Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha a kistesó csak az első...

Ha a kistesó csak az első baba 2. életéve után születik meg, tehát már gyesen vagyok, akkor a 2. babánál mi alapján számítják a gyedet és mennyi ideig leszek jogosult rá?

Figyelt kérdés
Befojásolja a 2.babánál a gyed összegét,ha előtte pár hónap csak gyest kapok?Köszi a válaszokat!
2011. szept. 23. 15:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Bocs, nem tudom a választ, de szeretném elmenteni a kérdést, mert ez engem is érdekel.
2011. szept. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nálam konkrétan így van:

a pici akkor született, amikor a nagy 2,5 éves volt. Idén májusban.

november-dec. gyed, majd inkább elmentem táppénzrejanuár-május. ez 119 e volt.

majd májustól tgyás, ami 99 e ft.

gyedem meg kb. 86 e lesz. ezek nettok.

a fizum 2008-ban 250 br. volt.


nézik azt is, hogy az igénylést megelőző évben mennyit voltál gyeden, gyesen. aza a jó, ha gyes a több.

ellátásnak nem lehet ellátás az alapja, ezért a régi fizut nézik, de van valamilyen max. korlát.

2011. szept. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Kedves Utolsó ! Téged a munkahelyed akkor állományba vett?Gondolom,h csak így lehet táppénzre menni?És jól értem,az a jó ha több a gyes???miért?
2011. szept. 23. 16:12
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
jaj, nem bocs, persze, az a jó, ha a gyed a több.
2011. szept. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
pontosan nem tudom mi történt, írtam a főnökömnek egy mailt, és mondta ok.
2011. szept. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én azt tudom hogy ha 2.életév előtt születik a baba, akkor ugyanaz az ellátás jár mint az elsőnél.

Ha később születik, valami átlagot számolnak, x hónap GYEd és X hónap GYES.

Olyat is hallottam, hogy amikor kiderült hogy jön a 2.baba, az anyuka hivatalosan lemondott a GYES-ről, visszament 1 napot dolgozni, majd másnaptól kiíratta magát táppénzre. Így otthon volt végig és többet kapott a táppénz miatt mintha GYES alatt született volna a 2.baba.

2011. szept. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a lényeg, hogy az igénylést megelőző évben a gyes ne legyen több mint 6 hónap. Tehát ha csak 1 nappal is de több a Tgyás vagy gyed vagy táppénz vagy szabi mint a gyes az évben, akkor már azt az ellátást kapod amit az első gyereknél.

A munkáltatóddal meg kell beszélned, hogy jön a 2.baba, lemondanád a gyest és elmennél táppénzre (én még előtte kivettem a szabijaimat is mert jól jött az a pénz most nekünk). Különben én 5 hónapot voltam ebben az évben gyesen mert nem tudtam, hogy ez a felállás, húzni akartam a szabit meg a táppénzt de szerencse, hogy így jött ki mert még ha várok még egy hónapot nagyon rosszuk járok! Ezt én is csak utána tudtam meg, hogy így van.

2011. szept. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tájékoztatást,a válaszaitokat!

Utolsó válaszoló:és az 5hónap gyessel hogy jártál?azóta kapod a tgyást?

Nekem jövő júliusban lesz 2éves a fiam,ha most nem sikerül a bébi,akkor csak 2éves kora után születne meg.Ezért akarom körbejárni a témát,hogy milyen pénzekre számíthatok,ha folytatjuk a probálkozást és csak 3-4-5hó múlva sikerül.Sajna idén február óta nem jön a baba,pedig az első a 2.hónapban sikerült.

2011. szept. 26. 08:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!