajátíthatták volna.. nem gondolok itt túl nehéz dolgokra, csupán a személyi higiéné betartására, az alapvető szociális dolgokra.. Akkor talán a többség is máshogy állna a dologhoz! Ja! és azért ne vegyünk minde cigányt egy kalap alá! igen, van nagyon sok, aki tesz is azért, hogy beilleszkedjen, hogy elfogadják.. És őket bizony a "magyarok2 megbecsülik! de akik mondjuk vidéken csak a segélyekre számítanak, nem tudnak normálisan együtt élni a többiekkel, állandó balhékkal zavarják a szomszédokat, azokkal valóban tenni kéne valamit! Ne gondolj itt ilyen mocskos dolgokra, amiket felsoroltál! dehogy! Csak járassák a gyerekeiket normálisan iskolába, tartsák rendben a környezetüket... akkor sokkal jobb lesz minden szempontból a többség hozzáállása is! Pedagógus vagyok, sok mindent tapasztaltam már... Voltam családlátogatáson több roma családnál is... Szóval, véletlenül se veszem őket egy kalap alá! Köztük is vannak törekvő, tisztességes emberek... és őket becsülöm is! És ez nem azon múlik, hogy anyagilag hogy állnak!A szegénység nem egyenlő a kosszal, igénytelenséggel!!!!
2011. jún. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
Teljes mértékben egyet értek veled.(utolsónak)
2011. jún. 22. 15:12
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

Csak itt olvasgatom ezt a témát két napja,de most nem bírom ki,hogy ne írjak azoknak akik ennyire pozitívan nézik ezt a cigány gyerek problémát.

A lányom 12 éves,az iskola kezdetekor és még utána is kitünő tanuló VOLT.Aztán elkezdödött a szokásos lányok közti szoros barátság osztályon belül,aminek az lett az eredménye,hogy a mai átlaga 2-3-as lett év végére.Sajnos az osztályukban ugyanaz a probléma amit a kérdező irt,tele van cigány lányokkal akiknek a tanulás,a kötelesség nem erős oldaluk.Annál inkább a szemtelenkedés a tanárokkal,a pimasz nagyképű stílus.Tanulás az ONE.A kötelező iskola idő után irány a játszótér,ahol lehet cigizni,kelletni magukat már 12-13 évesen a téri fiúk köreiben.Na ebbe esett bele az én lányom IS,aki jelenleg 2 hónapos büntetésben van,mert ha nem vetünk véget ezeknek a barátságoknak annak tragikus eredménye lehet a jövőre nézve.Hogy próbáltuk-e a barátnőket jó irányba terelni?Hmmmm...persze,mi volt a válasz?Minek tanuljunk?Anyuék sem tanultak soha,és mégis tele vagyunk pénzel,apu azt vesz meg amit akarunk.Tanuljon a fa@om-hangzott a frappáns válasz.Ha tehetném messze vinném a lányomat ebből az iskolából,ahová ilyen gyerekek járnak.

2011. jún. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 Brigitta04 ***** válasza:
0%

Sziasztok.

De igen van van gyerekem akit maximálisan féltek is!!!!!Egyetlen egy szóval írtam is bármelyik válaszomban azt,hogy nem értek egyet azzal amiröl a kérdés valójában szól!!!!!!Nem!!!!Magát a szaporulat szót nemtudom elfogadni mivel akármilyen emberekröl is DE emberekröl beszélünk!!!!!De biztosan velem van a baj mert csak nekem nem teszik ez a szóhasználat.

Ismételten lehet lepontozni!!!!

2011. jún. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!