Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisbabánk lesz! Gratulálok....

Kisbabánk lesz! Gratulálok. És, terveztétek? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Engem nagyon zavar ez a kérdés.

Én próbálom amúgy elviccelni, meg jelezni, hogy érezzék, nem akarok erről részleteiben beszélni, máskor meg persze rávágom, hogy igen (hiszen igen!), de akkor meg jön az ilyen fiatalon? Meg a hűű, nem semmi?

Hozzáteszem most leszek 24 éves...


Veletek voltak ilyenek? Mi a véleményetek erről a kérdésről? Tőletek kérdezték?


2013. jún. 12. 17:42
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
77%

Tőlem most a másodiknál kérdezték többen is, hogy terveztük-e, és furcsán néznek rám, hogy "Tényleg?", mert hogy "csak" 1 év 9 hónap lesz köztük.

Ráadásul az első, aki kérdezte, az az unokahugom volt, akinek "becsúszott" a kisfia....

2013. jún. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem általában mindenkitől megkérdezik. Azt mondom mindig, hogy igen, és ez így is van. A hűűű, meg hasonlók megvoltak nálam 26 évesen, és megvoltak 36 évesen is, amikor terhes voltam ("hűűű, nem félsz?", "mit szól a kicsi?"). Akinek becsúszik annak meg arra csodálkoznak rá, csak hogy mondjanak valamit. Nincs ennek semmi jelentősége, és engem nem is izgat mások véleménye. Válaszolok és ennyi.
2013. jún. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

És ha majd megszületik, eltelik néhány hónap, akkor majd jönnek azok a kérdések, hogy:

És mikor lesz kis tesó?

Nem tervezünk.

Nem? Miért nem, egy gyerek nem gyerek.

Vagy mikor mondod, hogy lesz kis tesó, tervezitek, akkor meg:

A mai világban még egy gyereket szülni?


Én már hozzászoktam az ilyen kérdésekhez, de egyik fülemen be, másikon ki.

Engem nem igazán érdekel, hogy mások mit mondanak vagy gondolnak.

2013. jún. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
77%

Ó, tőlem is megkérdezték, majd fognak még kacifántosabbat is! Azt bírom, amikor az a kolleginám kérdezi, aki már lassan 30-on túl van, semmi eljegyzés, semmi esküvő, és látom rajta, hogy szabáloysan féltékeny, és így gonoszkodik.


Nem kell velük foglalkozni, sajnos vannak tuskó emberek.


Ja, és én 26 vagyok, de tőlem is szabáloysan úgy kérdezik, hogy "wow, 26 évesen gyerek?" Pedig már évek óta férjnél vagyok..

2013. jún. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom, hogy pár év múlva, mikor már az ezredik anyukát hallod hasonlóan piti dolog miatt kiakadni, már nevetségesnek fogod tartani. Fogsz te még rosszabb kérdéseket is kapni. Nem kell itt egyből visszavágni, meg frappánskodni. Nem szemétkedésből kérdeznek a népek 'hülyeséget', hanem mert arra, hogy 'terhes vagyok' valamit mégis mondani kell. Szerinted mit kéne azon felül, hogy gratulálok? Ha nem szólna semmit az lenne a baj. Mondhatni sokan muszájból tesznek fel valami sablon kérdést udvariasságból, pedig tuti, hogy a többséget pont nem érdekli, de a kedvedért úgy tesznek, mintha... Ilyenkor kérdezik meg a nyilvánvalót, mint pl, hogy a talpig rózsaszínbe öltöztetett baba lány e.
2013. jún. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

Én is így voltam, 25 évesen lettem terhes. Mondjuk tőlem inkább azért kérdezték (kérdezhették), mert nem voltunk házasok.


Én meg szoktam mondani, hogy igen, terveztük. Ha meg hozzáfűztek valamit, próbáltak poénnal elütni.

2013. jún. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Tény, hogy az emberek tesznek fel fura kérdéseket, de nyilván csak csevegni akarnak, nem kéne ezeken fennakadni. Egyszerűen rövidre zárod, aztán gondol amit gondol.

Pont tegnap olvastam egy cikket, vmi 10 dolog, amit ne kérdezz meg újdonsült anyukáktól. Hát azon teljesen kiakadtam, mert kiderült, hogy egy csomó anyukát gyakorlatilag minden idegesít, semmit nem lehet kérdezni...

Ez a kérdés is kb. ilyen... Kicsit lazítsatok, mert ha ilyen szinten zavarnak meg idegesítenek mások már most, akkor mi lesz veletek később?? :)

2013. jún. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Szerintem is durva kérdés, de én mimóza lelkű lettem a terhesség alatt. Tőlem is kérdezgették, pedig sem extrém fiatal nem vagyok + elég régóta házasok is vagyunk, és mégis...Szerintem nem jut eszükbe jobb, és valamit mondani akarnak. Nem tudom mennyi idős terhes vagy, de amit én még szeretek, az itt a célegyenesben az "egyben vagy még?" hát ezen meg mindig röhögnöm kell. Elég feltűnő hasam van, mert alacsony is, vékony is vagyok, egyértelmű hogy hát ja, egyben. Nem jut eszükbe jobb, ennyi. Mosolyogj mindenen!
2013. jún. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 Lues ***** válasza:
Én 26 éves vagyok és első babánkat várjuk. Tőlünk is mindenki megkérdezte, hogy terveztük-e. Az utolsó alkalommal párom már annyira nem tudta tolerálni ezt a buta kérdést, hogy csak annyit mondott, hogy: "Igen, de ha nem terveztük volna is azt mondanánk, hogy tervezett baba!" Az illető köpni-nyelni nem tudott. :) Másik kedvencem az volt, mikor nálam idősebb csajszi megkérdezte, hogy honnan vettem észre, hogy terhes vagyok? Ez egy tényleg komoly és felvilágosult illetőre utal... De a pálmát az vitte mikor azt kérdezték meg, hogy kivizsgáltattuk e magunkat abból a szempontból, hogy hány százalék az esély arra, hogy esetleg valamilyen betegséggel szülessen a babánk ha megfogan. Ez volt aztán a biztosítékot kicsapó kérdés. Ilyenre szerintem nem is gondol senki,akinek nincsenek problémás, beteg rokonai. Szerintem. :)
2013. jún. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Nálunk becsúszott. De abszolút nem titok. Mindig mindenkinek meg is mondtuk, ha kérdezték, hogy igen, nem terveztük, de nagyon örülünk.

Nekem is van néha olyan késztetésem, hogy megkérdezzem valakitől, hogy tervezték-e a babát, de az általában azért van, mert róla valahogy addig nem tudtam elképzelni, hogy babát akarjon vállalni. Én is ilyen típus voltam, nem nézte ki belőlem senki, hogy én majd egyszer babázni fogok.

Nem kell ezen megsértődni. Sokszor annyira meglepődnek a kérdezők az állapoton, hogy csak ilyen bugyuta kérdések jutnak eszükbe :)

Az ilyen fiatalon-hoz pedig annyit, hogy manapság divat előbb egzisztenciát teremteni, élni, utazni, mindenegyéb, és csak utolsósorban gyereket vállalni. Ez a megszokott. Ha ettől eltér valaki, az meglepő. Amikor afrikába megy egy fehér ember, akkor ott őt nézik meg. Ha ide jön egy fekete, akkor ő az érdekesség. Ilyenek vagyunk.

2013. jún. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!