Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi jár nekem és milyen jogaim...

Mi jár nekem és milyen jogaim vannak? A munkáltatóm nem vesz vissza!

Figyelt kérdés

2005 szeptemberétől 2009 szeptemberéig (akkor mentem el táppénzre veszélyeztetett terhesként) dolgoztam az adott cégnél 6 órás munkaviszonyban bejelentve.

Március végén jár le a gyes-em, és ma közölte a munkáltatóm, hogy nem kíván tovább foglalkoztatni.

Jár e nekem esetleg valami pénzbeli juttatás a szabadságaim, vagy bármi után?

Borzasztóan nem értek ehhez, úgyhogy aki egy picit okosabb nálam legyen kedves segíteni.

Köszönöm


2013. jan. 14. 21:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Megteheti.

Neked jár a felhalmozott szabadságod, a végkielégítés, 30 nap felmondási idő, aminek a felében fel kell mentsen a munkavégzés alól.

2013. jan. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Először is a legfontosabb, hogy ne írj alá közös megegyezést. Ha el akar küldeni, megteheti. Viszont, ha visszajelentkezel munkába, de ő nem kíván alkalmazni, akkor ki kell fizetnie a felgyűlt szabadságaidat, és 8 év után a végkielégítést, ami a te esetedben 3 havi fizud. Tehát jó kis pénz jár neked, de csak akkor ha határozatlan idejű a szerződésed, és nem írsz alá közös megegyezést. Akármit is mond, ne írd alá, mert akkor semmit nem kapsz a szabadságaidon kívül, elesel a végkielégítéstől.
2013. jan. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Nem is a döntés miatt hőbörgök. Kicsit rosszul fogalmaztam. Sokat segítettek nekem az ottlétem alatt, és nyilván nem is szállnék szembe a vezetői döntéssel.

Icipici családi cégről beszélünk, helyettem nem is lett új alkalmazott, a válság miatt haldoklik a cég. Nem személyes okokból nem vesznek vissza, pusztán csak nincs mit csinálnom.

Csak gondoltam megkérdem, hogy valami kis pénzre számíthatok e tőlük, vagy nem.

2013. jan. 14. 21:59
 4/9 A kérdező kommentje:
Kedves 2. válaszoló, neked is köszönöm. No de nekem nincs meg a 8 évem..........hááááááát sajna ebből sem fogok meggazdagodni :) :)
2013. jan. 14. 22:02
 5/9 anonim ***** válasza:
45%

"No de nekem nincs meg a 8 évem"


Lehet fáradt vagyok de 2013-2005 az 8.

2013. jan. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
öööööööööööö :) sosem volt a számolás az erősségem de ugye 2005 szeptember elején indult ott a pályafutásom, tehát az én olvasatomban 2013 szeptembere után lenne meg a 8 évem :) Vagy nem? Rosszul gondolom? :)
2013. jan. 14. 22:18
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor majdnem 8 év....
2013. jan. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Golan Trevize ***** válasza:
52%

Közös megegyezést ne írj alá, semmilyen körülmények között.

Jelezd írásban, hogy mikortól szeretnél visszamenni dolgozni.

Ha nem vesz vissza: munkaügyi bíróság.

Ha visszavesz, de rögtön felmond, és nem értesz egyet az indoklással: munkaügyi bíróság.


Vannak ingyenes jogsegély szolgálatok, esetleg érdemes segítséget kérni tőlük.

2013. jan. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az utolsó jól írta!

Igen, írtad, hogy kicsi cég, meg haldoklik, meg miegyéb, dehát sajnos az ember pénzből él... úgyhogy ami törvényileg jár, az jár. Nálad, mivel 6 órában dolgoztál, és majdnem 8 év a munkaviszonyod, akkor kb 3 havi bér+szabadságmegváltás+felmondási idő fog járni, amit ha ő mond fel, ki kell fizetnie. Innentől ha jó fej vagy, nem mész munkaügyi bíróságra, hanem megelégszel az általa kifizetett összeggel.

2013. jan. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!