Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Olvastátok ezt a cikket?...

Olvastátok ezt a cikket? Vélemény? (otthon szülés)

Figyelt kérdés

[link]


szülnétek otthon?


2013. aug. 9. 09:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy nem esett bajuk, és mindenki jól van.

Nem szülnék otthon.

Ma már meg lehet találni azokat a helyeket, ahol kísérik és nem levezénylik a szülést. Én is ilyen helyen szülök néhány hónap múlva (de a műtő 5méterre van a szülőszobától, nekem ez a részlet nem elhanyagolható).

2013. aug. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem felelőtlen az ilyen Anya, aki otthon szül.

Mi van ha komplikáció lép fel, mi van ha nem sír fel a baba?

Kórházban talán tudnak segíteni, de otthon!,

2013. aug. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én sem szülnék otthon.

A szülésem álomnak indult, gyors tágulás, alig vajúdtam 3 órát, nem kellett semmi rásegítés...csak a végén derült ki, hogy a baba felkötözte magát a köldökzsinórral, csökkent a szívhangja. 3 perc alatt műtőben voltunk.

A háborítatlan szüléssel viszont egyetértek, lehetnének születésházak, nem "rutinszerűen" működő szülészetek, ahol kellemes, nyugodt környezetben lehet vajúdni, szülni, de ha gond van, szemben a műtő és a szakképzett személyzet.

A legtöbb probléma általában nem a szülésznőkkel, a szüléskor van, hanem a rossz élményeket utána, a csecsemősöktől kapjuk.

2013. aug. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Alapból ki vagyok zárva otthon szülésnél. De akkor se szülnék otthon, ha lehetne. Nálunk 50 km-re van az első kórház...
2013. aug. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szülnék otthon,ha az egyik szobánk megfelelne egy szülőszobának,minden orvosi műszerrel felszerelve :) szép dolog,hogy a saját légkörödben szülhetsz,de én nem tudnék nyugodt lenni egy percig sem. Azt viszont szorgalmaznám,hogy a kismama olyan pózban vajúdhasson/szülhessen,amilyenben ő akar. Nekem sem volt komplikáció a szülésemnél,de lehetett volna. Ez az egy nem hagyna nyugodni,hogy mi van,ha...? Oké,nagyon sok esetben bármilyen beavatkozás nélkül meg tudja szülni egy nő a gyerekét,de rengeteg helyzet van,amikor nem. Pontosabban lehet,hogy meg tudná akkor is,de mondjuk maradandó károsodást szenvedne ő,vagy a baba,vagy talán mindkettőjük.
2013. aug. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Kétszer szültem, habár egyikkel sem volt gond, én nem szülnék otthon. Én biztonsagosabbnak éreztem, ha a kórházban jonnek a világra, mert ha baj vannak, kéznél a segítség! Én nem ítélem el, ha valaki ezt választja, mindenkinek a saját döntése!
2013. aug. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
64%

Én nem ítélem el azokat akik otthon szülnek, sőt ahogy a cikkben apuka írta- mindenki ott szüljön, ahol biztonságban érzi magát- aki kórházban szeretne az ott, aki otthon az otthon. Akik otthon szülnek felkészítő tanfolyamokon vesznek részt- ha jól tudom, és megvannak a kritériumok is, hogy problémamentesnek kell lenni a várandóságnak, stb. Pontosan nem tudom.

Szóval mindenki szíve joga, hogy hol szül.


Én pl a kórházat választottam, de vannak ismerőseim akik otthon szültek!

Azt viszont nem szeretem, mikor a kórházas tábor az otthonszülőket mocskolja és viszont. Az otthonszülésnél meg azt nem szeretem, mikor kihangsúlyozzák, hogy mennyi felesleges midnen van a kórházban, mennyi beavatkozás.... stb, meg nem lehet a baba születése pillanatától végig az anyjával... meg elveszik anyától, hogy megmérjék stb. :) Kedvencem, hogy jaj, 2-3napig apuka is csak ablakból nézheti a picit.

Persze van igazságalapja, de azért egy kórház mégiscsak kórház, és aki ezt választja az ezzel is tisztában van.


A szülés kórházban is nagyon jó lehet- csak kell egy jó és lelkiismeretes dokit- szülésznőt, egy jó kórházat választani, (a pénzt sem kell sajnálni erre) fel kell készülni minden infóval, hogy mikor mi történik velünk, mi történthet... Akkor pl ki lehet kerülni, hogy indokolatlanul infúziót kössenek be, vagy olyan beavatkozást csináljanak, amit nem szeretnénk.

Én háromszor így szültem... engem egy cseppet sem viseltek meg a kórházas napok sem a szülés- csodás élmény marad életem végéig.

2013. aug. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Nekem ezzel a biztonság érzettel csak az a bajom,hogy itt nem anyuka biztonság érzete a lényeg,hanem a babáé!

Én ezzel úgy vagyok,hogy a szülés nem wellness. Nem ragaszkodom mindenáron, hogy nekem gyertyafényes, zenehallgatós szülésem legyen. Mert nem ez a fontos, hanem a baba és a saját egészségem.

2013. aug. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szeretnék itthon szülni, de még a teljes elhatározás nincs meg. Ha a legutóbbi (2.) terhességem komplikációmentes lett volna, én is itthon szültem volna, de sajnos nagyon lent volt a lepényem, közel a méhszájhoz, így az orvosom tanácsára (aki egyébként támogatott benne akkor is, amikor még úgy volt, h feljebb mehet és fogadhatunk szakembert erre) a kórház mellett döntöttem. ÉS azt hiszem, jól is tettem, mert már avajúdás alatt is vágytam a kórházba.

Legközelebb lehet, hogy sikerül.


De úgy gondolom, mindenki ott szüöljön, ahol a legkevesebb félelmet és a legnagyobb biztonságot érzi maga körül.

2013. aug. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Biztosan nem szülnék otthon,inkább egy normális kórházban megbízható orvosnál.
2013. aug. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!