Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tennél ilyen esetben?

Mit tennél ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Van egy 18éves lány,főiskolán tanul,két hónapja elköltözött az anyjától(szülei elváltak).Beperelte az anyját gyerektartásért,a keresetlevélbe mindenféle lejárató dolgot írt róla,amik hazugságok.Pl:hogy bántalmazták otthon,nem kapott csak ismerősöktől használt ruhákat stb.Pedig tavaly is vettek neki 9000ft-ért kabátot,7000ft ért csizmát,70000ft volt a fogszabályzója.stb.Ráadásul 3 kistestvére van otthon átlag fizetés,anyukája GYED-en,úgy hogy szerintem amit ennyi fizetésből meglehet a mai árak mellett azt megkapta. Otthon semmi házimunkát nem kellett végeznie.Haragudnál a gyerekedre ha ezt tenné?Ill.ezeket megbocsátanád?Megadnád-e ezek után szó nélkül azt a pénzt amit kér?
2011. szept. 30. 13:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
ha valóban így van ahogy írtad, hogy a szülő megadott mindent amit bírt a kis csaj meg megvádolja mindenféle hazugságokkal akkor valószínű, hogy az anya helyében látni se akarnám és legszívesebben szembe köpném
2011. szept. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a gyermekem,megpróbálnák vele leülni megbeszélni a dolgokat.

DE szó nélkül,jó képet vágva biztosan nem adnám oda a pénzt!Sőt,ha nagyon érthetetlen vagy inkább hajthatatlan lenne,mondanám neki: akkor menj el dolgozni,és keress magadra!Elvégre is már nagykorú lettél

2011. szept. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom felsőoktatásban már nem jár a tartásdíj, csak középfokú tanulmányok elvégzéséig. Egyébként igen, biztos haragudnék.
2011. szept. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
nem tud gyerektartást kérni.Azt csak a szülő kérheti.Maximum a családi pótlékot kérhetné,de az a felsőoktatásban nem jár.Gyanítom,hogy a bíró is el fogja hajtani,és csak veszít,mert ki kell fizetnie a perköltséget.Ha az én gyerekem csinálná ezt meg lehet,bezárnám az ajtómat előtte,hogy gondolkodjon egy kicsit.El lehet menni dolgozni egyetem mellett is.rengeteg diákmunka van.Nem adnám meg neki a pénzt,mivel van még otthon kisgyerek.Talán egyszer megbocsátanám,de soha többé nem bíznék benne,és nem tudnék úgy viszonyulni hozzá,mint azelőtt.
2011. szept. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Rokontartást kér mert azt kérhet míg nappalin tanul.....
2011. szept. 30. 13:41
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen rohadjon meg.Már bocs.Ne szégyenli magát?????Hálátlan dög.Felnevelték,etették,ruházták,tanítatták,mindent megkapott és ezt csinálja.Még neki kéne segíteni a szüleinek,nem fordítva.Ha elég felnőtt ahhoz,hogy külön költözzön,akkor,ahhoz is,hogy dolgozzon.Én is suli mellett dolgoztam,és még terhes is voltam.Ha nem csinálta volna ezt,akkor talán segítettem volna valamilyen formában,de ezek után biztos,hogy nem.
2011. szept. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én is hálátlannak tartom,a szomszédok is el vannak képedve,mert míg egyedül nevelte az anyuka addig is mindig szépen, rendesen,járatta a gyerekeket.A vér szerinti apuka pedig 5évig nem is törődött a gyerekkel,most mégis őt nyalja falja a lánya.Aki meg nevelte, törődött vele azzal meg így bánik....
2011. szept. 30. 14:18
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még kicsi a fiam, de egyenlőre nehezen tudok elképzelni olyat, hogy elforduljak tőle. Bocs, hogy ezt mondom, és nem ítélkezni akarok, de ha egy gyerek ilyet tesz az anyjával, holott az anya felnevelte, minden rendben volt, ott egy kicsit sántít a dolog. Persze lehet, tényleg jó volt a viszony, és jött egy fiú akibe teljesen beleesett és telebeszélte a fejét, de én úgy gondolom, hogy az esetek többségében, ha egy gyerek így viselkedik a szülővel, ott valamit elrontott a szülő is (kivételek mindig vannak). Ezt csak azért írom, mert elég egyoldalúan lett leírva, hogy az anya mindent megtett a gyerekét, a lány meg milyen egy "szemét".
2011. szept. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát ha "apuka" újra előkerült, akkor válaszokért nem kell messzire menni. Miért is fordult el az anyjától? Ki tömheti tele a fejét? Nálunk havonta egyszer találkoznak csak a gyerekek az apjukkal, de ezeket a találkozásokat kb két napomba telik a fejükben helyrehozni. A gyerekek nem tudják, hogy anno mi történt, hisz ők nem élték meg. Elég ha az apja áldozatnak állítja be magát, és a gyerek elhisz neki mindent, mert annyira vágyik a szeretetére. Idővel rá fog jönni, hogy a fele se igaz, és nagyon fogja szégyellni magát azért, amit az anyjával tett.


Tehát én nem haragudnék, de nem is adnám meg neki azt amit kér. Egyszerűen megmondanám neki, hogy én megtettem mindent ami tőlem telt, többet nem tudtam.. Ő tegye azt amit jónak gondol. A beszélgetést azzal zárnám, hogy az ajtóm mindig nyitva áll előtte, de akkor lépjen be rajta legközelebb, ha rájön mekkorát hibázott most.

2011. okt. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!