Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Saját otthon nélkül baba....

Saját otthon nélkül baba. Nyugtassatok meg, ugye nem butaság?

Figyelt kérdés

Albérletben élünk,a tgyásos/gyedes időszakban kb. 300-330 ezer forint lesz a havi bevételünk!

Jól élünk,tudunk megtakarítani is,de ez a lakás/ház dolog nagyon rosszul érint. Körülöttünk már mindenkinek van saját lakása/otthona.



2013. júl. 16. 09:03
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
66%

Az albérlet sem saját, hanem valaki másé. Mi azért döntöttünk néhány éve saját lakás vásárlás mellett, mert jobb szerettünk volna a sajátunkba pénzt ölni, ami egyszer tényleg a miénk lesz. Még hitel van rajta, amit pár éven belül visszafizetünk, jelenleg 50e a törlesztés. Amíg nincs kifizetve, lényegében ez is olyan, mint egy albérlet, de abban a percben, hogy rákerült a nevünk a papírra, egészen más érzés lesz csak a rezsit fizetni és nem parázni a kilakoltatás miatt.

De ennek ellenére nincs bajom az albérlettel, sokan szülnek oda, ma már ez nem téma, szerintem ezen ne agyalj sokat. Szép pénzetek lesz tgyás/gyed mellett is. Sokan örülnének még a felének is, mégis vállaltak albiba/vagy máshova 1-2-3 gyereket is gond nélkül.

2013. júl. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
74%

Ennyiből szerintem simán meg lehet élni albérletben is. Ha esetleg gond van, és mennetek kéne a mostani helyetekről, gyorsan lehet találni másikat, ha biztos bevételetek van. Ha meg még megtakarításotok is, az külön jó.

Rengetegen élnek albérletben, főleg most, hogy egy rakás embernek becsődölt a hitele, vissza kellett adni a szocpolos lakásokat, vagy nyögik a hitelt, amit erejükön felül fizetnek már. Ennél sokkal jobb az albérlet.

Mi is albiban lakunk kicsi gyerekkel. A fejlett országok legtöbbjében az embereknek nincs saját lakásuk, mert megfizethetetlen, helyette inkább bérelnek (Amerika, Ausztria, Svédország) A legtöbb ismerősöm szintén albis, vagy szülőkhöz vállalnak gyereket (néhánynak van saját, vagy szülői támogatással, vagy agyonhitelezve, vagy nagyon milliomos) , addig pedig takarékoskodnak, hogy egyszer majd legyen egy saját kis lakásuk. Szerintem ne foglalkozz azzal, hogy más hogyan él. Mindig van, akinek több jut.

2013. júl. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Minél később veszel sajátot, annál jobban jársz. Az árak ugyanis csökkennek, vagy névlegesen stagnálnak, de reálértékben csökkennek. Ahhoz képest, hogy valakinek anyuapu feneke alá tolja a sajátot, kevésbé vonzó a bérelt lakás, de hát ez nem kívánságműsor. Bérelni pénzügyileg jobb, mint kevés önerővel ugyanazt hitelre megvenni, ami ráadásul 5 év múlva már nem is lesz jó.


Ami a hátrány, hogy Magyarországon nincs olyan, hogy jog meg kötelezettség, a bérlakáspiacon sem. Bérbeadni nem tudó emberek küszködnek bérbevenni nem tudó emberekkel. Mindkét oldalnak bizonytalan a helyzete, ezért gyakran megpróbálnak minél rövidebb idő alatt minél többet lehúzni a másikról.


Igyekezz szabályos bérleti szerződést kötni. Legyen rendesen bejelentve a címetek, ez különösen a bölcsődei, óvodai helynél lesz érdekes. Nem igaz, hogy a bérbeadó jogosult ezt korlátozni. Igyekezz a bérbeadóval neki hosszú felmondási időt kialkudni (3 hónap a minimum a törvény szerint, annál rövidebb határidővel nem mondhat fel). Eleve agyrém, hogy rendesen fizető bérlőnek felmondhatnak, azért mert csak, de hát ez a balkáni törvény, ezzel kell együtt élni.

