Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisbabánk lesz! Gratulálok....

Kisbabánk lesz! Gratulálok. És, terveztétek? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Engem nagyon zavar ez a kérdés.

Én próbálom amúgy elviccelni, meg jelezni, hogy érezzék, nem akarok erről részleteiben beszélni, máskor meg persze rávágom, hogy igen (hiszen igen!), de akkor meg jön az ilyen fiatalon? Meg a hűű, nem semmi?

Hozzáteszem most leszek 24 éves...


Veletek voltak ilyenek? Mi a véleményetek erről a kérdésről? Tőletek kérdezték?


2013. jún. 12. 17:42
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Oh, ugyanabban a cipőben járunk. Szintén 24 leszek, és nálunk is gyakori jelenség, hogy rákérdeznek, hogy terveztük-e. (Ha mondjuk, hogy igen, jön a kérdés, hogy és hanyadik hónapban jött össze?) Mintha eleve nem elég indiszkrét a kérdés.

Ez szerintem, az a kérdés, amire nincs jó válasz.

1. Ha azt mondod nem, akkor biztos jön a sajnálkozás. (Meg mi terveztük, hazudozni meg nem akarok.)

2. Ha azt mondod igen, akkor nálunk kérdezik, hogy hanyadik hónap volt sikeres, de mi is belefutottunk már az "Ilyen fiatalon?" kérdésbe.


Bevallom, nem tudom, mi a jó megoldás erre. Nyilván meg se kérdezni, de én már próbálkoztam, hogy közöltem a kérdezővel, hogy "Elnézést, de ez túl indiszkrét. Magánügy." Elvégre csak nem fogom idegenekkel megvitatni a nemi életünket! Ez egyébként szerintem, tényleg illetlen kérdés, hiszen akivel akarod, azzal megosztod a dolgot, de ott meg úgysem kell kérdezni. Nyilván, aki olyan barát/rokon, az egyébként is tudja, hogy tervben volt-e a baba, vagy sem. Én sosem kérdeztem meg senkitől, mert úgy érzem, semmi közöm mások intim életének részleteihez, hogy mikor és hogyan védekeztek. Nekem egyébként néha számon volt, hogy visszakérdezzek, "az nem érdekelne, milyen pózban fogant?". De ez megint az, hogy az embert neveletlen bunkónak nézik, és tényleg nem túl kedves gesztus egy ilyen visszaszólás.

Egyébként nekem már javasolták azt, hogyha valaki rákérdez ilyesmikre ilyen apró szösszenetekkel leszerelhető:

- Becsúszott a baba?

- Nem, a férjem csúszott be.


- Terveztétek?

- Persze, mióta ismerjük egymást tudjuk, hogy szeretnénk gyereket.


- És direkt jött?

- Gondolom, nem GPS-szel.


- Terhes vagy? Huh, akkor baba lesz!

- Igen, bár amilyen buli volt, csoda lesz, hogy nem ugat.


- Terveztétek?

- Konkrétan arra kíváncsi, hogy használtunk-e mondjuk óvszert vagy pesszáriumot?

/Utóbbi elég erős, de garantáltan zavarba lehet hozni vele a kérdezőt./


Üdv:

30 hkm :)

2013. jún. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Engem valahogy ez a kérdés nem zavart, viszont szülés után voltak jobbnál jobb kérdések. Nagyon rossz volt?

Aztán a nagyon biztosítékverős a "jó baba?" (van rossz újszülött is??)

Szoptatsz? Nekem ez nagyon "intim" téma, nem szeretek róla beszélni.

2013. jún. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Nalunk ez maskepp zajlik.

Ket eves a lanyunk es a korulottunk levok (rokonok, baratok, szomszedok, kollegak - foleg az enyemek) tisztaban vannak azzal, hogy a lanyunk s.csaszarral szuletett, mert autobalesetunk volt.

Igazabol csoda, hogy elunk a ferjemmel. Lanyunkrol mar nem is beszelve, aki szerencsere egeszegesen szuletett.

