Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyi idős korig...

Szerintetek mennyi idős korig normális ha egy kislány látja meztelenül a szüleit?

Figyelt kérdés
2013. júl. 23. 22:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon család függő szerintem.

Az anyját "akármeddig", az apját meg amíg nem érzik kellemetlennek, de még mindenképp pubertás előtt.

Meg az is kérdés, hogy mi az hogy "látja", mert nem mindegy, hogy pucéran mászkál a lakásban apa, vagy csak épp átöltözik, mondjuk a pólója is rálóg, de átveszi a fürdőgatyáját alsóra. Ez utóbbi szerintem nálunk még sokáig így lesz biztosan.


De pl. nemrég a baba lányomat pelenkáztam a tesóméknál, és a tesóm rászólt az 5 éves fiára, hogy ne jöjjön oda. Kérdeztem utána hogy miért nem nézheti ahogy pelusozom, azt mondta azért hogy ne lásson puncit a kisfiú. Hát ez szerintem beteges...

2013. júl. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte leszek az attól függ milyen mentalitású a család.

Nekem egy 6 évvel idősebb nővérem van.

Amikor mi gyerekek voltunk nekünk apa otthon szinte mindig teljesen csupaszon volt,anya ritkábban,de azért ő is.

Nem emlékszem mi volt az a kor amikor már elkezdett zavarni engem az,hogy apát csupaszon látom.De még 9-10 éves koromban simán együtt fürödtünk apával.

2013. júl. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Az én lányom még picike de érdekel ez a téma.Hogy mégis,hogyan álljunk majd későbbiekben a dolgokhoz.:)

2013. júl. 23. 22:46
 4/19 anonim ***** válasza:
Az első válaszolóval egyetértek. Nekem négy éves a fiam, de simán mászkálunk, átöltözünk előtte, sőt fürdeni is szoktunk együtt. Így szokta meg már babakora óta, neki így természetes. Persze biztosan eljön az az idő, amikor én már nem mászkálok előtte pucéran, de hogy mikor, ezt még így előre nem tudom megmondani.
2013. júl. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Én apát szerintem sosem láttam meztelenül, vagy legalábbis (szerencsére) nem emlékszem rá.

Anya a mai napig bármikor átöltözik előttem.

Én is meztelenkedek a lányom előtt, nem vagyok szégyenlős, szerintem ha felnő sem fogok ebből ügyet csinálni, ha őt sem zavarja.

Az apját már nem tudom, még csak 8 hónapos a gyerek, majd az idő eldönti.

2013. júl. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Szia!


Hát ez én szerintem is család függő. Ez a téma engem is sokszor elgondolkoztat. A szüleim szinte soha nem mászkáltak meztelenül csak úgy a lakásban, de nem is voltak prűdek, pl apu,mikor kijött a zuhany alól,akkor meztelenül jött ki, simán öltözött előttünk, anyum szintén, és ha meleg volt, akkor csak bugyiban volt sokszor stb.. Mi a párommal mindig meztelenül voltunk, vagyunk itthon, így is alszunk. Nálunk ez a megszokott. Úgy gondolom, hogy addig amíg nem érzem azt,hogy a lányomnak ez kínos lenne, vagy netán ő nem mondja, hogy na.. addig így is marad. Bár még csak egy éves, ez még arrébb lesz. De persze még mi is változhatunk. Kislánynak szerintem amúgy az anyja meztelen látványa "természetesebb" hisz neki is ugyanolyan van mint anyunak. Apa felől meg kérdezősködhet ugye, hogy neki az ott mi? miért van más neki, mint nekünk stb.


Mindenesetre kiváncsi vagyok,hogy majd nálunk hogy alakul

2013. júl. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Mi egymás előtt sem meztelenkedünk. Legfeljebb alsógatyában, fehérneműben. És most nem az együttlétekre gondolok.

Az én családomban sem volt szokás soha, hogy meztelen futkozunk egymás előtt, hogy a férjeméknél mi volt szokás, gőzöm sincs, sosem beszélgettünk ilyesmiről, tehát nekünk ez így természetes. Hozzáteszem, én úgy vagyok vele, nem a pucérságot szégyellem, hanem egyszerűen a testemmel nem vagyok kibékülve olyan mértékben, hogy mutogassam.

2013. júl. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Mi nem csinálunk ügyet belőle. A fürdőben van csak meztelenkedés, de senki nem zárja magára az ajtót. Ha bejön lát, ha nem jön be, nem lát. Ennyi :-)
2013. júl. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Ez nagyon-nagyon családfüggő. Ismerek olyat, aki azt sem engedi, hogy a 3 éves kislánya és az 1 éves kisfia együtt fürödjön, nekem ez már nagyon túlzás, de volt olyan barátnőm is, akiknél kamszként az is belefért, hogy ő ült a vécén, miközben az öccse fürdött.

Nálunk még kicsik a gyerekek. Direkt nem mászkálunk meztelenül a lakásban, de ha úgy zuhanyzom, hogy egyedül vagyok velük itthon, akkor nyitva hagyom az ajtót, és rendszerint bejönnek, és simán átöltözünk előttük mindketten. Később majd úgyis alakul. Nem hiszem, hogy lenne erre bármilyen, midenkire ráhúzható szabály.

2013. júl. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
88%
Ha már nagyon kezdd érdeklődni az apuka nemi szerve iránt, akkor jobb ha őt már nem látja meztelenül.
2013. júl. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!