Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » "Iskolázottabb" vagy a férjedn...

"Iskolázottabb" vagy a férjednél, párodnál?

Figyelt kérdés
Ha igen ,ez a gyereknevelésben megmutatkozik,vagy a mindennapi életben?
2012. febr. 23. 14:31
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Ő szakmunkás, én diplomás. Tájékozottabb vagyok mint ő a mindennapi dolgokba, ráérek olvasni és régen is sokat olvastam. Ő a munkájához nagyon ért. Ha nézünk kvízjátékokat, mint pl a Maradj talpon szokta nekem mondani jelentkezzek, sokra tudom a választ,ő kevésre.

Viszont ezerszer türelmesebb a gyerekekkel , mint én!!!! Amikor az én agyam eldurran ő megy és megbeszéli velük és ezt nagyon becsülöm benne. Nem bízok rá fontos papírokat,eleve mire elmagyarázom mit hogy már rég megcsináltam, de rátudom bízni a gyereket, megeteti a kicsit, pelust cserél, órákat bújócskázik a naggyal, sőt valemelyik nap amikor kórházban voltam a kicsivel még sütit is sütött.:-)

Egyszerűen nem lehet összefüggésbe hozni az iskolázottságot a gyerekneveléssel!

2012. febr. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Nekem diplomám van, a férjemnek érettségije, meg két technikusija, most csinálja a harmadikat és emellett a szakmájában van még mestervizsgája is. A papír nem jelenti azt, hogy egyikünk többet vagy kevesebbet tud a másiknál, szerencsére ugyanaz az érdeklődési körünk, nagyjából hasonló könyveket is szeretünk, a gyereknevelésben is egyetértünk. Viszont az tény és való, hogy én rendetlen vagyok, a hivatalos papírjaimat mindig ő rendezi össze, mert én hónapokig is elnézegetem az íróasztalon, de például a gázóra állást mindig én jelentem be, mert ő ezzel nem foglalkozik. A munkámban nagyon prezíc vagyok, na de itthon ...
2012. febr. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Én fősulit végeztem, neki csak érettségije van.

Mivel tehetsége, érzéke van a programozáshoz, és egyébként borzasztó okos is (csak lusta egyetemet végezni), kiemelkedően keres abban a szakmában, nagyon jó szakember. Szóval én kitörölhetem a fenekem a papírommal mellette. :)


Amúgy hasonló szitu volt nálunk is, mint nálatok, csak fordítva. Ettől nem éreztem rosszul magam, tisztában vagyok vele, hogy a férjem okosabb nálam, és ezért mondtam én is már, hogy "mekkora hülye vagyok hozzád képest".

Na de hogy mennyi ideig nem tudott rájönni, hogy hogyan kell a pelenkát ráadni a gyerekre... :D Meg hasonlók. Ki ebben, ki abban jobb.

2012. febr. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Jó ezt olvasni...hogy tud működni a kapcsolat,ha ebben az értelem ben kissé kiegyenlítettlenek az "erőviszonyok:)

Van a páromnak az előző kapcsolától egy 8 éves gyerkőce,aki renderesen tölt nálunk hétvégéket és ilyenkor suliból hozzuk el és itt írja a házifeladatát :)

Na ilyenkor is az van,hogy elkezdik együtt és kb. a harmadik kérdésnél hallom,ahogy az én életem mondja gyereknek..-na jó,akkor szólj "anyádnak" :DD mert én már az előbb elveszitettem a fonalat...akkor leülök én a házihoz és pik-pak megcsináljuk ...

szokta mondani a kislány:-jó a hangod,okos vagy,szépen rajzolsz ,mi kell még???-ilyenkor gondolom azt ,bár én szültem volna..olyan aranyos:)-nem azért irom,az anyukája is nagyon jó anya...:)jajj kicsit elkanyarodtam

Szóval talán,mikor a gyerekekkel kell majd foglalkozni,tanulni,akkor azzal magunkra maradunk majd:)

De ez legyen a legnagyobb bajunk ,igaz?!