Most ujra terhes vagyok es pont ma kerdeztek a m.helyemen, hogy nem fog-e fajni a tortentek utan a szules, es hogy nem okoz-e majd maradando lelki serulest ujra atelni?!

De a kedvencem par hete az egyik szomszedom volt: ugyan ugy fog szulni kedves, mint az elsot?!

Majd visszakerdeztem, hogy jovobe lat, es megint balesetunk lesz?!

Elszegyelte magat, gondolom "kiment a fejebol".


Szoval nalunk miota kiderult, hog yjon Ketteske mindenki felhozza a balesetet es a szules perceit, amire egyebkent felig nem is emlekszem a nyugtatok es a panik hatasa miatt.

2013. jún. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Utolsó- jaj, sajnálom szegénykék!!

És egyébként hanyadik héten született a lányod a baleset miatt? Nem lett koraszülött?

Nézd a jó oldalát- ahhoz képest, ami veletek történt a legjobban jöttetek ki belőle. Ezt csak azért írom, mert testvéremmel férjével és a fél éves gyerekükkel is nagyon komoly autóbaleset történt- és ahhoz képest, hogy a rendőröktől azt hallottuk, hogy biztos nem lesz élő ember, aki abból az autóból kiszáll.... :'( ahhoz képest mind a hárman életben vannak- és bár van maradandó sérülése tesómnak és férjének is- de ettől függetlenül élnek- tudnak dolgozni... a kicsi rendbe jött.

A sors pedig nem ismételhet meg mégegy ilyen tragédiát... ugyhogy légy nyugodt és kiegyensúlyozott- vigyázz magadra!!


A kérdezőnek pedig!

Nekünk a 3. babánkra még a garatulálok sem jött- csak az, hogy becsúszott???

Engem annyira nem érdekelt- komolyan. Nem foglalkoztam vele. És hidd el, hogy az emberek olyanok ám, mindig minden életkorban lesznek ilyen bónusz kérdések- ha mindet felvenné az ember.... jaj.

2013. jún. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Ismerős,engem is kérdeztek 20 évesen lettem terhes mikor mondtam nem terveztük azt kérdezték miért nem vetetem el....szóval mindig van néhány tapló

23L

2013. jún. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Szerencsére tőlem ezt sosem kérdezték. Bár én a másik oldalon vagyok, az is elég zavaró. Az én férjem mindig húzta a gyerekvállalás dolgot. Bár annyira azért én sem siettettem. 35 évesen mondtam, hogy most már nagyon szeretnék. 11 éve voltunk együtt amikor megszületett az első gyerkőc. Jó páran gratuláltak, hogy de jó, hogy végre összejött. Pedig csak néhány hónap volt, a másodikkal 39 évesen is azonnal összejött. Ja, a nőgyógyászaton viszont tényleg mind a kétszer megkérdezték, hogy megtartom-e. Sőt! Örömkönnyeket is ejtettem mindkettőnél, amikor kiderült, hogy tényleg állapotos vagyok. Ez is fura volt a dokinak!
2013. jún. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Kérdezték tőlem is. Megmondtam az igazat, mégpedig hogy nem terveztük. Nem érdekel a vélemény, hogy nekem mikor és milyen körülmények mellett kellene gyereket vállalnom. Egyszerűen lepereg már az ilyen jószándékúnak tűnő, de valójában kotnyeles megjegyzés...
2013. jún. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

először azt kérdezik, hogy mikor jön már a baba, aztán azt, hogy terveztétek-e, később meg a kistesós kérdés. mi pont ezért nem mondtuk, hogy lesz kistesó, mert már látom az "ilyen hamar" kérdéseket.majd észreveszik.

de a kedvenc kérdésem az volt, hogy természetes úton lett-e. nem tudom, hogy milyen arcot vághattam, de az illető rögtön elkezdett szabadkozni

2013. jún. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!