Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Elszoktátok kapni...

Anyukák! Elszoktátok kapni babátoktól/gyermeketektől a betegségeket? Vagyis betegesebbek vagytok, amióta anyukák lettetek?

Figyelt kérdés
Én 1 hónappal ezelőtt adtam át a gyermekeimnek egy jó kis vírust, életükben először voltak betegek. Most az egyikük úgy néz ki, vmit bekaphatott, hasmenés,kis láz, bár semi komoly, de azon gondolkodtam, vajon mindig átadjuk majd egymásnak a betegségeket?
2012. ápr. 12. 11:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Mielőtt megszületett a nagyobbik fiam,gyakran voltam beteg,20 évesen vetettem ki a garatmandulámat,utána ez a szám csökkent.Megszületett a fiam,utána nem is voltam beteg,addig amíg meg nem született a kicsi,és el nem kezdett bölcsibe járni.

Azóta 2 havonta megyek az orvoshoz,mert olyan magas lázam van a torokgyulladásoktól,hogy nem bírok felkelni,egész nap szédelgek.

Hozzáteszem sajnos ők is havonta betegek,örökölték a gyenge immunrendszeremet:(!

Nálunk csak az segít,ha egyszerre van itthon az iskolás és a bölcsis fiam,akkor egyszerre meggyógyulnak,és egy ideig megint nem kapnak el semmit.

2012. ápr. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom már 2,5 éves, bölcsis. Gyakran hazahord bacikat, főleg orrfolyás, és piros torok a jellemző. Én mindig másnapra elkapom tőle, és egy hétig olyan beteg vagyok, mint a kutya. A lányom pedig max 2-3 nap után már jól van. Mostanában már apa is folyton átveszi az orrfolyást. Nem tudom mi ennek az oka, hogy átvesszük a gyerektől a betegséget, de amikor a lányom tüsszent vagy köhög egyet, nekem már nyílik a szemem, hogy na vajon mi lesz ebből.
2012. ápr. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Régen sokat voltam beteg, de terhességem óta soha. 13 hós a gyermek ő sem volt még beteg. Férjem munkahelyén mindig elkap valami nyavaját, de mi megúsztuk eddig, de majd az ovira leszek kíváncsi.
2012. ápr. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hát igen...az 1 hónappal ezelötti betegségből is ők hamarabb kilábaltak, én meg mivel ugye a gyerekek mellett nincs szabad nap, ezért a sztem amúgy 3-4 napos megfázásból nekem 3-4 napos láz, orrfolyás és 2 hétig! tartó hőemelkedés és köhögés lett...

Most is sokszor érzem a torkom, de szerencsére semmi nem tört ki rajtam, remélem most edzettebb vagyok és a mostani hasmenéses vmit nem kapom el:)

A bölcsire-ovira pláne kíváncsi leszek, bár még ne tartunk ott, 14 hónaposak a fiúk.

2012. ápr. 12. 11:54
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen,elkapom mindig :( Bár csak 22 hónapos /nem bölcsis/, általában felsőlégúti-gyulladást, torokfájást, köhögést rendszeresen átadja nekem. Ha már nyűgös/és alig eszik/ tudom hogy valami baj lesz, és ez pár nap múlva nálam is kijön. :(

27 hetes km

2012. ápr. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
3,5 éves lesz, Bölcsis, velünk alszik, eddig semmit nem kaptunk el tőle, ő is csak 1x kapta el páromtól a lázas köhögös nyavaját, de azt én is.
2012. ápr. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem engedhetem meg magamnak, hogy beteg legyek, nem is vagyok az soha.


15 hónaposak az ikerfiaim, segítségem nincs. Ha én lerobbannék, ki lenne velük? Apa késő estig dolgozik, csak alva látja őket.


Szóval nálam ez pszichés szerintem, hogy soha semmit nem kapok el, pedig hányszor húzom az utcán a pulcsit, kabátot, a gyümölcsöt mind a gyerekeknek adom, és ha a fejem fáj, azt sem veszem észre.

2012. ápr. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyik gyerekem ovis, másik még pici. Egyértelmű, hogy az ovis hordja haza a kórságokat. Én nem szoktam elkapni, a pici mindig a finomított verziót (pl 1 nap hőemelkedés, 2 nap takony és slussz), a férjem viszont gyakorlatilag egész télen köhögéssel és torokfájással küzd, ő mindig elkapja az ovistól és nehezen múlik el neki, pedig az ovisom leküzdi 4-5 nap alatt ezeket.

Úgyhogy nálunk a férjem a legszerencsétlenebb ilyen szempontból. Az a baj, hogy nem tudja kifeküdni soha, muszáj dolgozni menni :(

2012. ápr. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Ikres sorstárs:) Látod, nekem is 14 hónaposak az ikrek, de mégis le tudok betegedni...pedig nekem is ez a parám, hogy nincs aki helyt álljon helyettem, gyerekek mellett nincs szabad nap. El is húzódott 2 hétig. A férjem is elkapta persze, de pár nap alatt kint volt belőle. persze ő sokkal jobban szenvedett, én meg lázasan is csak tettem a dolgom, mint egy kis katona, nem is szóltam neki, hogy milyen sz.rul vagyok, de megfogadtam, ilyet soha többet, mert aztán amikor késöbb mondtam neki, akkor csak nézett,hogy miért, te lázas voltál??? Tehát ennyire nem figyelt rám és lehet a gyerekek lebetegedését is megúszhattuk volna, ha amikor tudom, átadom neki a munkát (mondjuk hétvégén)

Na, akkor kevesebb betegséget mkinek!

2012. ápr. 12. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!