Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Én még iskolába járok, és az...

Én még iskolába járok, és az apának igényelnénk a GYES-t, de mégis én maradnék otthon, ő pedig dolgozna, mert így többet kapnánk. Le tudják ellenőrizni, hogy tényleg az apa van-e otthon?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 14. 17:46
 1/7 anonim ***** válasza:
És a párodnak nincs bejelentett munkahelye?
2009. ápr. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
de van
2009. ápr. 14. 18:20
 3/7 anonim ***** válasza:
A baba megszületett már?Ha igen mennyi idős?
2009. ápr. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
még csak tervezgetjük a babát,csak tudni szeretném,hogy jönnénk ki jobban,mert én még valószínű fősulis leszek,mikor jön a baba
2009. ápr. 14. 18:28
 5/7 anonim ***** válasza:
A gyerkőc egy éves korától gyes mellett teljes munkaidőben lehet dolgozni. Senki nem ellenőrzi, hogy ki van a gyerkőccel illetve, hogyan oldod meg a felügyeletét. Alanyi jogon neked is jár gyes a lényeg szempontjából mindegy, hogy ki igényli azt. Apuka munkaviszonya jogán a gyerkőc fél éves korától lehetne gyedet igényelni, de amellett nem lehet dolgozni. A gyed mint juttatás mindenképpen kevesebb mint az apuka fizetése, tehát ezzel nem járnátok anyagilag jobban.
2009. ápr. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
gyed mellett apuka dolgozna is fű alatt,mert én szinte semmit nem fogok kapni,nincs munkaviszonyom
2009. ápr. 14. 18:42
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát le lehet vele bukni, én már láttam ilyet az ismerősök körében. Durva volt, mert az összes addigi GYED-et vissza kellett fizetniük.

Nem is értem, hogy miért most terveztek gyereket, ha ennyire nem jönnétek ki a pénzből. Miért nem várjátok meg, amíg végzel a suliban, dolgozol 1-2 évet és utána mehetsz GYED-re, a párod meg dolgozhat. Most az egyetlen legális mód, ha te GYES-re mész, a párod meg dolgozik továbbra is. Ne csaljatok!

2009. ápr. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!