Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 8 Hós! Mikor számíthatok rá,...

Gottacska kérdése:

8 Hós! Mikor számíthatok rá, hogy elindul? Tényleg ne engedjem ilyen korán?

Figyelt kérdés
Kislányom 4 és fél hónaposan mászott egy hét múlva ült 6 hósan kapaszkodva felállt 6,5 hósan kapaszkodva épegetett és most 8 hós és kapaszkodás nélkül feláll! Azt mondják , hogy ne engedjem mert, nem tesz jót a lábának, ó lábú lesz! Tapasztalatok? Kinek mikor indult el? Ez normális?
2013. júl. 15. 19:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Úgysem tudod megakadályozni, ha el akar indulni. Valóban nagyon korán csinál dolgokat, de ez ellen nem tudsz tenni, valószínűleg baja nem lesz tőle. Egyébként a fiam az 1 éves születésnapja után 1 héttel indult el. Ez az átlagos időpont az önálló elindulásra.
2013. júl. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az ó lábúság vagyis angolkór vitamin hiánytól alakul ki, nem attól, hogy mikor kezd el menni. Amúgy mire gondoltál? Lekötözöd, vagy a lábára csapsz ha fel akar állni?
2013. júl. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én fiam 11 hónaposan indult el. Ne aggódj tudni fogja ő, nem kell neked ezzel tenni semmit.
2013. júl. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Unokatesóm 8 hónaposan már szaladt. Semmi baja nincs. :)
2013. júl. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Csak annyit fog tenni, amit érzi, hogy bír. Le nem kötözheted ugyebár. 18 évesen meg már a kutyát nem érdekli, hogy kinek mikor indult el a gyerkőc.


Az én lányom 7 hónap 4 naposan indult el, 11 hónaposan már futhattam utána a járdán annyira ment. :) Soha nem vezetgettem, egyedül tanult meg felállni, kapaszkodva (szekrény stb) lépegetni, majd egyszer csak fogta magát és átgyalogolt az 5 méteres nappalin a labdájáért teljesen egyedül. Nem volt 8 hónapos. Mindent jóval korábban csinált Ő is, de hát nem olvasta a védőnők szent mit mikor kell csinálni nagykönyvét. Nekem meg első gyerek lévén az a normális és kész.


Igaz bedőlő a bokája, de azt tőlem örökölte, én is "csámpás" vagyok, nem a korai járástól van.


Jelenleg 4 éves, ismeri az abc-t, 10-es számkörben stabilan számol és vannak szavak amiket le is tud íri. A saját keresztnevét, a papa-mama stb szavakat. Állandóan zaklatja az apját, hogy mutassa hogyan kell stb. Attól félek baromira unatkozni fog az iskolában. :( Tehát hátrányba kerül a nagy sietsége miatt. Egyáltalán nem örülök neki, de hát hogyan tiltsam?

2013. júl. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!