Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » "Iskolázottabb" vagy a férjedn...

"Iskolázottabb" vagy a férjednél, párodnál?

Figyelt kérdés
Ha igen ,ez a gyereknevelésben megmutatkozik,vagy a mindennapi életben?
2012. febr. 23. 14:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
65%

off.egyforma iskolánk van,de mégis azt hiszi Ő tud mindent jobban,és ez a cipővásárlástól a gyerekpelenkázásig így van:(

Persze nem csinálja csak osztja az észt.

Bocsi hogy nem a kérdésre válaszoltam,de úgy kikívánkozott...

2012. febr. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát, attól függ. Nekem két diplomám van, neki egy, viszont van 2 technológusi végzettsége is. Szerintem nálunk ez döntetlen. Mivel eltérő a szakirány ezért jól kiegészítjük egymást.
2012. febr. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
64%

Nekem felsőfokú végzettségem van, a páromnak "csak" szakmája.

Nálunk is ő tud mindent jobban:)

De ha nagyon kiakaszt, akkor megkérem,hogy akkor csinálja ő.

2012. febr. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
24%

Igen, nekem van éretségim, neki nincs. De a papír semmit nem ér a hétköznapi életben. Ő sokkal okosabb és talpraesettebb. A gyerekneveléshez nincs köze a papírnak.(nálunk)

Inkább az számít, ki mit hozott magával. Én sokkal lazább neveltetést kaptam, így én is lazább vagyok velük. Szerintem az iskolában Ő többet fog elvárni a gyerektől. Én nem voltam jó tanuló, inkább csak átcsordogálós, nem szeretném ha a gyerekeim csak és kizárólag a könyv fölött üljenek. Sajnos a mostani gyerekek nem élik ki gyermeki mivoltukat, mert tanulni kell- mondják sokan. Aztán hiába minden papír, meló így se- úgyse akad.

Tehát nem a papír számít, hanem az, hogy olyan életet élj, amire örömmel tekintesz vissza.

2012. febr. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
84%

Igen, de okosabb nem vagyok:)


Több az iskolám, az tény, de teljesen eltérőek vagyunk - engem sok minden érdekel, így mindenhez értek egy kicsit, őt csak egy dolog érdekli, de abban megfoghatatlan.


A gyereknevelésben ez nem játszik szerepet - az egyéniségünk annál inkább. Ő hamarabb felkapja a vizet, türelmetlenebb alapból is, így a gyerekkel is.


Nekem meg nagy segítség az ösztön:D

2012. febr. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Neki van egy főiskolai és egy egyetemi diplomája, még a régi rendszer szerint, szóval 3 év fősuli és utána 5 év egyetem, egy nyelvizsgája van.

Nekem egy egyetemi diplomámvan, szintén rendes 5 éves nem ilyen bsc meg msc örület:) és eg nyelvvizsga.

Ő mérnök, én jogász vagyok.

Gyermeknevelésben sose voltak vitáink,rám bizza a dolgot, amit én mondok az ugy van és senki nem kérdőjelezheti meg. Általában azonos nevezőn vagyunk, kivéve mikor nyúzza a lányt , az meg visit és rájukszólok, mert már nem birom hallgatni:)

Egyébként szeritem nem iskola függő, hanem attól függ ki milyen közegben nőtt fel, mit látott otthon.

2012. febr. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
84%

Párom egyetem

Én több szakirányú tanfolyam, főiskola.

Ő sokkal okosabbnak tartja magát, pedig sokszor a józan paraszti esze is hiányzik.

Bármilyen IQ teszt nekem 130 környéki, neki 120 alatti. Ezt beismeri, hogy én intelligensebb vagyok, szerinte ő műveltebb. Hát igen, engem nem érdekel a történelem, a politika, ellenben a pénzügy, közgazdaságtan.

2012. febr. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm,hogy írtatok...

Nálunk az a helyzet,hogy én valamivel több "papirral" rendelkezem...de a tájékozottságom inkább,az olvasottságból fakad...ő nem igazán olvas.

Sokat dolgozik és tény és való,hogy nem egy "professzor",ha szabad ilyet mondanom és sokszor kérdez dolgokat,nem szégyeli..amit én tiszta szívből becsülök.

Ami erre a kérdésre sarkallt az,az ,hogy délelőtt tévét náztünk,valami érdekes műsor volt benne.

Elhangzott valami benne,erre ő feltett egy kérdést,mi engem is meglepett.mert nagyon egyértelmű volt a történt.

Én normális hangon válaszoltam,ekkor már ő is érezte szegénykém,hogy "gáz" volt a kérdés...erre ezt mondja nekem:

Buta vagyok nagyon ugye???-hirtelen úgy megsajnáltam..mert nem buta,de egyszerűbben gondolkodik nálam!

A kislányunkat imádja,nagyon büszke rá...csak a következetességet állandóan elkell magyaráznom neki...

nnagyon jó ember,életem szerelme,csodáa apa...ugye nem lehet minden tökéletes!?:)

2012. febr. 23. 14:57
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Asszem harmadik voltam, az én férjemnek is van ilyenje. Egyszerűen hiányzik az alapműveltsége, engem ez egyáltalán nem zavar. (pl múltkor néztük a Tróját, és valahogy kibukott, hogy nincs tisztában az achilles-ínnal, meg az ehhez kapcsolódó mitológiai történettel)

Akkor ő is nézett rám, hogy nem bánom-e, hogy ő ezeket nem tudja?

Dehogy bánom:) ha olyan pasi kellett volna, hozzámegyek egy művészettörténészhez:)

2012. febr. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha a papírt nézzük, az vagyok, mert nekem van egy PhD-m is (amit nem használok igazából), neki meg "csak" diplomája, viszont ő sokkal komolyabb és magasabb pozícióban dolgozik, mint én.
2012. febr. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!