Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak én gondolom úgy, hogy...

Csak én gondolom úgy, hogy önzőség a nő részéről úgy második, vagy sokadik babát szülni, hogy csak apa a kereső személy?

Figyelt kérdés

Számtalan ilyen példa van előttem:anyuka még az első baba születése előtt se dolgozott, mire a kicsi 3 éves csak jöjjön a tesó, és megint csak a gyest kapja szintén 3 évig. Apuka meg agyonhajtja magát, nincs is a családdal. Én önzőségnek tartom, hogy sok szülő csak a gyes-re válla többedik babát is, még ha meg is értem, hogy kis korkülönbséggel akar kis tesót.

Első példa: fiatalon teherbe eső lány, az érettségi után nem csinált semmit, most 5 éves a nagyobb gyerek, megjött a tesó, és szintén csak gyes-t kap majd, mert nagyon vágyott már a másodikra. Apuka ezalatt a hét minden napján dolgozik, a fáradságtól kétszer karambolozott, mert elaludt a kormány mellett, és anyuka kijelentette szeretne egy harmadikat is hamarosan. Lakáshitelük az egekben, plusz autóhitel is.

Második eset, szintén fiatalabb anyuka, 2 éves a pici, jön a tesó, csak gyes-t kap, most kezd el továbbtanulni is, apuci meg megy külföldre katonáskodni, hogy meg legyen minden a második babának is, itt is nagyon akart tesót már az anyuka. Szintén hitelekkel teli vannak.

ÉS itt jön a kérdésem:oké az első baba becsúszik így, a mai világban nehéz bejelentett munkát találni, de a második és a többedik miért kell csak a gyes-re?miért nem az van a szülők fejébe, hogy legalább egy év munka után jöjjön, hogy több pénzt kapjanak?Tudom nehéz ismételten munkát találni, de nehogy már jobb legyen minimális pénzből felnevelni több gyereket, úgy hogy az apuka soha nincs otthon, hiszen az is nagy törés egy gyereknek, ha "apa nélkül" nő fel, még ha képletesen is értjük.

Én ezt felelőtlenségnek, és kicsit önző dolognak tartom!

Kijelentem, hogy a fent említett hasonló esetek bosszantanak, ahol TERVEZVE van a második vagy többedik baba!


2012. aug. 11. 12:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
67%
Egy gyerek jó esetben nem csak az anya, hanem az apa döntése is. Főleg, ha TERVEZETT. Ha apuka belemegy téged miért zavar? Az ő családi életük, úgy alakítják ahogy akarják.
2012. aug. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Azért zavar, amit leírtam:kicsit önző dolognak érzem...Abban

persze igazat adok, hogy apa is akarja a tervezett babát, kicsit félreérhetően sikeredett ilyen téren a fenti rész, de ha magamból indulok ki, én nagyon rosszul érezném magam, ha csak a férjem dolgozna, mert bennem felébred a vágy egy tesó iránt...

2012. aug. 11. 12:54
 3/23 anonim ***** válasza:
38%
igaza van a kérdezőnek
2012. aug. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
54%

Engem nem izgatnak ezek a dolgok egészen addig, amíg nem siránkozik nekem bárki is a havi bevétele miatt!


Körülöttem is sok anyuka van, aki csak GYES-t + CSP-t kap, apuka pedig dolgozik és esetek 90%-ban agyonhajszolja magát. Nincs pénzük épphogy semmire, talán még meghalni sem.

Számtalan olyan helyzettel találkoztam nap, mint nap és jelenleg is (GYED-en vagyok), hogy felakar 1-2 szülő zárkózni a többi szülő mellé. Csak ezekben az esetekben azt felejtik el, hogy ők nem tehetik meg azt, hogy 60-100 ezer forintos babakocsit vegyenek vagy esetleg autót.

