Farokcsont törés?

Figyelt kérdés

Szülés közben valószínűleg eltört a farokcsontom. Azóta(8 hónapja) fáj- ülés közben, néha állásnál is, illetve járok(járnék) spinningre, ott meg egyenesen elviselhetetlen.

Járt már valaki így? Mennyi ideig fáj? Hogyan lehet kezelni?

Köszönöm a válaszokat!


2012. jan. 27. 12:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ismerősömnek volt, de nem emlékszem rá, hogy bármivel kezelte volna.
2012. jan. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Na ez az, amit nem lehet semmivel sem kezelti. A spinninget meg egyenesen felejtsd is el, ha nem akarsz magadnak még rosszabb állapotot. Sok pihenés, semmi megterhelés. Egy idő után enyhül, de sosem múlik el sajnos.
2012. jan. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sajnos sok pihenéssel nem lehet fogyni... :)
2012. jan. 27. 12:23
 4/12 anonim ***** válasza:
97%

Szia!

nekem ugyan nem tört el szüléskor de tuti megrepedt.nekem is nagyon fájt sokáig.igaz nem olyan sokáig mint neked az első pár hét nagyon rossz volt akármit csináltam fájt.aztán ez egyre jobban enyhült.kb. olyan 3-3.5 hónapig fájt.

2012. jan. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is el volt repedve a farokcsontom, bár én lóról estem egy nagyot még régen, bizony hosszú hónapokig fájt. Egyre enyhébb lett idővel, de elhúzódott sokáig. Sajnos semmit sem tudsz vele csinálni, próbáld kímélni!
2012. jan. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem korcsolyázás közben tört el, 7 éve. Hát kb semmit nem lehet vele csinálni, én hozzászoktam egy alapfájdalomhoz, ami azóta van. Az elején ne gondolkodj fizikailag megerőltető dolgokban! Később (1-2 év múlva) lehet mozogni. Kezelni lehet a fájdalmat különféle gyulladásgátló krémekkel.

Viszont most terhesen nagyon korlátoz a mozgásban, erre készülj fel ha még egy babát vállaltok!

Mondjuk nekem megvan az a szerencsém (vagy pechem?), hogy egyáltalán nem forrt vissza, úgyhogy szüléskor nem lesz útban.

2012. jan. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 8.-os koromban tört el, annak 18 éve. Csak hason lehetett feküdni, háton szigorúan tilos volt. Ülni csak nagyon puhán, keményen nem! Pihenni kellett rengeteget, és eröltetni, pl cipelni tilos. Majd egy évig volt felmentésem tesiből.

Ja én nem szülhettem természetes úton, mert roszul fort össze, és azt mondták, hogy elszakad ott valami és lebénulok. Amúgy épp hajnalban csípődött be, és rohattul fáj. Nem szereti a hideget, én meg kitakaróztam. Erre figyelj oda, de nagyon!!!

2012. jan. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
96%

Nekem is eltört a lányomszületésénél!Dekb 6-8 hónapalatt teljesen elmúlt!Azóta csak melegfrontkor érzem!

Próbáljmás sportot találnia fogyáshoz,mert a bicó nem kedvez neki!Én 1 éve minden nap futottam,meg erősítek....Most csak kismamatorna van,mert újra babaát várunk,de szülhetek most is simán,csak nagy esély van rá,hogy újra így járunk!Bár a szülésznőmmel védekezünk hogy most nem fekve szülök,így próbáljuk kivédeni! :)


2 éves kislány és 25 hetes pocakcsajszi anyuja

2012. jan. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek :)
2012. jan. 27. 20:42
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is csak repedve volt, még 14 éves koromban, amikor ráültem pont farokcsonttal egy facipőre, amikor öltöztem. Fájt rendesen, de hát ezzel tényleg semmit nem lehet csinálni, csak annyit, hogy kíméli az ember.

Az igaz, hogy pihenéssel nem lehet fogyni, de ha most még spinningre is jársz, akkor csak rosszabb lesz. Inkább várd ki, amíg rendbe jössz, és utána mehetsz, persze elég sokáig tart, de nem éri meg, hogy ezzel csak tovább rontsd a dolgot.

2012. jan. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!