2012. febr. 23. 15:37
 15/22 anonim ***** válasza:
igen én diplomás vagyok perfekt némettudással, a férjem 30 évesen most fog jelentkezni az egyetemre. De mindig azt mondjuk hogy bár az én lexikális tudásom jóval nagyobb sokkal talpraesettebb gyakorlatiasabb nálam, többre is vitte szakmailag mint én.
2012. febr. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Igen(nő vagyok).Érettségi+2 szakma+állami nyelvvizsga,a férjemnek szakmunkás végzettsége van(2 szakmával).A gyereknevelésben nem mutatkozik meg(2 van,a 3.-at őszre várjuk),a mindennapokban jobban.Például-mivel én nagyon sokat olvastam és olvasok is a mai napig-sokkal választékosabban beszélek,jobban fogalmazok.Ezért nem is szeret hivatalos ügyeket intézni,illetve levelet megfogalmazni.Nem butább,nem sötétebb,csak másként fogalmaz,gondolkozik.Viszont rettenetesen ügyes,ami a kétkezi dolgokat illeti.Neki mindegy,hogy az autót,motort kell megszerelnie,vagy azt találom ki,hogy fesse ki a házat.Ő építette a bárpultot,a konyhaszekrényt,a kertben a gyerekek fa játszóterét(várral).A kinti sütőről és szaletliről nem is beszélve.A szakmáját tekintve klíma,valamint víz-gáz-közp.fűtés szerelő.
2012. febr. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Nálunk is igy van...nem osztjuk az észt egymásnak,ki amiben jó,azzal foglalkozik!

A párom a szakmájában is nagyon elismert,külföldön dolgozik,nagyon jól beszél németül.

De ahogy írtátok itt előttem is,nem olyan választékos a fogalmazása.

Nagyon büszke vagyok rá,mert itthon mindent az égvilágon megcsinál,szinte semmihez nem kell "mestert" hívni.

És nagyon jó humorú ember...rengeteget nevetünk.:)

Türelmesebb a gyerekkel is ,mint én...:)

2012. febr. 23. 17:56
 18/22 anonim ***** válasza:

Nekem 2 diplomám van, a férjemnek érettségije. A gyereknevelésben eddig ez semmilyen problémát nem okozott. Igaz, még csak 9 hónapos a kislányunk. A mindennapi életben is csak annyiban van jelentőssége az iskolai végzettségünknek, h nekem olyan munkám van, amit szeretek, neki meg szakma nélkül olyan helyen kell dolgoznia, amit utál. :/

Mivel a suli óta rengeteget felejtettem, ezért nem csak ő tud alapvető dolgokban értetlenkedni, hanem van, h én kérdezek olyasmit, amit mondjuk egy érettségi előtt álló diák számára evidens. Ilyenkor meg is beszéljük, h fel kell majd kötni a gatyánkat, ha a kislányunk iskolába megy és ontja ránk a kérdéseket :)

2012. febr. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Nekem diplomám van, neki szakmunkás vizsgája. A hétköznapi dolgokban én igazodom ki könnyebben, de ez inkább a rutin, mintsem a végzettség következménye.

De logikája neki van több, elvégre férfi. Míg én egy problémát háromszor megkerülök, négyszer átszervezek, addig ő jön, és megoldja 2 perc alatt. Ezt imádom benne! :)

2012. febr. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Igen, de gyerek nevelésben nem számít ez. Ő ebben jó, én abban. Pl ért a sz.géphez, én csak netezek rajta, meg ismerem az office progikat. Ennyi, ő telepít, szé szed, összerak stb stb. Ő ért a vonatokhoz, ami a fiam mellett nagy előny, mert oda van értük. Én azonkívül, hogy sihuhuzik nem tudok érdemben hozzászólni.

De hivatalos papírokat én intézek mindenkinek, válogatottabban beszélek és magasabb pozícióban vagyok. Engem érdekel minden, őt csak 1-1 dolog. Nálunk én vagyok az ezer mester is, mert az is érdekel(fúrás, faragás, festés stb)

De ettől függetlenül nekem is vannak olyan buta kérdéseim amit ha józan paraszti ésszel gondolnék végig tudnám a választ.

Igazából ebben is kiegészítjük egymást, mert amit ő bonyolít túl én gondolom egyszerűbben és fordítva.

Gyereknevelésben amúgy ő az engedékenyebb, én a szigorúbb.

2012. febr. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!