Jelenleg is van egy olyan anyuka ismerősöm, akik "vettek" 3 ajtós autót 350.ezerért, mert az kell és nagyon fontos (5 perc gyalog a férfi munkahelye!), de közben az albérletet nem tudják kifizetni, napról napra élnek! Emellett az autó sincs kifizetve még, csak használják, mert a főnöke régi autója, ami nem mellesleg már most rossz, mert mindent ki kell rajta szinte cserélni.


Szépen és szerényen is lehet élni, normális kereteken belül is.

Az pedig más kérdés, hogy vannak emberek, akik nem szeretnek dolgozni. Ebbe pedig a férfiak is beletartoznak.

Nem csak a nők ülnek otthon a seggükön.



Szóval, ha valaki úgy gondolja, hogy neki a gyerekvállaláshoz elég a GYES+CSP, akkor hajrá .. csak ne siránkozzon nekem, mert:


1) Nincs közöm hozzá.

2) Nem én kértem, hogy szüljön.

2012. aug. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem ő dolguk.


Te biztos azért érzed önzésnek, mert olyan a férjed, hogy érezteti, hogy te csak otthon gyerekezel, nem keresel.


Ő férjük meg szeretne a feleséggel együtt több gyereket, és ezért bevállalja azt is, hogy többet kell dolgoznia.


Nekem ők szimpatikusabbak, mint aki leönzőzi őket... Biztos nagyon szeretik egymást és a gyerekeiket :)

2012. aug. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Mint mondtam, én érezném önzőségnek nem a férjem, és képzeld el nekem olyan férjem van, aki hiányzik mikor sokat dolgozik nekem is, és a lányomnak is...Valóban nagyon klassz lehet apukánk hogy mindenből kimarad, mert túlórát vagy plusz munkát vállal, és alig ismeri a gyerekét...A szeretet meg nem vontam kétségbe, egyértelműen azért is akarnak az emberek gyereket... De elfogadom a véleményed...:)
2012. aug. 11. 13:09
 7/23 anonim ***** válasza:
29%
Teljesen egyetértek a kérdezővel.
2012. aug. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
82%

Igen, apuka sok mindenből kimarad. Ez minden dolgozó emberre igaz. Akkor anyuka is maradjon ki mindenből, mert menjen pénzt keresni és adja bölcsibe? Az miért jobb a gyereknek?


Én nem nagyon szoktam más anyagi helyzetével foglalkozni. Biztos azért, mert nekünk nincs gondunk, vagy nem tudom. Az se zavar, ha valaki panaszkodik, megértem, hogy nehéz kevés pénzből megélni. Valahogy nem gondolom, hogy aki ilyen helyzetben többedik babát vállal, az jobban járna, ha visszament volna dolgozni. Nehéz munkát találni, valószínű, hogy minimálbéreset találna csak. Az után meg a gyed jó, ha 20 ezer forinttal több, mint a gyes... Nem érné meg szerintem. Akkor éri meg visszamenni, ha az embernek van jól kereső munkája. Nekem mondjuk van, de így se mentem még vissza, de majd várnak, ha úgy gondolom. Apjuk sokat dolgozik, de egyébként is sokat dolgozna, és hétvégeken itthon van. Nem érzem magam önzőnek, hogy a gyereknek élek most és nem a munkámnak. Így is terveztük.

És még az is eszembe jutott, hogy sok bölcsi már fizetős. Nem biztos, hogy jobban járnának anyagilag, ha bölcsit is kéne fizetni egy alacsony fizetésből. Szerintem :)

2012. aug. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
62%
Nem értem a problémádat, miért zavar hogy mások mit csinálnak? Te fizeted a hitelüket? Neked okoz álmatlan éjszakákat mások gyereke? Te csak unatkozol
2012. aug. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Igen a bölcsi fizetős, de oviba így is úgy is menne a gyerek. ÉS valószínűleg minimálbérre tényleg nem sok a gyed, de akkor is egy évig dolgozott, és az is hozzájárulás a kasszához szerintem:)
2012. aug. 11. 13:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!