Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti ezt engednétek a férjeteknek?

Ti ezt engednétek a férjeteknek?

Figyelt kérdés
Sajnos mi nem engedhetjük meg magunknak, hogy gyümölcsöt együnk. Viszont az oviba heti 1x van gyümölcsnap. A férjem ragaszkodik hozzá, hogy vigyünk minden egyes héten, merthogy szerinte ciki ha nem viszünk. De mondjuk az a pár darab gyümi jó lenne itthonra is. Én engedek neki, hogy vegyen, de ez a mi kajánk pénzéből vesz el. Sajnos egyáltalán nem tudunk gyümölcsöt enni.
2013. máj. 7. 18:28
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk minden napra be van osztva egy gyerek, és neki kell aznap az egész csoport számára vinni kell gyümölcsöt/zöldséget. Kb. másfél kilónyit. Nálatok elvileg amit visz, azt meg is eszi, nem? Mivel minden gyerek bevisz egy narancsot meg egy almát, tulajdon képpen mindegyik a sajátját eszi. Nem is jutna ennyiből másnak. Megértem, hogy rosszul éltek, de a gyereknek heti 1x azért jussom már egy alma.

Nálunk ráadásul csak boltit lehet vinni számlával, szóval az ilyen 'mama kertjéből valót' nem is veszik át.

Igaza van a férjednek, bár jobb lenne, ha nem amiatt tenné, hogy ne szóljanak meg, hanem, hogy a gyereknek jusson gyümölcs.

2013. máj. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
95%
Csak egy tippet szeretnék adni neked: otthonra akár kompótnak is, lehet venni piacon, zöldségesnél már leárazott hibás gyümölcsöket pár forintért, igaz válogatni kell őket de nem szégyen, mi is ezt vesszük.
2013. máj. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet:) Itt velünk szembe coop van, irr nincsenek kirakva hibásak, a piac elég messze van, de majd körülnézek.
2013. máj. 7. 19:31
 14/24 anonim ***** válasza:
97%
Lehet, hogy ciki lesz a kérdés, de az érdekelne, hogy havi hány ezer Ft-ból éltek? Nem muszáj válaszolni, de én inkább gyümit vennék a gyerekemnek, mint hogy internetre fizetek elő... Bocsi, ez az én véleményem és nem bántásnak szántam.
2013. máj. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Gondoltam, hogy valaki felhozza ezt:) Albérletbe vagyunk és ingyen van a net.

Hát kb. 30 ezer marad tisztálkodásra, kajára. 3 gyerek van.

2013. máj. 7. 19:41
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
húú, hát ha coopban veszel gyümölcsöt, nem csodálkozok, marha drága. Keress egy jó kis gyümölcsöst. :)
2013. máj. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Különben a Tescoban is van leárazva zöldség,gyümölcs...én elhiszem,hogy nagyon be kel osztani,de van zacskós alma,ami hibátlan,szép,a 2 kiló kb. 3-400 ft.A Lidl-ben is szokott akció lenni,egy vödörnyi nagrancsot(kb 5-6 kg)999 ft-ét adják.Persze nem vájkálok az életetekben-se jogom,se közöm-de azét 3 gyerkőc igen nagy felelősség pláne ha albérletben laktok.Gondolom soha nem "dúskáltatok" az anyagiakban.Oké,hogy a hús extra,de azért gyümölcsökre,zöldségekre(répa,alma,narancs)szüksége lenne a gyerekeknek.(szintén)3 gyerekes anyuka
2013. máj. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
3 gyerek van, és nem esztek gyümölcsöt? Mennyiből éltek havonta? Mekkorák a gyerekek?
2013. máj. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
74%

Az ilyet mi úgy oldottuk meg,hogy a kajapénzből nem futja,de pl azt akarod,hogy menjenek az oviban kirándulni? Rendben,old meg valahogy!!! Nálunk ez megy már jó ideje. Így a gyerekek nem maradnak ki semmiből,apuka pedig elégedett,hogy Ő mindent megtett hogy a gyerekei ne maradjanak ki :-) Persze nem könnyű ezt egy apukának,én aztán tudom!!!

Hát nálunk a gyümölcsnap úgy szokott lenni,hogy szeptember végétől kell vinni,és hetente más,de az egész csoportnak.Így egy évre le van tudva gyerekenként 1500-2000 ft-ból. Persze előfordul,hogy valaki nem visz,de senki nem hánytorgatja fel Nekik.


Megkérdezhetem,hogy hogy éltek-mennyi marad a csekkek kifizetése után? van e kert,vagy szülői/egyéb segítség??Hátha tanulok valamit (10 ezret kell beosztanom a csekkek kifizetése után egy egész hónapra,amibe beleesik az is,ha betegek lesznek a gyerekek és gyógyszert kell venni,a fagyó,kamra üres,sem veteményes,sem haszonállat)

2013. máj. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
9%
Bocs,csak most olvastam,hogy már kérdezték,hogy mennyi marad ... Hát,mi 30 ezerből simán megoldottunk mindent,még a pelenkát is a gyerekre,pedig akkor nem volt még itt Penny,csak Coop,és Reál,meg egy pár maszek.... Most a 10-re vagyunk 4 gyerekkel.
2013. máj. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!