Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vannak olyan ételek amiket...

Vannak olyan ételek amiket terhesség alatt kifejezetten tilos enni vagy mértékkel mindent szabad?

Figyelt kérdés
2012. nov. 13. 12:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Nyers hússal való találkozás tilos! (tehát enni pl: tatárbifsztek)


Nyers tojásos ételek.

2012. nov. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyes penészes sajtok és a nem megbízható helyről való méz sem ajánlott.
2012. nov. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Savanyúságok pl?
2012. nov. 13. 13:01
 4/8 anonim ***** válasza:

Minden ami nyers álalti eredetü az tilos,

nyers hús, tojás, tej (ami nincs felforralva).

itt figyelni kell, hogy pl egyes sajtokat is pasztörözetlen tejböl készítik.


aztán a nyers zöldségeket, gyümölcsöket nagyon jól meg kell mosni, tilos az epret leszedni és befalni, mindenképpen jól megmosni.


ami még mindenképpen fontos hogy mindent mértékkel. nem tesz jót ha elnyomsz napi szinen 1-2 tábla csokit, benyomsz 2-3 zacskó csipszet.

minden amit megeszel a baba kis kapja. ha túl sok cukrosat eszel a baba is túl sok cukrosat kap. a cukor átmegy a palcentán de a te inzulinod nem. vagy is a babának már ekkor saját maga kell megtermelnie az inzulint arra amit te megeszel cukros ételt.

2012. nov. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az első kettő leírta a legfontosabbakat. Én ölni tudtam volna egy kis tiramisuért terhesen, de nem mertem enni.
2012. nov. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2012. nov. 13. 13:20
 7/8 anonim válasza:
Légyszi írjátok le azt is, hogy miért fontos hogy a gyümölcsöt, zöldséget jól megmossuk? Illetve mi a gond a tiramisuval? A nyers húst, sushit, halakat azt értem. Tejből akkor milyet lehet inni? Köszi.
2012. nov. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A tiramisuban nyers tojás van felverve.
2012. nov. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!