Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az, hogy csinálja, akinél...

Az, hogy csinálja, akinél mindig tip-top rend van és ő is mindig tökéletes néz ki, kaja is van úgy, hogy kisbaba/gyerek van otthon?

Figyelt kérdés
Komolyan érdekelne, hogy hogy csináljátok!

2013. jan. 25. 08:08
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
Tip-top rend szerintem sincs mindenhol, még ha bejárónő is van! Amúgy én próbálok mindig rendet tartani, de ha valamit befejezek kezdhetem előröl, mégha be is osztom, hogy egyik nap a fürdőt takarítom, másik nap porszívózás, de úgy elmegy egy hét, hogy ihaj! De még könnyebb dolgom van, mert itthon vagyok, de hamarosan visszamegyek dolgozni, és akkor már nem igazán lesz időm semmire sem, csak hétvégén!
2013. jan. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Sejtettem én, hogy sehol nincs ilyen, de más hasonló kérdéseknél voltak olyan válaszolók, akik azt állították, hogy lehetséges. Ezért kérdeztem.

Az én fiam sincs nyugton egy percig sem, van járókánk, de abban nem nagyon van el, pedig pici korától hozzá van szoktatva, de mióta mászik, bútorok mellett lépeget azóta, neki az a játék, hogy megy és felfedez, ezt ugye a járókában nem tudja megtenni. Próbáltuk bababiztosra megcsinálni a házat, de akkor is folyton figyelni kell rá.

Főzni én is főzök majdnem minden nap, nem is hanyagolom el magam, tisztaság az fontos, főleg most a baba miatt, hát a rend az ami már néha nem fér bele a dologba.

Azt hiszem nekem azt kell megtanulnom, hogy ne várjam azt, hogy ha az egyik nap rendet teszek és kitakarítok az másnap is úgy lesz (nem a gyerekjátékokra gondolok, az nem zavar). Ezt folyamatosan csinálni kell. Megnyugodtam, hogy ez máshol is így van:)

2013. jan. 25. 11:32
 23/34 A kérdező kommentje:
Néha már ő is segit, pl teregetni :)
2013. jan. 25. 11:33
 24/34 anonim ***** válasza:
Én csak olvasom ezeket a válaszokat és őszintén kicsit le vagyok döbbenve. Senkinek nem segít semmit a férje? Az enyém keményen dolgozik, de itthon abban segít, amiben csak tud. Ez mindig is így volt, és a baba születése után is így maradt. Egyre inkább döbbenek rá,milyen szerencsés vagyok :).
2013. jan. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém segítene, de nem engedem. Ha mos, akkor rózsaszín lesz minden. Ha takarít, kidobja azt is amit nem kéne, felporszívózza még a dísztárgyakat is. Ha főz, minden létező edényt felhasznál hozzá, olyanokat is amikről azt sem tudtam, hogy van nekünk. Ha mosogat zsíros és kajás marad minden. Játsszon csak a gyerekkel, én inkább megcsinálom. :D
2013. jan. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%
Ja, ha tereget, olyan gyűröttek lesznek a ruhák, hogy ki sem lehet vasalni. Férfiak...
2013. jan. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%
Talán, mert nem az volt a kérdés, hogy kinek mennyit segít otthon a férje. :) Az enyém reggel 6-kor elmegy, este 6-kor hazajön, egész nap nehéz fizikai munkát végez, nem gondolom, hogy ezek után este még a házimunkába kéne bevonnom. Játszik egy kicsit a gyerekekkel, megbeszélik, mi volt a suliban, oviban, mi is megbeszéljük, kivel mi volt egész nap, aztán pedig pihen. Hétvégén segít, de jobb szeretem, ha ilyenkor csak a gyerekekkel foglalkozik, hét közben elég kevés idejük jut egymásra. (ja, minden reggel, mikor elindul dolgozni, kiviszi a szemetet, este pedig az utolsó adag tüzifát ő hozza be - nekem ez is már több, mint elég :D)
2013. jan. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

Nálunk nincs mindig rend, de reggel kellek. Össze rakom úgy ahogy a szobát aztán pelenka csere és etetés, Evett büfögünk megy a kis birodalmában ahol elvan játszik. Addig rendbe teszem magam ( Hajvasalás, Kicsi smink, felöltözöm )

Ha ez megvan még igényli az alvást utána akkor vissza altatom össze takarítok fel rakom a kicsi ebédjét. A "nagyok" ebédjét pedig nem én főzőm úgy hogy ez egy kőnyítés.

2013. jan. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
Nálunk (első vagyok 3 kicsi) is a férjem rengeteget dolgozik 1 hónapból 1 hétvége van amit itthon van, az összes többin melózik. Hétköznap este 6ra ér haza a gyerekekkel játszik illetve fürdeti őket öltözteti mesél stb. én ezt sokkal fontosabbnak tartom minthogy felmosson vagy kivigye a szemetet vagy bármi ilyen háztartási melót megosszunk. A gyerekeinknek sokkal fontosabb hogy apával beszélgessenek amikor csak alkalom nyílik rá mint hogy nagy emancipáltan felesbe nyomjuk a háztartást (is).
2013. jan. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

Még nem tudtam végigolvasni, ki hogyan csinálja.

Nekem nincs segítségem, talán annyi, hogy a nagy 5 lesz idén, a kicsi 1.

Amíg a nagy oviban, szinte mindent meg tudok csinálni.

Este, ha lefektetem őket, marad egy kis idő magamra. Hajmosás, a körmeimet nem szoktam festeni. Gyantáztatni járok 6 hetente.

Míg a kicsi 3 óránként kelt, kivoltam nappal. Most 1-2szer kel, semmi probléma, estig pörgök.

Beleértem ide, hogy én vágom a fát magunknak és én vágom a csirkéket.

2013. jan. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!