Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miből számítják a Tgyás-t (ha...

Miből számítják a Tgyás-t (ha egyáltalán jogosult leszek) a 2. babával ha gyes alatt születik?

Figyelt kérdés

Szeptembertől gyesen leszek, novemberben érkezik a 2. babám. Milyen összegű ellátásokra számíthatok?(Tgyás ,Gyed)A szerződés szerinti bérem bruttó 300e és folyamatos a munkaviszonyom évek óta.

Köszönöm előre is a válaszokat!


2012. márc. 8. 14:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben a Tgyás is maximalizálva van és ha jól tudom azonos a max. gyed összegével, tehát valamivel több mint 100 ezer Ft.
2012. márc. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A max. gyed 130200 Ft, bruttóban.


Amúgy szerintem érdemes lenne arra a rövid időre inkább táppénzre menni és nem gyesre, mivel a táppénzed összege magasabb.

2012. márc. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Én is gondoltam arra, hoyg kiveszem a szabadságom,plusz a fizetett betegszabit és utána táppénz.De az miért éri meg jobban?Az adott időszakra kapnék többet de az ellátások összegén nem módosít mivel nincvs meg a 180 nap,igaz?

2012. márc. 8. 14:45
 4/7 anonim ***** válasza:

MIvel az igénylés előtt mind a tgyás, mind a gyed esetében nagyobbrészt gyedben részesültél, így a tgyás alapja a szerződés szerinti béred lesz azzal a kikötéssel, hogy max. 130200 lehet bruttóban, a gyeded alapja meg ugyanaz lesz, mint a tgyásod alapja.


Lefordítva: mindkét ellátásod bruttó 13200 lesz.


És egyetértek az előttem szólóval, megérné inkább táppénzre menned, mert az jóval több lesz, mint a gyes.

2012. márc. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, az ellátások összegén nem változtat, csak abban az időszakban kapnál több pénzt.


Viszont már neked nem jár betegszabadság, mert veszélyeztetett terhesség esetén egyből táppénzre kerülsz.

2012. márc. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nem teljesen igaz amit írtam, mert a Tgyás-ból nem vonnak nyugdíjjárulékot, így az pár ezer forinttal több. Bruttóban ugyanannyi a két összeg, a minimálbér kétszeresének 70%-a.
2012. márc. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válszát, nagyon sokat segítettetek!
2012. márc. 8. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!