Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » "Harcolnátok" vagy feladnátok...

"Harcolnátok" vagy feladnátok hogy megkapjátok a T. gyás-t, ha már ott tartanátok, hogy elmaradtatok a csekkekkel, és hogy 16 ezer maradt a hónapra úgy, hogy abból nem csak enni kell, de pelenkát. Stb is venni?

Figyelt kérdés
2011. nov. 6. 15:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

én nem értem a kérdést


van 16 ezred és kérni akarod a tgyást? vagy mit akarsz?

2011. nov. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Miért kéne harcolni? Nem adják meg?
2011. nov. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

A munkáltató nem elérhető a megadott levélcímen,így nem tudsz munkáltatói igazolást kérni,ami kell a T.gyás-hoz. A munkaviszony fent áll már pár éve ugyan annál a cégnél,az OEP egyik kirendeltsége,ahol eddig voltam tisztában van vele,de a másik kirendeltség,a munkáltató új székhelye szerinti pedig kéri az igazolást. Amelyikhez tartoztam,oda írtam levelet,ők azt írták,hogy mellékelten írjam le igényléskor,ha a munkáltató akkor sem lesz elérhető... Az egész történetet leírtam a jelenleg illetékesnek is,hiába. ..

Feladnátok a dolgot,vagy nem?

2011. nov. 6. 16:33
 4/18 anonim ***** válasza:

Vagy jogosult vagy TGYÁS-ra, vagy nem.


Pontosan mi is a kérdés?

2011. nov. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Egyszerre írtunk.


Dehogy adnám fel!

2011. nov. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Jogosult vagyok rá,de hiányzik a munkáltatói igazolás,ami nélkül mégsem vagyok rá jogosult... mivel a munkáltató nem érhető el,így nem tudja kiállítani a munkáltatóit. Az OEP egyik kirendeltsége tisztában van azzal,hogy én még munkaviszonyban állok,és hogy egy ideje állományban vagyok itthon,a jelenleg illetékes azonban kéri az igazolást. Nem tudom érhető e így.


1.Hozzászólónak :Lassan 2 hónapos a kicsi,de még mindig csak a családi van a párom fizetése mellett,amiből kifizettük amit ki tudtunk,és így maradt egész hónapra minden másra 16 ezer- most lehet azzal jönni,hogy "minek gyereket vállalni" ,de nem lenne gond,ha a munkáltató nem tűnik el,és a munkáltatói igazolás elkerül az OEP-hez. Így már érted?

2011. nov. 6. 16:39
 7/18 anonim ***** válasza:

nekem automatikusan intézte a munkáltató, mikor mentem intézni akkor közölték, hogy a munkahelyemen mindent lerendeztek, és kaptam is a pénzt rendesen

meg se kellett mozdulnom

2011. nov. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Még így sem,hogy 16- ból kell mindent megvenni? Mit tehetnék még? Ja,pénteken adtam fel levelet annak a kirendeltségnek,ahol benne van a gépben,hogy mikortól és hogy még mindig fennáll a munkaviszonyom,hogy küldjenek az illetékes oep-nek egy papírt,hátha az is jó hogy végre pénzt lássunk... Nem tudom még mit tehetnék ha nem lesz jó ez sem!

Hogyan tovább,még mit tehetnék? Már voltam a családsegítőbe,de ők sem okosabbak nálam,sajnos nem tudtak segíteni.

2011. nov. 6. 16:44
 9/18 A kérdező kommentje:
Az első kettőnél én is így voltam! Azóta a cég másik kézbe került,aki a közeli munkahelyet megszüntette,a telephelyet áthelyezte,a székhelyet szintén áthelyezte,és egy levélcímet adott meg,ahol intézni lehetne az ilyeneket,de mégsem lehet. Valaki átveszi a leveleket,de szerintünk csak egy megbízott. A tulaj telefonszáma titkosítva van-a családsegítős is próbálkozott. Nem tudom még mit tehetnék.. A telephelynek is írtam levelet,hogy kellene egy igazolás,leírtam azt is,hogy a megadott címről semmi reakció. Sehol semmi.
2011. nov. 6. 16:48
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a főnököm ült a papírjaimon, akkor adta be, mikor a pici már 3 hónapos volt, még a táppénzt se kaptam meg. Küldött az OEP egy olyan papírt, hogy nem leszek jogosult semmire, ha 2 héten belül nincs leadva a kért papír.Bementem és azt mondták, hogy jelentsem fel a munkáltatót.Nagy nehezen beadta.
2011. nov. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!