2013. júl. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

hmm

ezt nem teljesen értem

eddig mindig találtam albit kb 2 hét alatt (bp)

és még a 3 gyerek sem volt akadály soha


a másik meg kiszámoltam h nekem így 40 évesen mennyibe fájna az albi és a hitel

érdekes h még inflációval számolva is kevesebb, életem végéig albiba élni mint venni egy megfelelő lakást


hmm mivel 3 gyerek van eleve nagyobb lakás kellene de mikor kirepülnek akkor ott maradok egy nagy lakással a nyakamon és annak nagyobb rezsijével


ebben az esetben sokkal könyebb kisebb albiba mennem mint lakást elcserélnem egy kisebbre és még az sem biztos h annyival jobban megérné mert effektíve a kislakások nm ára magasabb mint a nagyoké


de ez az albérleti díjban is megmutatkozik


másik amit írtam az a mobilitás, teszem azt kapok egy nagyon jó állást az ország másik felében mennyivel jobb a helyzetem ha csak albérletet kell váltanom

2013. júl. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

11-es vagyok

Sajnos nem tudom szó/írás nélkül hagyni az utánam írók válaszát. Nem hinném, hogy nekem szólt volna, de kicsit úgy érzem, mégis.

Nem anyuci-apuci fizette a lakást, 5 év kemény munkával, spórolással és néha nélkülözéssel szedtük össze a kezdőtőkét. Jó környéken vettünk egy közel 60nm-es téglalakást, amiben a következő 10 évben 2-3 gyerek is kényelmesen elfér, mert jó az elrendezése, és ha nagyobba szeretnénk költözni, ezt addigra jó áron eladhatjuk vagy bérbe adhatjuk. Mint írtam, jelenleg 50e a törlesztés + rezsi, ennyiért bp-en (jó helyen) egy 30nm-es lyukat tudnánk bérelni, aminek nincs értelme - szerintem. A törlesztő miatt meg nem aggódunk, volt annyi eszünk, hogy forintban vettük fel a hitelt, így nem nagyon érhet meglepetés.

Száz szónak is egy a vége: a saját mindig jobb.

2013. júl. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

utcsó


68nm, erkélyes, szigetelt, egyedi mérős, 2,5 szobás full felújított panelben élek :-)

havi 50 000.- a bérlet + rezsi


3 gyerek van és éppen elég a szoba szám

de kb 2-3 év múlva váltanom kell mert a nagylányom már külön szobát szeretne (tini a drága)

ráadásképpen felváltva vannak lány-fiú-lány :-)


szal a 60nm max 2 gyerekre ha egyneműek elég 3 gyerekre már kicsi lesz

2013. júl. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Utolsó(előtti) vagyok utcsó


Sajnos még nincs gyerekünk, 1-2 évet várnunk kell rá, ezért írtam a 10 évet. Ha addigra sikerül is a baba, éppen kezdené az általánost, mikor váltanánk.


A mienk is erkélyes, zöldre néző, nincs kukkoló szomszéd, aminek kifejezetten örülök.

A panelt nem bírom, nyáron dög meleg van, úgy érzem megfulladok, itt még ilyenkor is kellemes, de télen is tökéletes.


Nem kötekedni szerettem volna, elmondani a saját álláspontomat és a véleményemet.


De mindenki azt csinál, és ott, ahol akar.

2013. júl. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

:-)

az jó


am ingatlanosként dolgoztam a gyerek előtt vagy 5 évig hát egyik sem egyszerű eset

talán annyi még ha ha vásárolsz és nem figyelsz eléggé akkor vagyonokat is el lehet költeni egy lakásra - albinál ha nem tetszik odéb mész


am ha már szigetelt a lakás és egyedi mérős lecserélt nyillászárós akkor nincs meleg nyáron és a rezsi is kevesebb mint egy téglában (mondjuk ez fűtésrendszer függő is)


nálunk is rengeteg a zöld szomszéd nem lát be :-) és 3 oldalról is napos a lakás és azért is szeretem mert nagyon jó szellőztetni e miatt


gondolom eddig csak olyan panellel volt dolgod ami nem volt rendbe téve :-)

nya azt én sem szeretem

2013. júl. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Mi 5 évig félretettünk havi 50ezret. Így összegyűlt 3 millió forint önerőre, amivel havonta szintén kb 50ezerre jön ki a hitel. 60nm2-es felújított lakást vettünk, 30 év múlva a miénk. (Természetesen csakis forint alapon.)


Kerestünk mi albérletet is, de egyszerűen nagyon drágák voltak, és amint megtudták, hogy gyermeket várok elutasítottak. Fél éven át kerestünk bérlakást, de semmi. 60 alatt még egy putri sem volt, amit kiadtak volna. Ez Győr.


Nekünk megfelel így a hitel, egyetlen egy bökkenővel: még 20 évig nem költözhetünk el, pedig minden vágyam külföld volt. De hát, valamit valamiért.

2013. júl. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
20 év múlva a miénk, nem 30... :)
2013. júl. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!