Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Saját otthon nélkül baba....

Saját otthon nélkül baba. Nyugtassatok meg, ugye nem butaság?

Figyelt kérdés

Albérletben élünk,a tgyásos/gyedes időszakban kb. 300-330 ezer forint lesz a havi bevételünk!

Jól élünk,tudunk megtakarítani is,de ez a lakás/ház dolog nagyon rosszul érint. Körülöttünk már mindenkinek van saját lakása/otthona.



2013. júl. 16. 09:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
69%
Körülöttünk, bele értve minket is, mindenkinek hitelből van háza. Az meg szinte olyan, mint az albérlet. Ezt is azt is fizetni kell, tehát egyáltalán nem butaság már manapság albérletbe szülni.
2013. júl. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
94%
Van albérletetek, jövedelmetek, tudtok megtakarítani. Egyáltalán nem hülyeség szerintem.
2013. júl. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
94%
Ha mindenki csak akkor szülne ha lenne saját lakása nem lenne sok gyerek. Én mond a 3-at albérletbe szültem, amig fenn birod tartani mi gond lehet?
2013. júl. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
75%
Ó, ha tudnád, hányan szülnek albérletbe. Ez a magyarok berögzöttsége, hogy saját ház, lakás kell? Nem értem... Mi is albérletben élünk és a másodikat várjuk. 50 ezret fizetünk a lakásért, ami még mindig jobb, mintha felvettem volna anno ennyiért egy devizahitelt és most fizethetném a dupláját...
2013. júl. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
78%

nagyon, nagyon jól álltok. ha minden más adott a gyerkőchöz, akkor hajrá!


Nekünk van saját lakásunk, de a bevételünk még úgy sem éri el azt, ami nektek lenne, hogy mindketten dolgozunk :(((

2013. júl. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
86%

Ha akkor ilyen sok lesz a bevételetek, akkor gondolom ezelőtt mégtöbb pénzetek volt. Elég lett volna kb 3 milliót félretenni, majd a saját lakás hitelét törleszteni, ami ugyanannyi, sőt, sokszor kevesebb, mint a bérleti díj, de mégis egy biztonságos otthon, senki nem tesz ki onnan, azt csinálsz ott, amit akarsz.


De biztos, hogy így is nagyon boldogok lesztek, bár félretenni önerőre sosem késő. De ha nektek nem fontos a saját otthon, és biztos helyetek van, akkor így is tökéletesen jó lesz minden. :)

2013. júl. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


6-os,teszünk félre folyamatosan saját házra,önerőre,de nem akarunk nagyon korán beleugrani a hitel felvételbe, rizikósabbnak tartom,mint az albérletet. Inkább még tovább gyűjtögetünk,bár még nincsen meg a 3millió sem.

2013. júl. 16. 09:13
 8/21 anonim ***** válasza:
80%

3 gyerekkel vagyok albiban


ez még mindig kevesebb mint ha hitelt kellene fizetnem :-)

ha abba belebukok akkor oda a házam

albit meg találok másikat

jobb mert mobilisebb vagyok iskola munka ügyben :-)

2013. júl. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
59%
a hitelnél valóban jobb (mivel az a lakás sem saját, hanem a banké). ha meg van stabil jövedelem, nincs ezzel gond.
2013. júl. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
57%
Ha forint alapon veszel fel hitelt, pontosan tudod, hogy maximum mennyivel drágulhat a részlet. Ennyi erővel a főbérlő is beállíthat egyik nap, hogy mostantól nem 50ezer havonta, hanem 150ezer. És azért nem mindegy, hogy 20 éven át egy idegennek fizetsz évi többszázezret, és akkor még mindig nincs semmid, vagy 20 év után van egy saját tulajdonod, amire nyugdíjas korodban (bár nyugdíjra nem sok esély van) nem kell fizetned. Nem utolsósorban valamit tudsz hátrahagyni a gyermekedre halálod után. Természetesen ettől függetlenül mindenki csinálja úgy, ahogy neki jó, a hitelnek is vannak hártányai.
2013. júl. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!