Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » "Iskolázottabb" vagy a férjedn...

"Iskolázottabb" vagy a férjednél, párodnál?

Figyelt kérdés
Ha igen ,ez a gyereknevelésben megmutatkozik,vagy a mindennapi életben?
2012. febr. 23. 14:31
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Ugyanaz mindkettőnk foglalkozása, együtt végeztük a főiskolát 12 éve, és nagyjából ugyanazokra a továbbképzésekre mentünk el azóta. Nekem van nyelvvizsgám, viszont a férjem nyelvvizsga nélkül is tud annyit angolul, mint én.

Kettőnk közül én műveltebb, olvasottabb vagyok, viszont a férjem nagyon kreatív, nagyon jó a fantáziája, színdarabokat ír és rendez gyerekeknek, verseket, novellákat ír, amatőr színjátszó csoportnak a tagja, mindemellet rengeteg gyerekprogramban veszünk részt vagy szervezünk, amire a nem kézművességgel kapcsolatos programelemeket ő szokta kitalálni.

Mi jól kiegészítjük egymást, mert én nagyon jól a keze alá tudok dolgozni. Viszont a hétköznapi dolgokban... Az életünk szervezését (hivatalos iratok, csekkek) én végzem. Szeretné ő befizetni a csekket, ha rábízom, de ha nem kérdezek rá, lehet, hogy még egy hét múlva is a táskájában lenne.

A gyereknevelésben vannak eltérő nézeteink, de igyekszünk megoldani ezeket. A férjem szerint kevesebbet kellene utána olvasnom dolgoknak, szerintem meg neki kellene többet.

2012. febr. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Iskolazottabb vagyok, de ez nem mutatkozik meg a mindennapokban.

Maximum annyiban, hogy en neha-neha eloadok egyetemi kolis torteneteket, vagy egy-egy vicces vizsga emleke beugrik, meg a boldog egyetemista kor, a ferjemnek meg nyilvan ilyen tortenetei nincsenek, ellenben neha eszebe jutnak a sportversenyek (sportolt), taborozasok a csapattarsakkal, vagy epp az, hogy O mar beutazta a fel vilagot es jo sok mindent latott/hallott/olvasott, en meg alig jartam valahol, mert 18-23 eves korom kozott meg annak is orultem, ha a varos kozigazgatasi hatarat el tudtam hagyni, mert csak az egyetem-diakmelo-buli kozott ingaztam.

Magyarul: a ferjem nem kevesbe ertelmes, mint en, sot, van 100 dolog, amiben joval nagyobb tudasa van, masik 100-hoz meg en ertek jobban. Kettonk kozott az a kulonbseg, hogy en szorgalmasabb voltam, nem akartam hirtelen felnott lenni, fontosnak tartottam, hogy elvegezzem azt az egyetemet, amit kineztem magamnak, ellenben a ferjem azt is alig birta kivarni, hogy a kozepiskolat elvegezze, mar az is nehez volt, mert felnott akart lenni, nem akart bejarni, sokat logott, mar dolgozni kezdett, majd vilagot akart latni. Egyebkent igen okos ember, talpraesett, amolyan "jeg hatan is megel" tipus.

2012. febr. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!